reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny nie wiem czy was pytałam a jeśli tak to nie pamietam . Powiedzcie mi czy stymulacja podnosi hormony tarczycy ? Moja endo się obawia stymulacji bo mam nadczynna tarczyce i uregulowana jest na małej dawce leku i endo chyba się boi ze stymulacja pogorszy moje wyniki ( tsh spadnie )
Hej. Uważaj na tarczyce bo może płatać figle. Ja mam niedoczynność i 2 dni przed transferem TSH miałam 9! Nie wiem czy to leki czy stres, transfer odwołany. Drugie podejście było za 3 miesiące i mój Skarb właśnie zasypia przy cycu. Kontroluj tarczycę. Trzymam kciuki
 
reklama
Hej. Uważaj na tarczyce bo może płatać figle. Ja mam niedoczynność i 2 dni przed transferem TSH miałam 9! Nie wiem czy to leki czy stres, transfer odwołany. Drugie podejście było za 3 miesiące i mój Skarb właśnie zasypia przy cycu. Kontroluj tarczycę. Trzymam kciuki

Tak jasne ze będę na bieżąco z wynikami . Teraz moje tsh to 1,3 , prawdopodobnie stymulację zacznę od 1-3 stycznia a 7 robię wyniki bo 8 mam endo . I planuje zrobić kolejne wyniki ok 20.1. Ja co 3 tyg robię bo moja endo strasznie boi się całej procedury
 
Hej. Uważaj na tarczyce bo może płatać figle. Ja mam niedoczynność i 2 dni przed transferem TSH miałam 9! Nie wiem czy to leki czy stres, transfer odwołany. Drugie podejście było za 3 miesiące i mój Skarb właśnie zasypia przy cycu. Kontroluj tarczycę. Trzymam kciuki
[/QUOTE
Dobry lekarz , ze kontrolował to .. mi chcieli transfer robić , gdzie okazało się , ze moje TSH skoczyło do 12! (Dowiedzieliśmy się 3 dni bo odwołanej punkcji / badanie zrobili mi na moja prośbę)„ naszczescie” nie doszło do niego , bo tylko jedno jajeczko nadawało się do pobrania . I tylko przez to odwołali punkcję ..trafiłam do endokrynologa w końcu i powiedział , ze z takim TSH to byłby cud gdyby się udało .. a nawet gdyby - nie dałabym rady jej utrzymać ..
 
Ja mam hashimoto i przy stymulacji było ok, za to encorton rozjechal mi wyniki i musiałam zwiększyć trzykrotnie dawkę euthyroxu przed transferem.



Refundacja leków do stymulacji:
- ubezpieczenie zdrowotne
- max 3 cykle stymulacji
- amh > 0.7 ng/ml lub fsh w 2-3dc < 15 mlU/ml
- wiek poniżej 40 lat (ale tego warunku nie jestem na 100% pewna)

Jaka dawkę encoetonu brałaś i jak rozjechały się wyniki ? Ja niewiem w jakiej dawce dostanę encorton ale mam go brać chyba od transferu
 
Hej. Uważaj na tarczyce bo może płatać figle. Ja mam niedoczynność i 2 dni przed transferem TSH miałam 9! Nie wiem czy to leki czy stres, transfer odwołany. Drugie podejście było za 3 miesiące i mój Skarb właśnie zasypia przy cycu. Kontroluj tarczycę. Trzymam kciuki
Dobry lekarz , ze kontrolował to .. mi chcieli transfer robić , gdzie okazało się , ze moje TSH skoczyło do 12! (Dowiedzieliśmy się 3 dni bo odwołanej punkcji / badanie zrobili mi na moja prośbę)„ naszczescie” nie doszło do niego , bo tylko jedno jajeczko nadawało się do pobrania . I tylko przez to odwołali punkcję ..trafiłam do endokrynologa w końcu i powiedział , ze z takim TSH to byłby cud gdyby się udało .. a nawet gdyby - nie dałabym rady jej utrzymać ..
 
Niestety z gravesem w pakiecie[emoji58][emoji58]jak poszubowało mi w tamtym roku dół do 0.005 to 9 miesięcy zajął mi powrót do normalności... Rozjechne wsio. Łącznie z Ft3, ft4, atpo w kosmos, traby. Nic nie mogłam. Ani operacji(bo anestezjolog nie chciał ryzykować przełomu tarczycowego), ani transferu. Dejże spokój.
Także miej mocno pod kontrolą.
Z tym, że mówię. W moim przypadku po stymulacji było ok. Czego i TOBIE życzę [emoji106][emoji8]

Moje atpo to 490 a traby 5,9 i endo lamentuje ze traby takie wysokie. W styczniu w tym roku traby były 0,8 przy normie od 1,75. A teraz nagle 5,9. Gin i endo mówią ze encorton powinien przyblokować przeciwciała ale to tez nie jest powiedziane bo przeciwciał się nie leczy a encorton mam dostać na dodatnie ana. Dla mnie najważniejsze by stymulacja poszła dobrze a sam transfer może poczekać jeśli coś by się zadziało . Przez 3 lata które leczę to cholerstwo nie miałam problemu z unormowaniem wyników i trwało to najwyżej miesiąc . Z tym ze co 3 tyg mam badania i ewentualnie lekko dodane dawki bądź zmniejszone . Tarczyca uregulowana cały czas
 
Ja bym stanowczo skonsultowala z Twoim lekarzem. Miałaś jakieś zakażenia układu moczowego? Ogtt miałaś już robione? Masz jakieś krwawienia? Przepraszam ale nie pamiętam który t.c.
 
reklama
Dziewczyny, pytanie. Przystępuje do drugiej.procedury.Pierwsza zakończona niepowodzeniem beta nawet nie drgneła. Od wczoraj po owulacji przyjmuje co drugi dzień gonapeptyl oraz dhea eljot na poprawę komórek jajowych w święta powinien przyjść okres i ruszamy ze stymulacja. Jakie suplementy przyjmujecie oprócz leków czy lepiej nic nie brać?? Będę wdzięczna za informację
 
Do góry