reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

No tak.. w polsce metformina nie jest dopuszczona do uzywania przez kobiety w ciazy i karmiące piersią. Moja dr napisala,zebym odatawila do oficjalnych komunikatow. Czesto jest tak,ze na jedno pomaga a na drugie szkodzi niestety;( swoją drogą to fakt,ze teraz w telewizji pelno reklam "lekow", jedna po drugiej... w sklepach spozywczych leza jak cukierki na ladzie.. cudownie by byloby nie musiec brac NIC

Wielu lekarzy pozwala brać metformine w ciąży, bo w innych krajach jest to dopuszczone. Ja bralam do 16 tygodnia.
Zgadzam się, że cudownie by było nic nie brać ale to nie w naszym przypadku...

Asia kochanie nie wiem czy jestem silna. U nas na razie temat ivf się zakończył ale wiadomo że nie odpuszczę naturalnie. Są noce kiedy szlocham ale układam sobie w głowie że na razie muszę cieszyć się innymi rzeczami i żyć dalej. Boli mnie ta nie sprawiedliwość ale póki mąż nie zmieni zdania to muszę jakoś funkcjonować. Ojjj huśtawki są ciągle a najbardziej mnie wkurza to że ktoś przychodzi i wyzywa się na mnie bo ma problemy i oczekuję zrozumienia bo np ojciec 85lat umierający... Wiem wiem to ojciec ale człowiek od zawsze musiał liczyć się Z tym że kiedyś go zabraknie, ja przez ostanie 1,5 roku jakoś nie wyzywalam się na nikim, nie krzyczałam że mam problemy itp dusilam to w sobie. A uważam że u nas jest nad czym zaplakac itd bo żadna z nas nie była na to przygotowana że przyjdzie jej zmierzyc się z niepłodnościa.

Asia nie jest to łatwe ułożyć sobie w głowie to że możesz nie być mama, i powiem wam wszystkim (byc może wymagam terapii, nie wiem, chociaż koleżanka psycholog mówi że dobrze sobie radzę, bo jako pedagog specjalny zmierzylam się nie raz z tragedia i znam te etapy wychodzenia z zaloby w teorii i praktyce, i wzztskie je widziałam u siebie) nie pogodzilam się z tym i pewnie nigdy się z tym nie pogodzie ale powoli akceptuje ten stan bo inaczej wpadlabym w depresję.

Justys, miło się czyta twoje posty, bije z nich taki spokój i dojrzałość. Musiałaś to solidnie przepracowac, duży szacun. Nie wiem czy ja bym tak potrafiła, jesteś wielka ❤️❤️❤️
Ja zawsze będę za ciebie trzymać kciuki!!!
 
reklama
Dziewczyny z Gamety jak to jest że pierw karza mi dzwonić na koniec listopada żeby się zapisać na pierwsza wizytę w pierwszych dniach stycznia i jak dzwonię to mówią że już im się limity skończyły na pierwsze wizyty i połowa stycznia dopiero.. Miałam nadzieję że choć w Gamecie jakoś się dogadam a tu nic.. Dzwoniłam 4ty od zeszłego tygodnia i ta sama śpiewka.. Przykro mi się zrobiło bo chyba jestem skazana na Invicte w kotrj bardzo nie chce zostać więc po prostu będę musiała odpuścić nadzieję że kiedyś się gdzieś uda... Mam zły dzień dziś chyba, wszystko na przekór..
Ja Gamta Łódż. A raczej Rzgów. nie wiem jak to jest z nowymi pacjentkami ale ja dzwonilam na poczatku tego tygodnia i nie bylo problemu. Tylko moj lekarz teraz jest dostepny tylko trzy razy w tygodniu bo robi profesora i mial za duzo pacjentek :)
 
Wielu lekarzy pozwala brać metformine w ciąży, bo w innych krajach jest to dopuszczone. Ja bralam do 16 tygodnia.
Zgadzam się, że cudownie by było nic nie brać ale to nie w naszym przypadku...



Justys, miło się czyta twoje posty, bije z nich taki spokój i dojrzałość. Musiałaś to solidnie przepracowac, duży szacun. Nie wiem czy ja bym tak potrafiła, jesteś wielka ❤❤❤
Ja zawsze będę za ciebie trzymać kciuki!!!
No wczesniej moj lekarz nawet stwierdzil ze w ciazy powinnam brac metformine zeby zapobiegac cukrzycy ciazowej ale skoro dzisiaj bez wiekszego namyslu kazal odstawic tzn. ze trzeba czekac.
 
Po pierwsze miałam 4 mrożone zarodki w Polsce po procedurach 2012 / 2013.. Jeśli mi przyjdzie podchodzic na nowo to i tak w UK tego sobie nie wyobrażam... Podejście do leczenia mnie u nich przeraża wręcz.. No i po drugie kosztowałoby mnie to tutaj dwa razy tyle..w Polsce jesteśmy min 5 razy w roku więc jak na razie się udaje jakoś..
Aaa ok. Ja latam do PL tylko na Swieta i to tez na krotko. Tu jedn procedura to jakies 7000e wiec sporo drozej niz w Pl, ale jakbym doliczyla loty i hotel to pewnie ta roznica nie bylaby az tak duza.
No i wiadomo jak masz mrozaki to inna sprawa.
 
Po pierwsze miałam 4 mrożone zarodki w Polsce po procedurach 2012 / 2013.. Jeśli mi przyjdzie podchodzic na nowo to i tak w UK tego sobie nie wyobrażam... Podejście do leczenia mnie u nich przeraża wręcz.. No i po drugie kosztowałoby mnie to tutaj dwa razy tyle..w Polsce jesteśmy min 5 razy w roku więc jak na razie się udaje jakoś..

Nie dziwie Ci się ze nie podeszłaś do tego w UK , ja stwierdziłam ze spróbuje bo 2 próby mam za darmo włącznie ze wszystkimi lekami i wszystkim co związane z podawaniem leków, jednak teraz jak widzę nam w dziewczyny wszystko wiecie co jest grane jakie macie wyniki to ja się czuje jak jakieś zagubione dziecko we mgle 😨 a teraz jak jeszcze są jakieś komplikacje to już w ogóle żałuje się ze zdecydowałam :( tak na przyszłość polecasz jakąś w PL najbardziej ? Trzymam kciuki żeby Ci się udało ❤️
 
No wczesniej moj lekarz nawet stwierdzil ze w ciazy powinnam brac metformine zeby zapobiegac cukrzycy ciazowej ale skoro dzisiaj bez wiekszego namyslu kazal odstawic tzn. ze trzeba czekac.
Nic nie rozumiem. Chyba lepiej brać insulinę przy cukrzycy ciążowej niż metaformine. Ja miałam cukrzycę od początku ciąży. Początkowo dieta i dobrze szło, insulinę brałam tylko do posiłków w mikroilosciach . Potem w szpitalu to już inna bajka.
 
Nic nie rozumiem. Chyba lepiej brać insulinę przy cukrzycy ciążowej niż metaformine. Ja miałam cukrzycę od początku ciąży. Początkowo dieta i dobrze szło, insulinę brałam tylko do posiłków w mikroilosciach . Potem w szpitalu to już inna bajka.
Metformine bierze sie w ciazy zeby zapobiegac cukrzycy.
 
Nie dziwie Ci się ze nie podeszłaś do tego w UK , ja stwierdziłam ze spróbuje bo 2 próby mam za darmo włącznie ze wszystkimi lekami i wszystkim co związane z podawaniem leków, jednak teraz jak widzę nam w dziewczyny wszystko wiecie co jest grane jakie macie wyniki to ja się czuje jak jakieś zagubione dziecko we mgle 😨 a teraz jak jeszcze są jakieś komplikacje to już w ogóle żałuje się ze zdecydowałam :( tak na przyszłość polecasz jakąś w PL najbardziej ? Trzymam kciuki żeby Ci się udało ❤
Gdybym miała tu refundację to pewnie do choć jednej procedury bym podeszla w UK ale mi tutaj niestety nie przysługuje
 
reklama
Do góry