reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
A ja dzisiaj po wizycie u doktora, następną mam za dwa tygodnie i będziemy robić usg. Dziś założyli mi kartę ciąży i czekamy ❤
Jeszcze nie wiadomo czy są dwa czy tylko jeden zarodek, za wczesnie na „diagnozę” ale na następnej wizycie powinno być już widać :)
Martwi mnie tylko, ze dalej muszę brać tyle lekow... mam prolutex, neoparin, duphaston, acard, encorton, estrofem, lutinius no i witaminy. Wszystko w takich dawkach, ze miesięcznie to koszt tysiaka, a mam to brać do 18tygodnia ciąży :o
Myślałam, ze po udanym transferze już trochę uwolnimy się od kosztów ale widocznie nie... najważniejsze ze się udało nie? 🙈
Pewnie ❤❤❤ szczesciaro ;) kaska na leki sie zawsze znajdzie.
 
A ja dziś szaleję w kuchni😊Jutro urodziny naszego młodego więc będę robić dużo różnych przekąsek i tort. No więc z dzieckiem uwieszonym przy spodniach na zmianę z trzymaniem go na rękach (bo musi widzieć co matka robi na blacie) wytworzyłam jak na razie mufinki marchewkowe i pierożki drożdżowe z mięsem mielonym pieczarkami i papryką Pewnie do Twojej diety nic się nie nadaje, ale ja walczę żeby ich nie pozżerać dziś bo cholery pachną jak nie wiem😁😁😁Jak mój M wróci z pracy to raczej trochę ich zniknie😂
Ty tez lidlowa ;) No ja z chcecia zjem to mielone i pieczarki nie maja prawie wogole kalorii a duzo elektrolitow i wody, a poza tym takie z cebulką to pyszności :)
 
Tak tłumacząc na chłopski rozum :) KIR AA to haplotyp hamujacy czyli hamuje KIRy które mają wspomóc implantacje, do tego HLA-c zarodka C2 powoduje zapalenie trofoblastu dlatego przy KIR AA bada się HLA-c aby ocenić statystycznie szanse na zarodek który odziedziczy hla-c po każdym z rodziców jak oboje c2C2 to najgorszy mozliwy scenariusz, im więcej C1 tym więcej szans że któryś będzie miał C1. Właśnie KIR AA typowo stwarza problemy w późniejszym macierzyństwie, nie znam tu badań odnośnie wieku ale pewni problemy zaczynają się już lub tuż po 30 (to oczywiście też indywidualnie u różnych kobiet bo dochodza różne inne czynniki wiadomo. Accofil ma za zadanie uaktywnia szpik do produkcji dużej liczby krwinek białych stąd wywołuje leukocytoze, jak zapalenie w organizmie aby zarodek stał się tak w skrócie 'niewidoczny'. Przy KIR Bx jest łatwiej gdyż jest to haplotyp aktywujaco-hamujacy ale brak konkretnych aktywujący KIRow czyli równowagi między DL i DS może powodować podobne problemy jak przy KIR AA... W wynikach badań z Medgen jest to opisane dodatkowo w wyniku iż są doniesienia naukowe o takim wpływie na ciążę itd w zależności od KIRow... To chyba dosc Nowe doniesienia.. Jak zaczęłam IVF wogole o tym nikt nie mówił..
A czy tą immunologię robi się z jakichś konkretnych przesłanek poza nieudanymi ivf? Jestem zielona w temacie. Warto to zrobić od razu i mieć dodatkowe info?
 
Co do chlamydii to moj maz mi tlumaczyl ze jesli jestem zarazona a u niego ok tzn ze go zdradzilam ;) I na odwrot ;) Smial sie przy tym ale pozniej powaznie podchodzil do tematu i sprawdzal moje badania :) Zreszta sam je odbieral bo on moze sobie przerwac swoja prace. Ale czy w sumie nie powinnam sie obrazic za tego typu gadanki ? Tylko ze ja nie potrafie sie na niego wkurzac ;)
Jeżeli zdradziłabyś go dawno temu to oboje mielibyście już wysokie igg[emoji6]
 
Ty tez lidlowa ;) No ja z chcecia zjem to mielone i pieczarki nie maja prawie wogole kalorii a duzo elektrolitow i wody, a poza tym takie z cebulką to pyszności :)
Lidlowa bardzo😊odkąd mamy Lidla blisko, to do innych sklepów jeżdżę tylko po takie rzeczy, których nie ma w Lidlu😁A przez to że większość zakupów robię w Lidlu to przy każdej akcji zbierania naklejek wychodzą mi jakieś 2-3 książki, więc obdarowuję rodzinę 😊
 
A ja dzisiaj po wizycie u doktora, następną mam za dwa tygodnie i będziemy robić usg. Dziś założyli mi kartę ciąży i czekamy ❤
Jeszcze nie wiadomo czy są dwa czy tylko jeden zarodek, za wczesnie na „diagnozę” ale na następnej wizycie powinno być już widać :)
Martwi mnie tylko, ze dalej muszę brać tyle lekow... mam prolutex, neoparin, duphaston, acard, encorton, estrofem, lutinius no i witaminy. Wszystko w takich dawkach, ze miesięcznie to koszt tysiaka, a mam to brać do 18tygodnia ciąży :o
Myślałam, ze po udanym transferze już trochę uwolnimy się od kosztów ale widocznie nie... najważniejsze ze się udało nie? 🙈
Neoparin na NFZ koszt 3.5 zł. Brałam cała ciążę z refundacja. Reszta niestety płatna, choć z progesteronu pewnie zejdziesz bo masz bardzo dużo.
 
reklama
@Tasza kupiłam ta kaczuche, o kotrej pisałaś, zaraz ja wstawie do piekarnika. Wyglada apetycznie.Oczywiście uśliniłam sie na widok serniczkow i bagietek ale nie ruszyłam :) Myslisz, ze gdybym zrobila swoj sernik bez cukru to mogła bym zjesć ? Chyba raczej NIE? Zaluje ze tak wczesnie sie wzielam za diete bo teraz kiedy juz musze na niej byc to chce mi sie wszystkiego.
Możesz zjeść. To w końcu nie rutyna a zawsze możesz po tym poćwiczyć. Tylko z normalnego twarogu i na tłusto. U mnie jest twaróg raz zmielony, budynie bezglutenowe, jaja, masło, jogurt grecki lub śmietana. Do tego suszone owoce, ewentualnie płatki migdałów lub wiórki kokosowe w zależności od pożądanego smaku. No i te owoce oczywiście nie dołączane. Daję dla posmaku i lekkiej słodkości.
 
Do góry