reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Naiwnie myślałam że in vitro to taki cud ktory się od razy wydarzy. Stymulacja początkowo marnie , doktor spodziewał się lepszego efektu. Po drodze pęcherzyki są, torbiel, później nie ma, punkcja prawie odwołana. Udało się pobrać 6 , 2 blastki zamrożone w 5 dobie i 2 słabsze w 6. Progesteron za wysoki i musiałam odpuścić. Następny transfer też bo dzień przed TSH 12! Stres, leki i zdiagnozowanie IO. Teraz ma lekach badania dobre i TSH 0,8. Endokrynolog trzyma kciuki. W pon idę na USG w 12dc. Przed transferem do którego nie doszło luteina 3x i estrofen. A jak z tym czerwonym winem na endometrium? Dziewczyny super że jesteście! !!:)
Jak to jak? :D Loozik i na zdrówko, niech endo ładnie rośnie :D
 
reklama
A wiesz, ze neoparin jest refundowany i kosztuje ok 3.2 zł za 10 ampułek?
Dodatkowo mozna korzystac z luteiny zamiast lutinusa. Luteina po refundacji kosztuje ok 7zł.

Jakby nie bylo opcji z refundacją to też płaciłabym bez zająknięcia, natomiast przy wszystkich kosztach które już ponosimy jesli jest możliwość zakupu leków refundowanych to korzystam z tej opcji.
Z Lutinusa nie zrezygnuje bo sie troche boje teraz zamieniac na Luteine. Ale jakbym wiedziała wcześniej to bym na poczatku w klinice zapytala o Luteine i brala od poczatku. Mam jeszcze kilka blastusiów wiec na pewno bedzie na to okazja. A co do Neoparin to nie mam sensownej przyczyny. Chodze prywatnie do ginekologa i dlatego chyba nie moge miec leku refundowanego. Dlatego tez za wszelakie badania krwi place bez refundacji. No i mam cukrzyce ciazowa i tez moj lekarz prowadzący nie mogl mi wypisac skierowania do przychodni diabetologicznej , tylko musialam isc po nie do rodzinnego i on mi wypisal na nfz skierowanie.
 
Maja nie stresuj się. W dniu transferu poprosiłam o pomiar endometrium, było ok. Nic innego szczególnego nie robiłam. Po transferze jeden dzień poleżałam sobie a potem życie biegło normalnie. Zakładam że niedoczynność masz wyrównaną i zażywasz witaminy, leki. Powodzenia.
Było wszystko super i TSH 1. W ciągu pięciu dni przed transferem skoczyło na 12. Po odstawieniu luteiny i estrofenu po 2 dniach już TSH 5 i na następny dzień 3. Ft3 i Ft4 dobre. Teraz TSH 0,9 eutyrox i glucophage na IO. Endokrynolog mówi że spokojnie podejść do transferu w przpadku ciąży z wunikami z krwi niezwłocznie do niej.
 
Było wszystko super i TSH 1. W ciągu pięciu dni przed transferem skoczyło na 12. Po odstawieniu luteiny i estrofenu po 2 dniach już TSH 5 i na następny dzień 3. Ft3 i Ft4 dobre. Teraz TSH 0,9 eutyrox i glucophage na IO. Endokrynolog mówi że spokojnie podejść do transferu w przpadku ciąży z wunikami z krwi niezwłocznie do niej.
O kurcze jak TSH się rozbujało. Ja biorę letrox ale TSH raczej stabilne. Endokrynolog mówił jaka może być przyczyna takich skoków TSH ?
 
Z Lutinusa nie zrezygnuje bo sie troche boje teraz zamieniac na Luteine. Ale jakbym wiedziała wcześniej to bym na poczatku w klinice zapytala o Luteine i brala od poczatku. Mam jeszcze kilka blastusiów wiec na pewno bedzie na to okazja. A co do Neoparin to nie mam sensownej przyczyny. Chodze prywatnie do ginekologa i dlatego chyba nie moge miec leku refundowanego. Dlatego tez za wszelakie badania krwi place bez refundacji. No i mam cukrzyce ciazowa i tez moj lekarz prowadzący nie mogl mi wypisac skierowania do przychodni diabetologicznej , tylko musialam isc po nie do rodzinnego i on mi wypisal na nfz skierowanie.
Ja chodze prywatnie i mam leki refundowane... Owszem za badania płacę. Ale mój gin powiedział , że na neoparin czy te podobne jest duża refu i strasznie to kontrolują , więc trzeba spełniac jakies tam wymogi... badz miec gina , który wie jak to ominąc :)
 
reklama
nie palę, alko na razie też nie. A to relanium to mogę sama czy musi być recepta?
Relanium zawsze na receptę. Zapytaj lekarza prowadzącego albo jeśli chcesz to rodzinny ci wpisze. Jeśli nigdy nie bralas to możesz zacząć od 2 - ki, ja nigdy 5-ki nie brałam chociaż chętnie bym spróbowała :)
 
Do góry