reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Jakie polecacie witaminy przed stymulacja transferem?
Cały czas biore folik ale zastanawiam się czy warto jesCze coś brać by łatwiej było na starcie się maluchowi zagnieździć [emoji16]
 
reklama
O kurde, takie rzeczy u Ciebie??? Przewlekłe zapalenie jest możliwe przez okres kilkuletni i na pewno nie pomaga w implantacji... także mogło tak być, choć nie wiemy na pewno. Wylecz i działaj... kurde jak nie urok to przemarsz wojsk.

1. Odpuszczacie swoje genetyczne dzieci
2. Ryzykujecie 25% szansą na dziecko z mukowiscydozą
3. Badacie zarodki - ogromny koszt plus dylemat moralny co zrobić z tymi "chorymi".
Nosicielstwo w ogólnej populacji to 4%, musielibyście mieć pecha...

Wskazaniem jest słabe nasienie.
No wlasnie mam nardzieje ze tego pecha nie bedziemy mieli. Aczkolwiek tak jak pisalam wczesniej przyjaciolka i jej maz maja jakis grn uszkodzony taki sam i sa nosicielami wiec na takiej samej zasadzie jak przy mukowiscydozie moze im sie uridzic dziecko z zespolem Leigha. Jedno im zmarlo a drugie urodzilo sie zdrowiutkie bez nisicielstwa. Niestety sa w tej grupie pechowcow. Mam nardzieje ze unikniemy tego.
Boże trzymajcie kciuki bo oszaleje.
 
Powiedz ze zależy ci na czasie i chcesz dokładna listę badań zeby tego nie przeciągać w nieskończonon
No wlasnie jutro musze tak mu powiedziec bo sama wiesz lepiej zrobic wszystko lub wiekszosc od razu a nie tak jezdzic sobie co miesiac placic 150zl na wizyte na której omowi mi jeden wynik i zleci kolejne badanie. A tak zleci np 10badan i jest juz cis konkretnego.
 

Smutny post ....Tyle wśród nas ma bliźniki,a inne ich właśnie oczekują!!Nie dokładajamy im zmartwień po tej jakże nierównej walce jaką jest in vitro.Każda z nas sama podejmuje decyzję o ilości zarodków i z pewnością w dobie internetu wszystkie tu wiemy jakie są ryzka ciąży bliźniaczej podobnie jak wiemy doskonale jakie mogą być powikłania i wady dzieci w ciąży pojedynczej.

Wspierajmy się,walczmy,nie oceniajmy[emoji846]

P.S. My we wtorek zabieramy dwa kropki i wierzę,że tym razem zostaną ze mną...oba[emoji846]
 
No wlasnie jutro musze tak mu powiedziec bo sama wiesz lepiej zrobic wszystko lub wiekszosc od razu a nie tak jezdzic sobie co miesiac placic 150zl na wizyte na której omowi mi jeden wynik i zleci kolejne badanie. A tak zleci np 10badan i jest juz cis konkretnego.
Dokładnie a przeciez sa badania obowiązkowe, które musza byc zrobione bo bez nich nie mozna nawet zacząć
 
@Elessi mi tez sie tego dobrze nie czytalo. Z pojedynczej ciazy tez rodza sie chore dzieci. Odkad jestem tu na forum urodzilo sie mnostwo blizniakow i wszystkie dzieciatka sa zdrowe. Takie informacje raczej nie sa na miejscu tutaj... wystarczajaco jest innych zmartwien i problemow, strachu... nie trzeba dokladac takich "newsow".
 
reklama
@Elessi a tak nawiasem to te wady wymienione w ostatnim podpunkcie dotycza raczej blizniakow jednojajowych wiec zupelnie nie rozumiem powiazania tego co wkleilas z dylematem podawania 2 zarodkow.
 
Do góry