reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Czyli świetnie. Cieszę się bardzo, że tak u Was dobrze. Mam nadzieję że nie chorują i, że cieszycie się wszystkimi chwilami razem. [emoji3590]
[emoji8]
Maluchy przede wszystkim rozrabiaja [emoji23] i na szczęście uwielbiają się przytulać....kocham ich nad życie ale jakby mogło być inaczej [emoji9]
 
reklama
Aha....jako ciekawostka dla tych co leczą się z powodu niedoczynności tarczycy, może kiedyś ktoś będzie szukał takiego info. Otóż w skrócie: mam niedoczynność( wcześniej nadczynność i Gravesa Beschedowa, ponad rok temu radiojod i przeszlam w niedoczynność ), od roku euthyrox, TSH na poziomie 1-2.5, czyli idealne. Od wrzesnia mogłam wreszcie zacząć kolejna przygodę z in vitro, ale niestety walka z torbielą. Wrzesien- Orgametril, pażdziernik - wizyta z wynikami badań, tsh- ponad 3 i prolaktyna ok. 680. Więc znowu Orgametril plus Dostinex na zbicie prolaktyny.Wizyta u endokrynologa, decyzja o zmianie eutyroxu 75 na Letroxu 100. Listopad - wizyta, TSH ponad 5 mimo zmiany na Letroxu i zwiększenia dawki, decyzja o antykach. Grudzien- wizyta, TSH ponad 7( badanie zrobione po 10 dniach od poprzedniego) po antykach torbiel się wchłonęła. Stymulacją odwołana ze względu na wysokie TSH. Wizyta u endokrynologa- zwiększenie Letroxu do 125, decyzja o odstawieniu antyków, badanie po 14 dniach- TSH 0.93 ....czyli w ciągu 2 tyg z 7 na 0.93...te które się leczą na niedoczynność, wiedzą, że teoretycznie odpowiedz przysadki na leki to 5-6 tygodni. Tylko nie w moim przypadku:) . Ponowna wizyta u endo-zmienilam lekarza- i teraz to co chce wam powiedzieć na przyszłość: NIEDOCZYNNOSC TARCZYCY+ EUTYROX LUB LETROX+ ANTYKI LUB INNE TABLETKI HORMONALNE NP. ORGAMETRILL LUB LEKI DO STYMULACJI=szybujące TSH i nalezy wykonywać badanie TSH co 4-5 dni, żeby zminiac dawki Letroxu lub eutyroxu....szkoda, że nikt mi o tym nie powiedział wcześniej.... Więc , bierzcie to pod uwagę jeśli macie podobny problem.
Hej. U mnie przed crio brałam duphaston, luteine i chyba estrofen i dzień przed transferem TSH 12! Transfer odwołany i po odstawieniu leków po 4 dniach TSH 2! Przed następnym transferem TSH w normie no i kruszynka w brzuszku
 
Czyli świetnie. Cieszę się bardzo, że tak u Was dobrze. Mam nadzieję że nie chorują i, że cieszycie się wszystkimi chwilami razem. [emoji3590]
Oj tak, choć dziś Piotruś napedzil mi strachu, spadł z łóżka. Pojechałam z nim do szitala , na szczęście wszystko ok. Nie zostawili nas na obserwacji bo jakiś paskudny wirus jest na pediatrycznym i mamy obserwować go w domu. Ale tak to złote dzieci. Moj największy skarb i duma
 
Oj tak, choć dziś Piotruś napedzil mi strachu, spadł z łóżka. Pojechałam z nim do szitala , na szczęście wszystko ok. Nie zostawili nas na obserwacji bo jakiś paskudny wirus jest na pediatrycznym i mamy obserwować go w domu. Ale tak to złote dzieci. Moj największy skarb i duma
Jeju straszne są takie upadki. Pamiętam jak. Mi mała że schodów spadła myślałam że się zabiła ale na szczęście też nic jej się nie stało. A jak się maluchy traktują?uwielbiam bliźniaki. W moim mniemaniu to cuda....
 
Ja miałam dziś wizytę dziewczynki. 24+2. Wszystko ok, szyjka zamknięta i długa. Malutki się przekręcil znowu i jest nóżkami do dołu. Waży już 700g. Wszystko w jak najlepszym porządku.

@sssurykatka moj polip się prawie całkiem schował! Tego Ci również życzę kochana bo trochę jest z nim spokoju!
Ale żeby nie było nudno to ja się nabawilam urazu spojenia łonowego. Boli mnie jak cholera w niektórych pozycjach. Miejmy nadzieję, że nie rozejdzie się bardziej.
 
Jeju straszne są takie upadki. Pamiętam jak. Mi mała że schodów spadła myślałam że się zabiła ale na szczęście też nic jej się nie stało. A jak się maluchy traktują?uwielbiam bliźniaki. W moim mniemaniu to cuda....
Zazwyczaj ładnie się bawią ale to zmienia się w jednej chwili i zaczynają szarpać się o zabawkę albo bić. Ola jesteś "gryzoniem".... nie codziennie ale potrafi ugryźć mocno, zazwyczaj z zazdrości ale bywa i tak, że bez powodu też użyje swoich ząbków.
 
Zazwyczaj ładnie się bawią ale to zmienia się w jednej chwili i zaczynają szarpać się o zabawkę albo bić. Ola jesteś "gryzoniem".... nie codziennie ale potrafi ugryźć mocno, zazwyczaj z zazdrości ale bywa i tak, że bez powodu też użyje swoich ząbków.
Ha, czyli normalka. Moja siostra ma troszkę starszego synka od mojej małej. Wiadomo, że to nie to samo co bliźniaki ale czasem jak się wkurza o zabawki właśnie to normalnie bitwa na maksa aż do parteru schodzą!
Musisz mieć nie zle urwanie z dwójką :) a tutaj jeszcze trzeci maluszek Ci się marzy. Życzę kochana, żeby jak najszybciej się pojawił w waszej rodzinie i jeszcze bardziej ja dopełnił [emoji8]
 
Ja miałam dziś wizytę dziewczynki. 24+2. Wszystko ok, szyjka zamknięta i długa. Malutki się przekręcil znowu i jest nóżkami do dołu. Waży już 700g. Wszystko w jak najlepszym porządku.

@sssurykatka moj polip się prawie całkiem schował! Tego Ci również życzę kochana bo trochę jest z nim spokoju!
Ale żeby nie było nudno to ja się nabawilam urazu spojenia łonowego. Boli mnie jak cholera w niektórych pozycjach. Miejmy nadzieję, że nie rozejdzie się bardziej.

Ooo super wiadomość. Może i mój się schowa. Na razie tfu tfu z nim spokój, tylko od wczoraj mam wirusa, rzygam i gorączkuję... mam nadzieję, że odpuści. Współczuję spojenia, oszczędzaj się !
700 g to już kawał chłopa ;)
 
Hej,
dziewczyny po immunosupresji pomóżcie plis:)
We wtorek 14 i ostatni dzień immunosupresji. Czy po jej zakończeniu mam przerwę w braniu encortonu?Wygląda na to,że według rozpiski od wujka Jarka encorton znowu zyczynam brać dopiero w 10 dc z crio transferem. Czy to nie za późno?Jakie u Was były zalecenia w tym temacie? Poniżej moja rozpiska leków do crio
 

Załączniki

  • received_2277790475790699.jpeg
    received_2277790475790699.jpeg
    339,4 KB · Wyświetleń: 77
reklama
Ha, czyli normalka. Moja siostra ma troszkę starszego synka od mojej małej. Wiadomo, że to nie to samo co bliźniaki ale czasem jak się wkurza o zabawki właśnie to normalnie bitwa na maksa aż do parteru schodzą!
Musisz mieć nie zle urwanie z dwójką :) a tutaj jeszcze trzeci maluszek Ci się marzy. Życzę kochana, żeby jak najszybciej się pojawił w waszej rodzinie i jeszcze bardziej ja dopełnił [emoji8]
Dziękuję, marzy mi sien jeszcze dwojka bo tyle mam w depozycie ale chyba jednak trochę zaczekam. Muszę oczyścić głowę, dojść do siebie i wtedy dzida....
A jest Chodzi o bójki to dokładnie tak to wygląda....dwóch zawodników jak mammed w ksw [emoji23]
 
Do góry