reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
No wlasnie to samo pani z labu mi powiedziala ze przy takiej koncentracji tamtych badan sie nie robi bo nie ma szans by je wykonac i ze od razu kwalifikujemy sie do ICSI nazwala jak sluszalam "iksi, piksi" wiec sadze ze o to chodzi i powiedziala ze bedzie normalnie separacja plemnikow i tyle. I ze maja dużo takich par z takimi parametrami nasienia. U nas w klinice nie maja tej metodyIMSI, czy jestes w stanie nat na chlopski rozum powiedziec jaka jest roznica pomiędzy ICSI a IMSI? Czytałam o tym ale jakos nie wiem. A zapytalam roniez czy udaje sie chodowla do blastocysty z taka koncentracja to powiedziala ze na ten moment nie jest w stanie mi odpowiedzic.
Tak ogólnie to ICSI od IMSI rózni się dokładnością. W obu metodach wybierają plemniki, tylko w IMSI pod bardzo dużym powiększeniem, więc mogą każdy dokładniej ocenić. Trwa to dłużej i są głosy, że może to szkodzic komorkom jajowym, oczekującym na zapłodnienie. Nie wiem jak jest, moje komórki są super, to uważam, że przetrwają :)
Co do hodowli do blastocysty - standardowo u mnie tego nie robią, bo uważają, że zarodkom jest lepiej w macicy i ttansferują w 3 dobie. Ale u nas były 4 transfery w 3 dobie, plus jeden zarodek po rozmrożeniu nie dał rady. Przed 5 transferem sama dr prowadząca po konsultacji z szefową labu embrio zaproponowała, by pozostałe 4 które mieliśmy rozmrozić i dohodować do blastocysty. Po 3 dniu wchodzi w grę czynnik męski i pewnie on nam knocił sprawę. Na 4 rozmrożone, w 5 dniu mieliśmy 1 ładniutką blastkę, 1 średnią i 2 nie-blastki słabeusze. Podano mi ładną i średnią, z czego zaimplantowały się obie, tylko w 9 tyg jedno z bliźniąt obumarło. Drugie ma się dobrze i mamy 18 tydzień ciąży. Pozostałym zarodkom dano szanse do 7 doby. W 7 dobie jeden dobił do blastocysty i został powtórnie zamrożony, a drugi zdegenerował. Wynika z tego, że w przypadku złego nasienia i powtarzających się niepowodzeniach w transferach zarodków 3 dniowych, większe szanse jednak mają te, które dotrwają do blastocysty. Pytanie, czy przy słabym nasieniu uda się.je dociągnąć do blastki, bo może być tak, że zostaniesz z niczym. Pogadajcie o tym z lekarzem prowadzącym.
 
Jedziesz z koksem Olka! Trzymamy kciuki, czuję, że to jest ten czas :)

Dzięki Mietku, 18 tc mamy. Płci nie znam, bo ostatnie usg robiłam prenatalne w 12 tyg. 28.02 mam połówkowe, to może poznam :) Chodzę na NFZ bo mam dość lekarzy :) Od naglych przypadków mam zaufanego w szpitalu, ale całe szcześcir od swiąt nie musiałam korzystać. Spokój, siedzę na zwolnieniu, czasem plamię z polipa, co przyprawia mnie o zawał ;). Kupiłam kilka bodziaków, bo chciałam oswajać ciążę, ale jak je kupiłam, tak stoją w reklamówce w pokoju :)

Nie wiem, czy te dokładne badania są potrzebne. Mój mąż ma 0.5 mln/ml, robiliśmy badanie ogólne, nikt potem chromatyny ani niczego innego nie proponował. I tak ivf jest jedynym rozwiązaniem, zalecili ICSI, to zrobiliśmy, choć efektem złego nasienia jak przypuszczam jest to, że na 8 zarodków został z nami jeden. Ale następnym razem poproszę o IMSI i hodowlę do blastocysty, może będzie lepiej.

W kwestii encortonu ufałabym Paśnikowi. Ja też brałam metforminę trochę na wyrost, ale ten jeden transfer na metforminie się udał, więc mam o niej dobre zdanie ;). Trzy tabletki metki dla Twej ciążowej sylwetki ;)

Surykatko - Jakoś wcześnie masz te połówkowe ja dopiero 11.03 i teraz się zastanawiam przez Ciebie czy nie za późno.

Ola - trzymam kciuki!!! To już za tydzień w ciąży będziesz. [emoji7][emoji7][emoji7][emoji7][emoji7]
 
@Olk@24 trzymam kciuki!!!!!!!!!


U mnie natomiast transfer odwołany, bo endometrium nie ładne, brak widocznej struktury warstwowej. Także teraz do miesiączki, a później start, z estrofemem od początku 3x1, USG szybciej bo 9 dc, tym razem bez encotronu od początku, bo on podobno lubi zamieszać z endometrium i tego 9dc może mi go dopiero włączy
 
@Olk@24 trzymam kciuki!!!!!!!!!


U mnie natomiast transfer odwołany, bo endometrium nie ładne, brak widocznej struktury warstwowej. Także teraz do miesiączki, a później start, z estrofemem od początku 3x1, USG szybciej bo 9 dc, tym razem bez encotronu od początku, bo on podobno lubi zamieszać z endometrium i tego 9dc może mi go dopiero włączy

Ech ;((((
Coś ostatnio na forum te endometria niegrzeczne ;((((
Żeby Ci szybko czas minął!
 
reklama
Do góry