reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Jeszcze mi sie nasunela taka mysl - czy jesli wszystkie nasze zarodki maja ostatnia literke C (zalozmy, nie pamietam szczegolowo) - slabsza implanatacja, to w jakis sposob badania genetyczne pomoga wybrac taki zarodek ktory sie zaimplantuje?? Czy to ze soba nie ma zadnego powiazania?
@Dzoannna ja myśle,że te literki nie mają aż takiego wpływu,Trzeba trafić i mieć szczęście.Mase jest przypadków ze te słabsze zarodki się przyjmowały a te lepsze nie.
Jesteś dopiero na początku drogi więc na spokojnie choć wiem że chciało by się przygotować na maxa ile się da ale reguły czasem brak.
Dziewczynyna forum pisaly o tym ze mocne zapachy nie sa wskazane.
Z kolei czytalam artykul o skutecznosci transferow i tam bylo napisane o tym jak wazna jest sterylnosc nawet sali, sprzetu itp w powodzeniu transferu, wiec mysle ze to ma sens... [emoji6]
Ja pilnowałam i męża od czasu stymulacji zero perfum,lakieru do włosów,antyperspirantu itd.
Nie wiem w jakim stopniu ma to wpływ ale wkurzałam się jak wchodziłam do kliniki a tak inni pacjenci wyfonieni perfumami.
Na drzwiach takich klinik powinien być zakaz używania perfum i wszelkim kosmetyków z zapachem.takie mam zdanie.
 
reklama
@Dzoannna ja myśle,że te literki nie mają aż takiego wpływu,Trzeba trafić i mieć szczęście.Mase jest przypadków ze te słabsze zarodki się przyjmowały a te lepsze nie.
Jesteś dopiero na początku drogi więc na spokojnie choć wiem że chciało by się przygotować na maxa ile się da ale reguły czasem brak.

Ja pilnowałam i męża od czasu stymulacji zero perfum,lakieru do włosów,antyperspirantu itd.
Nie wiem w jakim stopniu ma to wpływ ale wkurzałam się jak wchodziłam do kliniki a tak inni pacjenci wyfonieni perfumami.
Na drzwiach takich klinik powinien być zakaz używania perfum i wszelkim kosmetyków z zapachem.takie mam zdanie.
Nie wszyscy wiedzą o tych perfumach- ja np dopiero dziś się dowiedziałam, że ma to wpływ na zarodki. Ale faktycznie, lekarze powinni informować pacjentów o tym :)
 
Tak czesto ucinam sobie drzemki nawet 2h a potem wieczorem problem ze spaniem
Przygarniecie człowieka :)?
Zdecydowaliśmy się na inv , jestem po pierwszej wizycie i mam skierowania na badania ... Podczytuje Was trochę i widzę , że jest kilka osób, które podchodzą do procedury w Vitro Szczecin .
U nas zawsze drzwi otwarte
 
U nas zawsze drzwi otwarte
Dziękuję :) !

Póki co zarejestrowalam M. na badanie nasienia z chromatyna [emoji85][emoji848] ... idzie 12.04 . ,ja 11.04 ide do położnej i zrobi mi wymazy do cytologii , chlamydia i czystosc ... na początku cyklu hormony ... a w międzyczasie wszystko pozostale ... juz wyczytałam,że na kariotypy się czeka , chlamydia tez bedzie cos do 4 tyg. Nie jest to takie hop siup ... juz na dzień dobry nastawilam się na inv w okolicy lipca nie wcześniej ....

Dodatko moj M. ma nasienie na poziomie 3% prawidłowych z czego 97% z wadą główki ... wykryto u niego mikrogruczolaka -leczy się dostinexem bo peolaktyna byla kosmiczna , teraz jest po niżej normy ,endo zmniejszyl dawkę do 0,5 tabletki na tydzień ....

Ja niedoczynność tarczycy choc utrzymuje ja w granicach 1-1,5 , do tego hiperonsulinemia i lekko podwyższona prolaktyna ....

Mieliśmy 2 iui ... staramy sie z 6 lat [emoji85]
 
Przygarniecie człowieka :)?
Zdecydowaliśmy się na inv , jestem po pierwszej wizycie i mam skierowania na badania ... Podczytuje Was trochę i widzę , że jest kilka osób, które podchodzą do procedury w Vitro Szczecin .
Hej.W takim razie teraz POWODZONKA u kogo jesteś w Vitro , ja też z Vitrolive Szczecin tzn tam podchodziliśmy
 
reklama
Do góry