reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Jestem u Dr. Budzińskiej ...wcześniej chodziłam do Ciepieli i Głąbowskiego ...

Czy Twoje podejście udane ?
Ja też u niej byłam od początku przygotowania i tylko i niej , dr Gołębiowski robił mi punkcję i transfer , fajny lekarz .Tak u mnie udane za pierwszym podejściem ale to było 2 lata temu ,mamy jeszcze 4 mrozaczki.
 
reklama
Dziewczyny czy was boli glowa we wczesnej ciazy I jak z nia walczyc
Jak boli tzn, że jest, żeby nie bolała najlepiej uciąć :D :D :D
A na poważnie to po pierwsze pilnuj nawodnienia, ból głowy to często sygnał odwodnienia - przy takich dawkach progesteronu to wręcz niebezpieczne i dla ciebie i dla ciązy. Po drugie wietrzenia - spacerki itp. Jeśli nadal nie pomaga to paracetamol i nyny.
@Dzoannna ja myśle,że te literki nie mają aż takiego wpływu,Trzeba trafić i mieć szczęście.Mase jest przypadków ze te słabsze zarodki się przyjmowały a te lepsze nie.
Jesteś dopiero na początku drogi więc na spokojnie choć wiem że chciało by się przygotować na maxa ile się da ale reguły czasem brak.

Ja pilnowałam i męża od czasu stymulacji zero perfum,lakieru do włosów,antyperspirantu itd.
Nie wiem w jakim stopniu ma to wpływ ale wkurzałam się jak wchodziłam do kliniki a tak inni pacjenci wyfonieni perfumami.
Na drzwiach takich klinik powinien być zakaz używania perfum i wszelkim kosmetyków z zapachem.takie mam zdanie.
Tina..... serio??? :laugh2::laugh2: Bez jaj, nie przesadzajmy. Ze względu na bliskość labu na sali zabiegowej prosza o nieużywanie perfum, ale to tylko w dniu punkcji i transferu. To, że ktoś chodzi psiuknęty antypersirantem to chyba nie grzech, lepiej żeby capił potem na kilometr? :p Dla własnego komfortu można użyć przez dzień czy kilka dni bezzapachowych kosmetyków ale nie siejmy jakiejś paniki ;)
 
Chyba nie mam za dobrych wiadomości, może za wcześnie na panikę 1 kwietnia robiłam bete i wynosiła ponad 4 tysiące a dzisiaj jest 6597.Wyniki są z dwóch rożnych labolatoriów ale lekarz napisał, że wynik nie jest idealny, w piątek mam powtórzyć badania. Zapytałam też czy to oznacza że ciaża sie nie rozwinie odpisał że mam wykonać bete w piątek najpierw. Co o tym kochane myslicie?Pozdrawiam
 
Dziewczyny jak u was jest w klinikach? Myśle żeby zrobić betę 8-9dpt jak nie będzie nic to odstawić leki. U mnie w 10dpt każą robic druga weryfikacje ale moim zdaniem to weryfikacja przyrostu. Jak u was jest?
U mnie kazali zrobić bete 8 dni po podaniu 5 dniowego zarodka (ale ja zrobiłam po 6 dniach i po 8 sprawdzalam juz przytost :)
Nie wszyscy wiedzą o tych perfumach- ja np dopiero dziś się dowiedziałam, że ma to wpływ na zarodki. Ale faktycznie, lekarze powinni informować pacjentów o tym :)
Ja sie dowiedziałam ze nie mozna miec perfum dopiero przed sama punkcja jak dostalismy zalecenia i lekarz tlumaczyl ze za duzo zapachow w dniu punkcji moze powodowac zawroty glowy i wymioty po narkozie itp wiec nie przesadzalabym z tym, zeby przez cale kilka miesiecy /lat leczenia w klinice nie uzywac dezodorantu pod pachy [emoji28][emoji16]
 
Chyba nie mam za dobrych wiadomości, może za wcześnie na panikę 1 kwietnia robiłam bete i wynosiła ponad 4 tysiące a dzisiaj jest 6597.Wyniki są z dwóch rożnych labolatoriów ale lekarz napisał, że wynik nie jest idealny, w piątek mam powtórzyć badania. Zapytałam też czy to oznacza że ciaża sie nie rozwinie odpisał że mam wykonać bete w piątek najpierw. Co o tym kochane myslicie?Pozdrawiam
teraz juz przyrosty nie muszą być 100%, u mnie przy twinsach do 10tys się podwajała, następnie zwolniła i podwoiła się dopiero o 4 dobach. Przy becie 20tys (licząc na jednego bąbla to wartość była ok 10tys) były serduszka więc moim zdaniem masz jeszcze czas. Pęcherzyk 8,5mm jest ok, martwić się należy zacząć kiedy w 25mm pęcherzyku nic nie widać.
 
W dniu punkcji trzeba być na czczo.
Dezodorant pod pachy jak najbardziej.
Makijaz delikatny tez mozna mieć.
Wiadomo perfumy intensywne zapachy odpadaja ale bez przesady.
Wiadomo czlowiek po punkcji jest obolaly i naprawde tego dnia myśli tylko o łóżku o spaniu.
Przynajmniej ja caly dzien spalam..
 
teraz juz przyrosty nie muszą być 100%, u mnie przy twinsach do 10tys się podwajała, następnie zwolniła i podwoiła się dopiero o 4 dobach. Przy becie 20tys (licząc na jednego bąbla to wartość była ok 10tys) były serduszka więc moim zdaniem masz jeszcze czas. Pęcherzyk 8,5mm jest ok, martwić się należy zacząć kiedy w 25mm pęcherzyku nic nie widać.
Dzięki Kochane, nio zobaczymy jak w piątek wyjdzie badanie, w sumie nie spada powoli ale rośnie,miałam podawana 5 dniowa blastke.Lekarz nie napisał , że wynik jest zły tylko że nie jest idealny:-)
 
Chcialabym sie zapytac jaki?
Nie wiem, ale wczesniej dziewczyny pisały, żeby nie perfumować się.
Wklejam odpowiedź z NOVUM
Zalecamypacjentkom, by przed transferem nie używały perfum ani innych zapachowych kosmetyków, aby do minimum ograniczyć ryzyko wpływu szkodliwych chemicznych substancji (szczególnie te lotne - mocno pachnące łatwo dyfundują i przenikają do płynów i gazów) na bardzo delikatne zarodki. Zalecenie to dotyczy jedynie dnia transferu, gdy zarodki są wyjmowane z inkubatorów i przenoszone w cewnikach do organizmu przyszłej matki i obowiązuje nie tylko pacjentów, lecz także personel wykonujący zabieg.
 
reklama
Dlatego nie zaleca się uzywania perfumowanych kosmetyków w dniu transferu i punkcji, ale nie przy każdej wizycie w klinice, bez przesady :)
To, że pacjentka na korytarzu używała rano perfum nie ma.zadnego wpływu.na zarodki, ktore.są.za.piecioma drzwiami i trzema korytarzami :)
 
Do góry