reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

@Olk@24 super.mocne kciuki!!! To.musi byc Twoj czas!!!!!

@Mieciu85 witaj kochana!! Jak dobrze ze piszesz!!!

@Margit2018 jeju to juz zaraz. Jak wspaniale.


Ja bylam wczoraj u endokrynolog-ginekolog z wynikami krzywych. Generalnie mowi ze niewazne ze insulina i glukoza rosna po 2h. Najwazniejsze ze sa niskie wartosci.
Ale narobila mi zamieszania w glowie... bo przy okazji pytala co biore. No to opowiedzialam o zleceniach Pasnika 15mg encortonu i schodzenie z niego kolo 7 tygodnia. A ona do mnie ze bralaby 20mg i zaczela schodzić po 12tyg. Bo to dawka jak woda swiecona i nic mi nie bedzie. A pamietam jak Pasnik mowil ze ja powinnam schodzic dosc wczesnie bo cos tam allo mlr...
I jeszcze mowi ze cukry mam wporzo ale Encorton lubi w nich mieszac wiec dala mi mete 500x1 do akcji serca ...
I nie wiem co robic. Chyba bardziej ufam Pasnikowo niz jej w kwestii encortonu. I po co w sumie mam sie truc meta skoro cukry dobre?
Mam metlik. Prosze o rady.
A ja bym poszła za radą Rajtarowej :) Z tym allo mlr jest tak, że steryd go obniża, dlatego jak się podchodzi do szczepień to nie powinno się stosować sterydu. A Malinowski jeśli zaleca szczepienia i steryd to w ciąży jest 2 doszczepienia, nie jedno. Twoje allo było niskie zanim z ogóle byłaś w ciąży i to nie jest dziwne. Nieraz laski z allo 0% na sterydzie rodzą dzieci :) No i steryd często lubi powodować cukrzycę posterydową, więc żeby obniżyc to ryzyko brałabym metkę :) Dla mnie to co ci zaleciła ma sens!
 
reklama
Jedziesz z koksem Olka! Trzymamy kciuki, czuję, że to jest ten czas :)

Dzięki Mietku, 18 tc mamy. Płci nie znam, bo ostatnie usg robiłam prenatalne w 12 tyg. 28.02 mam połówkowe, to może poznam :) Chodzę na NFZ bo mam dość lekarzy :) Od naglych przypadków mam zaufanego w szpitalu, ale całe szcześcir od swiąt nie musiałam korzystać. Spokój, siedzę na zwolnieniu, czasem plamię z polipa, co przyprawia mnie o zawał ;). Kupiłam kilka bodziaków, bo chciałam oswajać ciążę, ale jak je kupiłam, tak stoją w reklamówce w pokoju :)

Nie wiem, czy te dokładne badania są potrzebne. Mój mąż ma 0.5 mln/ml, robiliśmy badanie ogólne, nikt potem chromatyny ani niczego innego nie proponował. I tak ivf jest jedynym rozwiązaniem, zalecili ICSI, to zrobiliśmy, choć efektem złego nasienia jak przypuszczam jest to, że na 8 zarodków został z nami jeden. Ale następnym razem poproszę o IMSI i hodowlę do blastocysty, może będzie lepiej.

W kwestii encortonu ufałabym Paśnikowi. Ja też brałam metforminę trochę na wyrost, ale ten jeden transfer na metforminie się udał, więc mam o niej dobre zdanie ;). Trzy tabletki metki dla Twej ciążowej sylwetki ;)
No wlasnie to samo pani z labu mi powiedziala ze przy takiej koncentracji tamtych badan sie nie robi bo nie ma szans by je wykonac i ze od razu kwalifikujemy sie do ICSI nazwala jak sluszalam "iksi, piksi" wiec sadze ze o to chodzi i powiedziala ze bedzie normalnie separacja plemnikow i tyle. I ze maja dużo takich par z takimi parametrami nasienia. U nas w klinice nie maja tej metodyIMSI, czy jestes w stanie nat na chlopski rozum powiedziec jaka jest roznica pomiędzy ICSI a IMSI? Czytałam o tym ale jakos nie wiem. A zapytalam roniez czy udaje sie chodowla do blastocysty z taka koncentracja to powiedziala ze na ten moment nie jest w stanie mi odpowiedzic.
 
Boze co za dzien! Wczoraj mezowi nie wykonano badania MAR i wiazania kwasem bo jest niska koncentracja. Dzwonie dzis zapytac kiedy mógłby oddac kolejna próbkę do badan i wkoncu jakas ok pani z rejestracji polaczyla mnie z laboratorium i wkoncu wytlumaczoni mi z z taka koncentracja nie ma szan by zrobic te badania kiedykolwiek jesli juz 3 x wynik pojawil sie ponizej 1mln. Powiedzial ze nie wiadomo czy wogole chromatyne uda sie zrobić bo żeby tr badania wyszly to koncentracja musi byc przynajmniej 1mln. Wiec zapytalam czy po co lekarz kazal robuc nam te badania jesli wiedzial jaka jest koncntracja, pani przemilcza i b powiedziala ze to jest zqpisane na liscie badan i pewnie dlatego ( czyli chodzi o skasowanie kasy na konto kliniki) zapytalam to hak w takim razie bedzie wygladalo ivf jesli my nie mamy żadnych badan meza wskazujacych na to jakie ma plemniki? Powiedziala ze poprostu przed transferen z tzn urzedy mamy metode separacji plemników wybieraja te najlepsze i zapladniaja. A ze na badania nir ma sensu sie zglaszac bo maz nie naprodukuje nagle tyle plemników by zrobic te badania.


Co o tm myslicie???
Ja Ci tylko napisze że co lekarz to opinia. My na pierwsza wizytę do kliniki poszlismy do lekarza do ktorego tak naprawdę nie chcialam iść. Mowil ze trzeba partnera leczyc nawet do pol roku zanim podejdziemy do ivf. Wysłał nas na drugi dzien szybko do androloga. A androlog ze jesli jestesmy zdecydowani na ivf to nic by nie robił bo moze sie poprawic ale moze I pogorszyć a do ivf nasienie jest ok. Nawet chromatyny nie kazał robić.
U nas troche lepsze wyniki bo tylko koncentracja slaba.
 
@Olk@24 super.mocne kciuki!!! To.musi byc Twoj czas!!!!!

@Mieciu85 witaj kochana!! Jak dobrze ze piszesz!!!

@Margit2018 jeju to juz zaraz. Jak wspaniale.


Ja bylam wczoraj u endokrynolog-ginekolog z wynikami krzywych. Generalnie mowi ze niewazne ze insulina i glukoza rosna po 2h. Najwazniejsze ze sa niskie wartosci.
Ale narobila mi zamieszania w glowie... bo przy okazji pytala co biore. No to opowiedzialam o zleceniach Pasnika 15mg encortonu i schodzenie z niego kolo 7 tygodnia. A ona do mnie ze bralaby 20mg i zaczela schodzić po 12tyg. Bo to dawka jak woda swiecona i nic mi nie bedzie. A pamietam jak Pasnik mowil ze ja powinnam schodzic dosc wczesnie bo cos tam allo mlr...
I jeszcze mowi ze cukry mam wporzo ale Encorton lubi w nich mieszac wiec dala mi mete 500x1 do akcji serca ...
I nie wiem co robic. Chyba bardziej ufam Pasnikowo niz jej w kwestii encortonu. I po co w sumie mam sie truc meta skoro cukry dobre?
Mam metlik. Prosze o rady.

Ja bym schodzila tak jak Pasnik ci prekazal, moja immuno tez mi kazala schodzi od pierwszej akcji serca, bo moze powodowac wady serca u dziecka.
 
reklama
Do góry