reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Właśnie tam nie jest wcale tak różowo.. Koszt 12tys$ to raczej najnizsza półka jeśli przypadek jest prosty, a to pozatym nie obejmuje leków które są tam bardzo wysokie. Przeciętnej rodziny raczej nie jest stać, muszą brać kredyty... A przecież amerykanie mają kredyty na wszystko inne a te srednie zarobki co podają to nie są kwoty netto.
W UK koszt prywatnego IVF niby też od 2.5tys się zaczyna więc wydaje się nie być drogo bo w dobrej pracy tyle zarobić można w miesiącu, ale jak się w praktyce okazuje to znam kilka par które wydały między 20-30tys funtów zanim im się udało.. Wiec w praktyce trzeba mieć dużo kasy aby się udało.
Tu przynajmniej są 3 próby bezplatne dla bezdzietnych ale jest niestety niższa skuteczność...

Z tego co czytalam to te 12tys to jednak ta drozsza opcja i to z lekami juz.
U nas ceny zaczynaja sie od 5tys, koncza w okolicy 10-12tys euro za kazda probe.
Problemem Stanow jest fakt, ze ludzie sie nie ubezpieczaja, albo oplacaja najnizsza stawke wiec pozniej musza za wszystko placic mnostwo kasy.
 
reklama
1400??😱 Ja biorę 400 dziennie i myślałam, że to dużo 😅 ale 12dpt miałam progesteron ponad 60, więc myślę że ładnie przy tak małej dawce
Pewnie😊jak ma zaskoczyć zarodek to szybciutko naturalnie poziom robi się wyższy.
Dlatego taką nadzieję w 3dpt zrobil mi poziom proga 37 przy ok 1000mg, kiedy przy wyzszej suplementacji gdy się nie udawało to poziom byl ok 22-25
 
600 mg to nie jest tam dużo. Ja brałam 3 x 200 mg dopochwowo i doustnie 4 x 100 mg doustnie
Witajcie dziewczyny. Jestem przed transferem blastocysty na cyklu naturalnym. Lekarz przepisał mi dosc duze dawki progesteronu, mam brac 600 mg na dobe. Napiszcie mi jak to u was wygladało w cyklu naturalnym? Czy tez miałyście tak duza dawke?
 
reklama
Ogladnelam polecany tutaj "Vegas baby", myslalam, ze bedzie ciekawszy, ale w sumie dobrze sie ogladalo.
Ciekawa jestem jak taki konkurs przyjetoby w PL.
A no i poszperalam troche i coz, jesli koszt peocedury to ok 10-12tys dolcow, a srednie zarobki zblizaja sie do 50tys, poza tym w wiekszosci stanow czesc kosztow moze pokryc ubezpieczenie, jesli nie placisz najnizszej stawki to coz, wcale to tak zle na tle innych krajow nie wyglada...
Obejrzałam po Twoim wpisie. Podobał mi sie dokument, zdecydowanie bardziej niz ten Rodzenkowej.
Ludzie, którym zależy jak widać są w stanie zorganizować pieniadze na kolejny raz, i kolejny.. czesto kosztem dachu nad głową.. Ale wiem, ze sa tez tacy, którym zależy równie mocno A pieniędzy nie zdobędą;( to jest naprawdę przykre ;(
 
Do góry