reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Gratuluję:-) A robiłaś jakieś dodatkowe badania czemu zarodki się nie przyjmowały? Zastanawiam się czy nie zrobić jakiś dodatkowe badania. Super że Ci się udało :-)
Dzięki. Nie robiłam. Ja miałam więcej nieudanych transferów, poza tym co pisałam to jeszcze jeden był z betą 0, wcześniej jedno poronienie.6 tc (przed serduszkiem), 2 zarodki w ogole obumarly po rozmrozeniu. Wiec udal mi sie dopiero 5 transfer, a 8my zarodek. Ja jestem w N.ovum i tam robia dosc dokladne badania przed stymulacjami. Genetyke mialam zrobiona i ja i maz, jest ok, wiec badac zarodkow nie ma sensu, bo kazda ew mutacja i tak bedzie zachodzila na zasadzie przypadku. Nie badalam immunologii, jak dziewczyny tutaj, ale na 5 transferow 3 razy byla implantacja wiec tu tez chyba nie problem. Zrobilam po pierwszym poronieniu wszystkie badania na trombofilie, bo one sa odpowoedxialne za wczesne utraty i tez wszystko ok. Podejrzewam, ze po prostu ze wzgledu na slabe nasienie mamy slabe zarodki, ktore jako 3-dniowe wygladaja dobrze, a potem degeneruja. Tak bylo z polowa. Zreszta w naturze tez wiekszosc zaplodnionych zarodkow sie nie implantuje, czytalam, ze nawet ok 70%. Nie wiem, jestes po jednym transferze? Jesli tak to bym nie rezygniwala, mimo ze byl traumatyczny w efekcie jak piszesz. Ja stwierdzilam po pozamacicznej ze po prostu mialam pecha. Co prawda zastanawia mnie czemu mialas tez naturalna pozamaciczna (tak bylo czy cos pokrecilam?). Moze jakies zrosty wewnatrzmaciczne, moze histeroskopia by pomogla cos wyjasnic (ja mialam histero tez ale z powodu polipa)? Nie rezygnuj, jak nie masz jednego jajowodu to szanse na nastepna pozamaciczna sa duzo mniejsze.
Bardzo słabe wyniki męża + przy pierwszej powstały tylko dwa zarodki. To wszystko zależy tak naprawdę od lekarza prowadzącego, ja jestem w Bocianie
U nas to samo, jestem w N.ovum. mialam 32 lata w chwili drugiej stymulacji, ale ze pierwsza przyniosla tylko 2 zarodki i tylko 1 transfer, a maz ma kiepskie wyniki to dr powiedział ze mozna zaplodnic wszystkie komorki i ze on to bierze na siebie (wiem, ze jakies uzasadnienia pisal). Z 10 komorek bylo 7 zarodkow, a 1 siedzi w brzuchu ;)
Czyli transfer w sobotę? Super!
U mnie dziś potwierdzone - w sobotę zabieram kropka :-) na wizycie ładne endo - 10 mam, no jak nie u mnie...kropek ma więc dobre warunki, oby chciał zostać.
Jupi!!!!! Trzymam kciukasy by to było to!!!
 
Trzymamy kciuki za same dobre wiadomości!
Życzymy cierpliwości wszystkim oczekujących na wyniki i wizyty.
[emoji110][emoji110][emoji110][emoji110]nie puszczamy za wgryzanie się kropkw w nowe 9 miesięczne domki mamuś :* [emoji173]
STYCZEŃ to miesiąc miłości i pełen magii, życzymy każdej z Was małej- wielkiej miłości pod sercem .
Czekamy na pozostałe dziewczyny i spełnienie największego marzenia każdej z nas bycia mamą :):*
Shake it up baby, twist and shout :)
Będzie sie działo

Link do kalendarza:
Link do: Kalendarz

2019-01-16 annemarie badanie prenatalne
2019-01-17 NataliaNNN transfer !! ✊✊
2019-01-18 @nadziejamooja;) wizyta przed transferem
2019-01-19 Akatombo transfer !! ✊✊
2019-01-21 Mieciu85 wizyta u gin prowadzącego ciążę
2019-01-21 Koniczyna82 termin porodu
2019-01-25 Ela86 wizyta u gin prowadzącego ciążę
2019-02-06 redferrari termin porodu
2019-02-22 Justin87 termin porodu
2019-02-28 adansonia termin porodu
2019-03-04/08 chlopkers termin porodu
2019-03-04/09 sunrisea termin porodu
2019-04-08 ilmenau termin porodu
2019-04-15 Mieciu85 termin porodu
2019-04-16 lafantynka termin porodu
2019-05-28 Megi1985# termin porodu
2019-05-28 Ela86 termin porodu
2019-05-31 annemarie termin porodu

2019-06-11 Never give up termin porodu
2019-07-14 sssurykatka termin porodu
Masz problem z dopisaniem się do kalendarza? Pod Link do: Kalendarz - jak obsługiwać i gdzie go szukać znajdziesz instrukcję :)
Kochana proszę o wpisanie 22 styczeń wizyta u gin prowadzącego ciążę dziękuję i pozdrawiam :) ❤❤❤
 
Witajcie dziewczyny. Bylam wczoraj na wizycie u endokrynologa z tą moja tarczyca. Prof. powiedzial ze nie ma tragedii i ogolnie nie kazałby mi brac lekow ale ze podchodzimy do ivf to koniecznie musi mi wynik tsh spasc minimum do 2. Jesli chodzi o ft3 i ft4 ti jest ok ale antyTPO czyli ten zly (tak to okreslil) hormon jest ok ale antyTG ten dobry hormon jest za wysoki. Powiedzial ze musi mi dac leki bo tsh w stosunku do tych pozostalych ft3 ft4 i atg atpo jest wysokie. Nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi ;-) no i przez to ze mialam juz wtkupione leki dawke 0,25 to kazał mi brac przez miesiąc 1,5 tabletki rano. Pytal o wit D3 jaka dawke przyjmuje (biore 4000) i kazal na nastepna wizyte zrobic badanie tsh i wit D3 by sprawdzić jakie sa poziomy.
 
O rany, to tak długo trzyma? Ale mam zryte berety... Biedne jesteście z tym macierzyńskim w UK. A ile go jest standardowo?

Jupi!!! Wreszcie :) Powodzenia dziewczyny!

Ja przy 2 stymulacjach ani jednego transferu na świeżo, zawsze ryzyko hiper. Ale lepiej tak, niech organizm odpocznie, wiem, że człowiek nakręcony i chciałby już, ale jak hormony porozjeżdżane to po co tracić zarodek.

Nie bój się bo zwariujesz. Ja też miałam pozamaciczną po ivf. Jest większe ryzyko niż przy zwykłym zapłodnieniu, ok 4 %. Nie wiadomo dlaczego. Ja miałam cp przy 3-dniowym. Głowa do góry i do przodu, jest wiele powikłań ktore mogą nas spotkać, ale w końcu kurde się udaje!

No zryte to malo powiedziane . Ja to nawet boje sie cokolwiek kupowac dla maluszka, wiec tak pokatnie w pare rzeczy sie zaopatrzylam. Ale musze chyba przezwyciezyc ta schize bo bidoka nie bede miala w co ubrac ;). W UK jest 39 tygodni macierzynskiego.
 
reklama
Witam Ladies,
1. Byłam z tym niskim prawie zerowym TSH u lekarza. Zrobili mi usg tarczycy i tonę badań z krwi jakieś anty Lh i inne. Podobno do 10% kobiet w ciąży tak ma ze mega wysoki poziom bety (a taki chyba mam skoro do teraz wymiotuje pół dnia) wygasza TSH i mam się nie przejmować.
2. Miałam usg - 2 komory serca ręce nogi wszystko jest.
3. Młodzież przyspieszyła bo było opóźnienie tygodniowe względem transferu a teraz już wiek według transferu.
Teraz tylko czekam na prenatalne i może zacznę się cieszyć....
Ściskam Was mocno i trzymam kciuki za każda z osobna i wszystkie razem. Rzadko i mało dokładnie teraz tu czytam bo chodzę do pracy a potem śpię.
BuziAki
Wasza [emoji221][emoji221][emoji221][emoji221][emoji221][emoji221]

Ps. Czy to prawda e kwas foliowy tylko w 1 trymestrze mam brać? Zapomniałam się zapytać a tak słyszałam.
 
Do góry