reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Kochana, nie wiem czy jestes lekarka, ale z doswiadczenia moge powiedziec ze dokladne zrozumienie testu publikacji naukowej medycznej pisanej fachowym jezykiem po ang, nie majac wyksztalcenia medycznego jest raczej niemozliwe. Mowie to jako osoba robiaca doktorat z chemii, wiem jak trudno zrozumiec fachowe slownictwo z mojej branzy, a co dopiero medyczne [emoji4] co innego bezwartosciowe artykuly ktorymi zasmiecony jest internet a co innego rzetelne opracowania naukowe.
Poza tym w przypadku takiej dziedziny nauki jaka jest medycyna, wytyczne z 1979 roku sa juz mocno nieaktualne. Postep to glownie wiedza zdobyta w kolejnych badaniach klinicznych, ktore trwaja latami. Mozna powiedziec, ze kiedys tez jakos dzialala chocby opieka okoloporodowa, ale umieralnosc kobiet przy porodach byla nieporownywalnie wyzsza do dzisiejszej. Tak samo stomatologia. Kiedys to jakos dzialalo, umieralo sie przy pierwszej wiekszej infekcji.
Wit D jest rozpuszczalna w tluszczach, kumuluje sie w organizmie i mozna ja przedawkowac, a podawanie 10tys j. jest grozne dla zdrowia. Wit C rowniez musi byc jakos w organizmie zmetabolizowana i Surykatka dobrze mowi, ze nadmiar moze uszkodzic nerki. To nie jest tak, ze wezmiemy cokolwiek w dowolnej dawce i pozniej ta substancje bez konsekwencji usuniemy z moczem.
Zawsze lepiej szukac wiedzy u ludzi, ktorzy maja odpowiednie wyksztalcenie, podstawy (i zapal) do sledzenia najnowszych doniesien ze swiata medycyny, publikacji naukowych itd. Na szczescie jest teraz kilku mlodych ambitnych lekarzy, ktorzy dziela sie swoja profesjonalna wiedza w necie i powoluja zawsze na oficjalne zalecenia, a nie na swoje widzimisie. Medycyna to nie kwestia pogladow tylko naukowych dowodow i faktow. Jesli bedac przecietnym Kowalskim koniecznie chcemy wchodzic w takie kompetencje, to lepiej zglebiac wiedze z zakresu medycyny u tych wlasnie lekarzy, zamiast u takich osob jak wspomniany Zieba czy inni szarlatani. Efekty ich dzialalnosci widac bylo calkiem niedawno pod Nowym Saczem, a teraz w Pruszkowie [emoji20]
Ja lecac samolotem nie wchodze do kokpitu pilotow i nie pouczam ich jak maja prowadzic samolot, bo sie na tym nie znam. Tak samo nie biore sie za budowanie mostow, ani za leczenie ludzi...
Chłopkers słońce a jako chemik mogłabyś się wypowiedzieć w temacie szczepionek? Analizowałaś ich składy? Które są najbezpieczniejsze? Temat spędza mi sen z powiek.
 
reklama
Nie odbieram Twoich slow absolutnie negatywnie[emoji173][emoji173]
Probuje powiedziec, ze czasem lepiej zaufac lekarzowi niz informacjom z neta [emoji4] teraz latwo jest zmanipulowac spoleczenstwo wszelkimi fake newsami. I to wychodzi na kazdym kroku. Nie ma zadnych dwoch stron medalu, sa tylko fakty. I wlasnie przyjmowanie niebezpiecznie wysokich dawek witamin jest dla mnie przykladem wskakiwania w ogien, bo ktos tak zalecil w necie. Przeciez lek od trucizny rozni sie jedynie przyjmowana dawka. Moje przyklady o opiece okoloporodowej i stomatologii mialy pokazac, ze kiedys bylo gorzej, ale wiedza na przestrzeni lat sie poszerzyla, dlatego nie stosuje sie juz starych standardow, lecz postepuje zgodnie z nowymi. Dlatego zalecenia sprzed czterdziestu lat sa juz nieaktualne.. skoro mamy nowe wytyczne, opracowane na pods badan klinicznych, dlaczego z nich nie skorzystac?
Z jednej strony temu co sie teraz dzieje winne jest troche samo srodowisko medyczne, ktore traktuje ludzi z gory, bez odpowiedniego indywidualnego podejscia do pacjenta, wyrozumialosci itd. Wiec ludzie przestali ufac lekarzom, za to wierzy sie w spiski bigfarmy, wszelkie inne teorie, o ktorych strach nawet pisac... Moze to tez kwestia systemowa, lekarze z czasem sie wypalaja, na wizycie nfz nie ma czasu na rozmowe z pacjentem, bo trzeba wypelnic tone papierologii plus przyjac jeszcze 30sci kolejnych osob czekajacych na korytarzu..
Ale Laurko, jesli nie pomaga Ci jeden lekarz, szukaj innego, ja tak robie. Szukam wsrod ludzi, ktorzy aktualizuja swoja wiedze i sa rzetelni. Dlatego np w tym tyg jak mnie rozlozyly zatoki, nie poszlam do swojej lekarki do przychodni, bo znam ja i wiem ze nie pomoglaby mi. Tylko poszlam do mlodego internisty (niestety prywatnie) ze szpitala uniwersyteckiego, ktory wyjasnil mi zagrozenia infekcji bakteryjnej w ciazy i wyjasnil dlaczego powinnam wziac wlasnie ten antybiotyk, ktory przepisal.. zaloze sie, ze bez takiego wyjasnienia polowa ciezarowek by antybola nie wykupila liczac, ze wykuruje sie domowymi sposobami...
Wszystkiego dobrego Kochana [emoji173]
Zaufanie do lekarzy mam umiarkowane. Wielokrotnie spotkała mnie niekompetencja z ich strony. W ważnych sprawach radzę udać się do dwóch różnych specjalistów i nigdy nie polegać na jednej diagnozie.
 
Ja mam niedobor witaminy D3,a zalecane 2000 przez endokrynologa nie poprawilo wynikow. Poza tym w lekturze medycznej z 1979 roku zalecana dawka wit D3 to bodajrze 10 000 jednostek,spora rozbieżność... Jak sie człowiek w temat zagłębi to się zastanawia o co chodzi temu światu i niektorym z lekarzom,rozumiem postęp medycyny,ale po co zmieniac cos co dziala? I nie koniecznie na lepsze?
Ja jestem wczesniakiem. Po urodzeniu dostawalam uderzeniowe dawki witD, bo wtedy takie byly zalecenia i dzieki temu mam problemy z nerkami od zawsze.
Wg mnie nalezy czerpac z postepu. Medycyna rozwija sie z zawrotna predkoscia, ratuje tysiace zyc, ktore 30lat temu byly nie do uratowania, dlatego argument, ze kiedys to czy tamto do mnie nie trafia.
 
Ja jestem wczesniakiem. Po urodzeniu dostawalam uderzeniowe dawki witD, bo wtedy takie byly zalecenia i dzieki temu mam problemy z nerkami od zawsze.
Wg mnie nalezy czerpac z postepu. Medycyna rozwija sie z zawrotna predkoscia, ratuje tysiace zyc, ktore 30lat temu byly nie do uratowania, dlatego argument, ze kiedys to czy tamto do mnie nie trafia.
Jeżeli masz problemy to może będziesz wiedzieć.Mialam atak kamicy A na usg nie widać nic wszystko ok.Zastanawiam się czy mozna mieć takie bóle samą kolke bez kamieni.Jutro dopiero idę do ogólnego skonsultowac
 
Dziewczynki maga [emoji110][emoji110][emoji110] za Wszystkie : betujace , czekające , transferujace , oglądając swoje dzidzioki , podsikujące testy .
Miłego Dzionka

Podpinam się [emoji51]
I zostawiam mocne [emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️
Za te co cichaczem działają również mocne [emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️
 
reklama
Trzymamy kciuki za same dobre wiadomości!
Życzymy cierpliwości wszystkim oczekujących na wyniki i wizyty.
[emoji110][emoji110][emoji110][emoji110]nie puszczamy za wgryzanie się kropkw w nowe 9 miesięczne domki mamuś :* [emoji173]
LISTOPAD to miesiąc miłości, życzymy każdej z Was małej- wielkiej miłości pod sercem .
Czekamy na pozostałe dziewczyny i spełnienie największego marzenia każdej z nas bycia mamą :):*
Shake it up baby, twist and shout :)
Będzie sie działo

Link do kalendarza:
Link do: Kalendarz

2018-11-05 Beata 4 wuzyta pęcherzykowa
2018-11-05 sssurykatka beta !! ✊✊
2018-11-05 Netiaskitchen USG III trymestru
2018-11-07 sssurykatka beta !! ✊✊
2018-11-08 gosia321 wizyta u gin prowadzacego ciążę
2018-11-08 sunrisea wizyta u gin prowadzacego ciążę
2018-11-08 Laurka2019 transfer !! ✊✊
2018-11-09 GPPPP wizyta serduszkowa
2018-11-09 sssurykatka beta !! ✊✊
2018-11-13 sunrisea badanie echa serca
2018-11-15 ilmenau badanie połówkowe
2018-11-16 Voolg badanie prenatalne
2018-11-29 Mieciu85 badanie połówkowe
2018-12-01 redferrari wizyta u gin prowadzacego ciążę
2018-12-11 Malinka1989 termin porodu
2018-12-12 tamiza termin porodu
2018-12-18 chlopkers USG III trymestru
2018-12-19 limoncia1 termin porodu
2018-12-26 ona232 termin porodu
2019-01-01 Pat1980ka termin porodu
2019-01-04 Netiaskitchen termin porodu
2019-01-13 Gotart termin porodu
2019-01-17 Gosia892 termin porodu
2019-01-21 Koniczyna82 termin porodu
2019-02-06 redferrari termin porodu
2019-02-19 Gosia321 termin porodu
2019-02-22 Justin87 termin porodu
2019-03-04/08 chlopkers termin porodu
2019-03-04/09 sunrisea termin porodu
2019-04-08 ilmenau termin porodu
2019-04-16 lafantynka termin porodu

Masz problem z dopisaniem się do kalendarza? Pod Link do: Kalendarz - jak obsługiwać i gdzie go szukać znajdziesz instrukcję :)
 
Do góry