reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

USG w środę. Dietę trzymam, ale narazie chudnę niestety. Narazie mam minus 4 kg od normalnej mojej wagi. A w tej normalnej i tak brakuje ze 3 kg. Takie dziwaczne problemy. Nie jem teraz owoców (sporadycznie troszkę), pomidorów, ziemniaków, kukurydzy, buraków, słodyczy, słodzików, białej mąki. Wszystko gotowane, parowane, ewentualnie pieczone. Może to przesada, ale dzwoni mi cały czas w uszach zdanie diabetologa "za dużo ma Pani teraz do stracenia" i się zeschizowałam. Staram się uzupełniać witaminy innymi warzywami i suplentacją. A glukoza na czczo też mi wychodziła ok. Badania warto zrobić, nawet, gdyby wyszły ok. To przynajmniej wiadomo, że trzeba obrać inny kierunek :) Powodzenia!
Koniecznie kup sobie paski do badania ketonów w moczu. Sprawdzaj wyrywkowo np. co 4 dni. Jak już sprawdzam to na czczo , przed obiadem i kolacją. Jeśli będzie za mało węglowodanów od razu pojawiają się ketony. Przy prawidłowej diecie ketony nie powinny się pojawiać. Jednak czasami przy restrykcyjnej diecie trudno aby od czasu do czasu się nie pojawiły.
 
reklama
Dobra Dziewczynki - któraś wie czemu jak zawsze miałam wzorowe TSH nagle taka dupa??
IMG_0378.JPG
 

Załączniki

  • IMG_0378.JPG
    IMG_0378.JPG
    96,2 KB · Wyświetleń: 559
@dżoasia dziękuję. Jestem Twoim wiernym padawanem ;) Mundrz się jak najwiecej! :)
W kwestii grzybów miałam na myśli ryzyko zatrucia. To wcale nie jest takie rzadkie. Sama szamię tylko te z gabka, a kanii nie tknę, choćby mnie nożem kroili, choć podobno są pyszne.
wiadomo, że trzeba tylko sprawdzone jeść. Ja oprócz koźlaków, borowików, kurek i pieczarek to za bardzo innych nie jem. Kanie są podstępne, bo je trzeba dobrze znać, żeby nie pomylić.
 
Kochana, jak już luby bierze leki to nie ma co siać zamęntu. U nas wyrównanie hormonów tylko pogorszyło wyniki, z tym że my tak brnęliśmy 3 lata. Najlepiej zareagował na salfazin [emoji4]

Odpocznij w miarę możliwości w te święta. Ciesz się chwilą i alkohol naprawdę nie zaszkodzi. Nie mówię oczywiście o zalaniu się w trupa, ale jak mąż wypije conieco to nie zaszkodzi. Co śmieszne mój jak pościł to miał znacznie gorszy wynik jak wypił sobie piwo, albo drinka. Baa! Nawet już chciał odreagować i dobrze to mu zrobiło.

Ja nie z Rzeszowa więc nie te rejony.
Będzie dobrze! Jak dobrze pójdzie to i może ja w lutym będę podchodzić do crio. [emoji7][emoji8]
Dzięki kochana za wsparcie. Maz ma leki ale lekarz i tak powiedzial ze wyniki musialyby sie bardzo bardzo poprawic by nie bylo ivf. Powiedział wprost ze szkoda kase tracic na cos co moze nie dac efektow wiec lepiej podejsc do ivf bo sa szanse. Maz twierdzi ze i tak nic z tego nie bedzoe i nawet ivf nie pomoże.
 
Dziewczęta podczytywałam Was jakiś czas temu ale sie nie udzielałam. W lipcu podeszłam do ivf ( 10 transfer) i obecnie jestem w 21 tc. Jako że jesteście skarbnicą wiedzy zwracam się do Was z pytaniem czy mozna odstawić Clexane 0,6 w 21 tc ?- tak zalecił mi lekarz i od czwartku już nie biore. Boje sie czy może to w jakiś sposób zaszkodzić dzidzi. Miałam badane przeciwciała antyfosfolipidowe- wynik ujemny poza tym innych badań nie miałam robionych. Bardzo się denerwuje czy jest to bezpieczne może któraś z Was ma na ten temat jakąś wiedzę. Trzymam kciuki za wszystkie z Was i pozdrawiam w ten przeświąteczny czas.
 
@Dgd mega beta kciuki za usg i ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
@sksk kciuki za punkcję i piękne jajozbiory ✊✊✊✊✊

Ja jak na razie na diecie mam kilogram w dół. Nie ukrywam że bardzo ciągnie mnie do słodkiego ale dwa małe żelki lub pasek gorzkiej czekolady wpadnie w ręce:D:D:D wczoraj byłam na urodzinach i szwagierka zrobiła pyszną sałatkę z jajkiem gotowanym, fetą, pomidorem koktajlowym, brokułem i do tego sos czosnkowy i cały czas ją jadłam. Jedynie skusiłam się na chrusty drożdżowe ale raz na jakiś czas nie zaszkodzi. Na święta robię keks, który wszyscy uwielbiają i nie mogę doczekać się babcinego grochu z kapustą i grzybami:D:p:D:p
 
reklama
Dzięki kochana za wsparcie. Maz ma leki ale lekarz i tak powiedzial ze wyniki musialyby sie bardzo bardzo poprawic by nie bylo ivf. Powiedział wprost ze szkoda kase tracic na cos co moze nie dac efektow wiec lepiej podejsc do ivf bo sa szanse. Maz twierdzi ze i tak nic z tego nie bedzoe i nawet ivf nie pomoże.
Kochana bierz go do pionu, sprawdź jeszcze jaką metoda dochodzi do zapłodnienia w Twojej klinice, czy wybierają plemniki-teraz to chyba standard, ale ja bym się dowiedziala na Twoim miejscu, wejdź sobie na strony tych większych klinik spoza naszego województwa, oni tam mają więcej szczegółów opisane. Naturalnie to może i by się wam udalo, ale kiedy???może szybko, może nigdy, a tak to możecie naturalnie próbowac i przygotowywać się do in vitro, jak u @Dgd może być niespodzianka :) Jesteście jeszcze młodzi, więc mozecie też poczekać, ale znów z drugiej strony później zmniejszasz swoje szanse, ja bym podchodziła na Twoim miejscu do procedury, ale to Wasza decyzja
 
Do góry