reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

A powiedz jak we Francji wygląda prawna sytuacja dotycząca mrozenia zarodków? Są jakieś ograniczenia co do ilości? I jak wygląda kwestia ich przechowywania? Bo u nas zgodnie z prawem można przechowywać je ( oczywiście płacąc za to) max 20 lat. Potem przechodzą do dawstwa publicznego z tego co wiem. Jestem ciekawa czy normy prawne w innym kraju europejskim tak bardzo roznia się od naszych.
Nie ma ograniczeń co do ilości. Zarodki mogą być przechowywane max 5 lat i nie można zacząć kolejnej próby, jeśli wszystkie zamrożone zarodki z procedury nie zostały wykorzystane.
Po tym czasie 5 lat, jeśli zarodki nie zostały wykorzystane są trzy opcje do wyboru:
-zniszczenie zarodkow
-danie do adopcji
-przekazanie do badań naukowych
Także to para decyduje o przyszłości zarodków. Nie podoba mi się, ze w Pl jest to narzucane przez państwo 🙁
 
reklama
Nie ma ograniczeń co do ilości. Zarodki mogą być przechowywane max 5 lat i nie można zacząć kolejnej próby, jeśli wszystkie zamrożone zarodki z procedury nie zostały wykorzystane.
Po tym czasie 5 lat, jeśli zarodki nie zostały wykorzystane są trzy opcje do wyboru:
-zniszczenie zarodkow
-danie do adopcji
-przekazanie do badań naukowych
Także to para decyduje o przyszłości zarodków. Nie podoba mi się, ze w Pl jest to narzucane przez państwo [emoji853]
W Hiszpanii mozna przetrzymywac zarodki do 50go roku zycia. A pozniej tez sa te 3 opcje i to para decyduje o tym co sie z embrionami dzieje.
 
Zapytaj lekarza o swoje AMH. Każda klinika ma swoj sprzęt, odczynniki i zakres wyników może być nieco inny. Robiłam w Bocianie, wiek 39 lat ( też po laparoskopi pół roku wcześniej) wynik 2.2. Zapytałam lakarza czy ok , powiedział że jest bardzo dobrze i jest powyżej średniej dla mojego wieku.
Masz normalne AMH:)
Właśnie doczytałam w FAQ kliniki jaka wykonała mój test że wynik pomiędzy 5 pmol a 21.48 pmol jest dobry do IVF, mój jest mniej więcej po środku więc to mi wystarczy...
 
Nie ma ograniczeń co do ilości. Zarodki mogą być przechowywane max 5 lat i nie można zacząć kolejnej próby, jeśli wszystkie zamrożone zarodki z procedury nie zostały wykorzystane.
Po tym czasie 5 lat, jeśli zarodki nie zostały wykorzystane są trzy opcje do wyboru:
-zniszczenie zarodkow
-danie do adopcji
-przekazanie do badań naukowych
Także to para decyduje o przyszłości zarodków. Nie podoba mi się, ze w Pl jest to narzucane przez państwo 🙁
No właśnie i tak powinno być. W Polsce aktualnie państwo to by chciało ingerować już k***a we wszystko...
 
Laski, macie pojęcie może co to znaczy??
20200206_104938.jpeg
20200206_104949.jpeg
 
No właśnie i tak powinno być. W Polsce aktualnie państwo to by chciało ingerować już k***a we wszystko...
Niestety i chcą więcej i więcej ..... In vitro powinno być czymś normalnym a nie jakieś średniowieczne szopki odwalają. Kler też uznał procedurę za grzech jakby za czasów Jezusa takie co istniało. Dobrze, że został mi jeden zarodek inaczej wariatkowo murowane.
Muszę zadzwonić do kliniki i zapytać czy mogę podejść na cyklu naturalnym z obserwacja cyklu u swojego ginekologa.
 
Dziewczyny wlasnie przyszedl moj wynik AMH z Londynu! Jestem w szoku.... Już nic mnie nie zdziwi.. Mój wynik to 12.62 pmol/l czyli w przeliczeniu 1.76 ng... Dla mnie to bardzo dobra wiadomość bo 8 lat temu miałam.... 1.4! Więc spodziewałam się dużo niższego wyniku.. Najbardziej bałam się że będzie później 0.5.. Jutro powtarzam w Invicta ale jakiekolwiek wyniki tam wyjdą dla mnie to oznacza że jest jakiś sens nadal walczyć!! Siedzę rycze... Za miesiąc mam 37 lat, obawiałam się że już nie mam jajek w jajnikach a pojawiło się światełko w tunelu... Także wiecie jak ktoś Wam znów powie że AMH tylko spada to ja jestem kolejnym przykładem że nie!
Tak czułam[emoji6]
 
reklama
Juz po wizycie. Jestem zadowolona z podejścia lekarza, czuje się pewniej. Odpowiedział mi jasno na wszystkie pytania, obmyślił nowe podejście. Dałam mu moja listę pytań [emoji85] śmiał się skąd to wszystko wiem- powiedziałam z polskiego forum [emoji12], śmiał się. On podejrzewa ze mamy słaba jakoś zarodków, ze względu na słabe nasienie, ale żeby wykluczyć inne przeszkody, ja mam zrobić wszystkie badania które sa na zdjęciu plus histeroskopie, ale już w następnym cyklu, mam zadzwonić do lekarza który to robi w pierwszym dniu miesiączki i wtedy umówię się na badanie. Do tego czasu mam już mieć zrobione te wcześniejsze badania i wtedy zobaczymy czy będziemy odrazu zaczynać stymulację czy trzeba wdrożyć jakieś dodatkowe leczenie. Mąż ma zrobić badanie spermy i kontynuowac brać Profertil i tabletki voltarene przez pierwszych 15 dni miesiąca, ma zylaka powrózka, a to ma działać przeciwzapalnie. Przy następnej stymulacji, będę miała zwiekszona dawkę gonal z 187,5u na 225u plus orgalutran żeby mieć więcej komórek.
@Artemida90 nie wiem czy Cię to w jakiś sposób uspokoi, ale zapytałam lekarza o Ciebie, jeśli krwawienie było jednorazowe i mało, bez boli to on jest prawie pewny, ze to nic takiego, oczywiście najlepiej jakbyś poszła do lekarza sprawdzić, wiec mu powiedziałam ze nie ma opcji, trochę się zdziwił, ze tak to wyglada w Holandi, ale kazał Cię uspokoić, ze to prawdopodobnie nic groźnego! Wiec odpoczywaj [emoji8]
Paweł poza ogólnym płodny. Suplem bierze jeszcze q10 i l-karnitynę.
 
Do góry