reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny a jakie macie zdanie na temat kawy w ciąży? Lekarze dopuszczają 1-2 filiżanki słabej kawy dziennie, ale mam mieszane uczucia i walczę z nałogiem. Szczególnie ciężko jest, bo ciągle spać się chce a w pracy trzeba przeżyć te 8 godzin.
Chodzi tylko kofeinę :) wsztstko mozna tylko z umiarem :) kofeina jest w kawie ale i herbacie i coca coli [emoji3526]

W espresso jest okolo 70 jednostek kofeiny, a dozwolone w ciazy jest okolo 200-270dziennie :) jak pijesz latte na bazie pojedynczego espresso np z ekspressu, ro śmiało mozna wypic i 2 ;) ale trzeba pamiętać ze w herbacie tez jest :)
 
reklama
Jeszcze mi sie nasunela taka mysl - czy jesli wszystkie nasze zarodki maja ostatnia literke C (zalozmy, nie pamietam szczegolowo) - slabsza implanatacja, to w jakis sposob badania genetyczne pomoga wybrac taki zarodek ktory sie zaimplantuje?? Czy to ze soba nie ma zadnego powiazania?
Implantacja to nie tylko chęć zarodka do zostania w macicy. To wiele procesów, jeżeli jest słaby może nie maskować się dobrze przed naszym układem immunologicznym. W końcu to alloprzeszczep płodowy:-p Badania genetyczne tez są wątpliwe, bo zarodki maja budowę mozaikowa. Poza tym udowodniono parenascie lat temu ze PGD nie podniosło skuteczności u osób z poprawnymi kariotypem. Tylko ja obniżyło stad jest PGS w Novum. Czyli badanie komórki jajowej przed zapłodnieniem a nie zarodka.BTW PGD bada kariotyp przyszłego płodu czyli blastomery - te komórki człowieka przyszłego. A nie trofoblast. Choć ja się na tym nie znam PGD to trudny temat. Tak samo jak immunologia. :-)
 
Kochane a przy jakiej wysokosci bety byl widoczny u Was pecherzyk ciazowy?Ja przy becie 436 mialam pecherzyk , a jak czytam to mowia ze przy 1500 dopiero?
 
reklama
Do góry