reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Kurczę, 2dpt i brzuch boli jak czort. Zgodnie z zaleceniami biorę nospę w takich przypadkach.
Co do metforminy, to mąż zadzwonił i kazał nie brać, tylko zarejestrować się jutro do lekarza, po jakiś inny lek.
 
No wczesniej moj lekarz nawet stwierdzil ze w ciazy powinnam brac metformine zeby zapobiegac cukrzycy ciazowej ale skoro dzisiaj bez wiekszego namyslu kazal odstawic tzn. ze trzeba czekac.

Mam nadzieję, że te serie, które bralam były ok, ale teraz bym się bała brać.
Moja endokrynolog twierdzi, że metformine nie zapobiega cukrzycy ciążowej, tylko trochę ja ogranicza. Do leczenia cukrzycy ciążowej nie stosuje się metformine.
 
Tak wzięłam i intralipid i accofil i steryd też... Wczoraj niby trzzy delikatne plamki na wkladce się pojawiły... Możliwa implantacja dopiero?
Może być ale to nadal dość późno choć są przypadki tak późnej implantacji ale to raczej kilka procent.. Ja miałam nie co wyższa betę niż Ty po ponad 9 ale w 6dpt..
 
Metformine bierze sie w ciazy zeby zapobiegac cukrzycy.
Już sama nie wiem co gorsze. Jeśli nie masz teraz cukrzycy to w ciąży rzadko jest od początku ( u mnie prolutex podwyższał cukier) dopiero po 28 tc. Jeśli wiesz że jesteś zagrożona to od razu trzeba dietę stosować ewentualnie pomiary glukometrem. Nigdy nie warto brac leku w razie .....ja bym tak nie chciała, tym bardziej od pierwszych tygodni ciąży. Co innego jak są inne wskazania ale nie znam się na tym. Piszę jako nieco doświadczona bo obydwie ciąże z cukrzycą , pierwsza tylko dieta od 28 tc a druga już z insuliną.
Myślę, że teraz nie myśl jeszcze o tym:) Jak będziesz w ciąży, liczę że już w styczniu:) to zastanowisz się co dalej robić.
 
reklama
Mam nadzieję, że te serie, które bralam były ok, ale teraz bym się bała brać.
Moja endokrynolog twierdzi, że metformine nie zapobiega cukrzycy ciążowej, tylko trochę ja ogranicza. Do leczenia cukrzycy ciążowej nie stosuje się metformine.
Tez sie boje i odstawiam na chwile. Nie bede ryzykowac zdrowiem. Musze to sprawdzic i byc pewna wlasnej decyzji. Ja dlugo szukalam dobrego diabetologa. Mam troche rodziny w Warszawie i tam sie lecze regularnie.
Obdzownilam trzech lekarzy - rodzinnego, klinicznego i diabetologa. Trzy razy NIE. Musimy chwile poczekac.
 
Do góry