reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Owszem. W 2017 mialam laparoskopie.
Sama sie wciaz zastanawiam czy to ma wplyw na transfery czy nie.

Boję się laparoskopii ponieważ przy moim niskim amh obawiam się, że może już nic nie zostać. Ja mam endo podobno głównie na więzadłach krzyżowo-macicznych ale mam też zrosty. A z drugiej strony moja przyjaciółka 3 miesiące po laparoskopii zaszła nagle w ciążę naturalnie gdzie wcześniej długo nie mogła. No ale nic, teraz czekam aż mój organizm ogarnie się po punkcji i szykuję się do 4 transferu.
 
reklama
Dobrze mowisz ten moj dziad to bakyeria z grupy paciorkowcow agalactiae. Kurde leczy sie ja antybiotykami z penicylina a ja jestem na nia uczulona. Super... no dupa za dupa...
Ja też jestem nosicielami i tez to dziadostwo mi się uaktywnilo podczas stymulacji. Ja tez jestem na penicyline uczulona. Dostaniesz klindamycyna najprawdopodobniej taka w kremie do aplikacji. Pomaga od razu. Ale kosztuje 100
 
Kochane dziewczyny skad to dziadostwo sie przypaletalo u mnie?
Podobno można się zarazić wszędzie. Bo to bytuje w ukladzie pokarmowym a stamtad dlugiej drogi nie ma u kobiet do wiadomego miejsca. Brudnymi rękoma coś do buzi wziąć. Basen. Sex itp Mi dziwnym trafem pojawiło się to po pierwszej próbie in vitro. Wiec nie wie czy przypadkiem w klinice od tego ciągłego grzebania gratis mi nie dali.
 
Ty też brałas criononę z tego co pamiętam. Tez miałaś jakieś dziwne plamienia?
Ta luteina wzięłam gratis bo miałam schowana w domu. Ale ta doustna jest okropna. Może lepiej wziąć duphaston 3x2 zamiast 3x1. Myślisz ze jak juz zaczęłam brać dodatkowo ta luteina to już lepiej jej nie odstawić?
Ja oprocz krwotoku, ktory chyba nie zalezy od pozionu proga i rodzaju lekow mialam plamienia ale przez to ze lozysko tworzylo sie na szyjce. Potem jak sie podnioslo to przeszly. Ja bym zostala na tej luteinie, zawsze to lepiej 3 rodzaje proga niz 2, kazdy troche inaczej dziala i sie wchlania.

@Justyska13 mi przy tym paciorkowcu mowili, ze jak wychodzi liczny wzrost to trzeba by przeleczyc. Gynoxin przy tym jest raczej bez sensu ale chociaz tantuum rosa wez i probiotyk.
 
Boję się laparoskopii ponieważ przy moim niskim amh obawiam się, że może już nic nie zostać. Ja mam endo podobno głównie na więzadłach krzyżowo-macicznych ale mam też zrosty. A z drugiej strony moja przyjaciółka 3 miesiące po laparoskopii zaszła nagle w ciążę naturalnie gdzie wcześniej długo nie mogła. No ale nic, teraz czekam aż mój organizm ogarnie się po punkcji i szykuję się do 4 transferu.
Jak mnie lekarz kirował na laparoskopie nie poszłam, zmieniłam lekarza, to mówił ,że jeśli amh jest poniżej jakiejś wartści niestety nie pamietam ile ale de facto jeśli jest niskie to od razu mam się poddać in vitro..Nio każdy przypadek jest inny wiadomo i każdy lekarz ma swój schemat działania.
 
Jak mnie lekarz kirował na laparoskopie nie poszłam, zmieniłam lekarza, to mówił ,że jeśli amh jest poniżej jakiejś wartści niestety nie pamietam ile ale de facto jeśli jest niskie to od razu mam się poddać in vitro..Nio każdy przypadek jest inny wiadomo i każdy lekarz ma swój schemat działania.

Dlatego narazie próbuje bez laparo ale mam to gdzieś z tyłu głowy, że być może będzie w przyszłości taka konieczność. Oby nie :)
 
reklama
Dlatego narazie próbuje bez laparo ale mam to gdzieś z tyłu głowy, że być może będzie w przyszłości taka konieczność. Oby nie :)
No dokładnie Nam się udało bez laparoskopii , miałam torbiel endometrialną dostała leki na wyciszenie endometriozy vissane chyba z tego co pamiętam, zrobiłam histeroskopię lekarz powiedział, że macica jest czysta i udało się:-) Także też Wam życzę udanego transferu.
 
Do góry