reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny czy badałyście kiedyś progesteron przed transferem świeżaczka?
Bo badałam sobie w tym cyklu 21 dc progesteron i wyszedł mi 6 czyli co bez owulacji było?
a w poprzednim miesiącu krótki protokół ale badanie estradiolu i progesteronu miałam przed punkcją(wtedy progesteron wynosił 0,62 i ponoć taki niski ma być(?) ) i zaczęłam myśleć czy to możliwe ze może leki po punkcji (1 x crinone,1 x prolutex, 2x2 progesterone, 3x 1 dupek) pod transfer nie dały rady i nie podniosły mi odpowiednio progesteronu?
Niestety nie robiłam po transferze już badań progesteronu-dopiero teraz to mi przyszło na myśl.
Co miesiąc mam meeeega długie pms czyli ok 10 ,ponad 10 dni!!! jestem senna,zmeczona i ogólnie do kitu a ktoś w innym temacie napisał,że takie objawy mogą byc spowodowane niskim progesteronem.
Czy któras z Was też ma(miała) takie paskudne PMS????!!!!
Problem z zajściem w ciąze to jedno ale nie funkcjonuje przez te pms :sad::sad::sad:
Tina, przed unkcją progesteron musi być taki niski, bliski ), bo inaczej oznaczaoby to, że jajka za wcześnie popękały, była owulacja i transfer byłby odroczony (o ile nie pękłyby wszystkie jajca)

Nie zrobi ktoś inny bo mi wcześniej mówił że albo się uda w tym cyklu przed urlopem albo w następnym tylko że pisałam mu w 1 dc żeby ustalić leki mam luteine ale nie kazał jej brać tylko estrofem i encorton i umówić się na 23 na usg baby ustalić termin transferu
Spokojnie, jakby wpadł pod pociąg to tez ktoś inny by musiał ci zrobić transfer ;) Najważniejsze że twój cię prowadzi i porozpisuje co i jak, a komu nogi rozłożysz to już nieważna, ważne, żeby bobo wylądowało na swoim miejscu ;)

Tak, dokładnie :)



Chyba punkcje tylko robi dr M. Nie lubię go :p I z resztą nie cieszy się dobrymi opiniami.
Ja jestem u dr G. i jestem z niego bardzo zadowolona. Chociaż tego transferu on nie wykonywał, bo mi cykl tak się rozjechał, a on poszedł na urlop. Robił mi transfer taki młody z dr M. i nie byłam zadowolona w ogóle. Dlatego teraz boję się, że się nie udało.
Jak to się nie udało? Przecież beta jest pozytywna, więc się udało, transfer był zrobiony dobrze. A czy ta ciąża się rozwinie czy nie to już nie wina lekarza. Oczywiście wiadomo, że odczucia wzgledem lekarza moga być rózne, ale transfer akurat zrobił ok i o to chodziło. Nikt nie musi cię/nas trzymać za rączkę, głaskać i szeptać miłe słówka - od tego jest mąż w domu ;) lekarz ma zapewnić bezpieczne lądowanie bejbikowi
 
reklama
Kochana, to dobrze, ze pozytywne odczucia po wizycie :) LCT mozna zrobic w szpitalu w Prokocimiu, ale musialabys sie dopytac bo Pasnik mi powiedzial, ze tam trzrba lct z partnerem robic. Jak ja robilam to w APC robili ale wiem, ze jakis brak odczynnikow mieli wiec nie wiem czy juz robia znowu czy dalej przestoj. Bo w APC test LCT robia bez partnera.
Mieciu w APC dalej nie można zrobić testu LCT. O Prokocimiu dr mówił, tylko że to daleko dla nas. Najpierw poszukamy na miejscu, we Wrocku. Zaskoczyłaś mnie tą informacją, że można zrobić test bez partnera. Ja zrozumiałam, że zawsze z partnerem się robi. Ale całkiem możliwe, że coś nie dosłyszałem i se dopowiedziałam ;)
 
Witam wszystkie dziewczyny jestem tu nowa. Jestem drugi dzień po kriotransferze 5 dniowe blastocysty. Dzisiaj cały dzień odczuwam bóle jak na @. Aż mnie noga ciągnie. Proszę podzielcie się jak to u was było czy te bóle oznaczają że coś złego się dzieje albo że już po wszystkim?
 
Mieciu w APC dalej nie można zrobić testu LCT. O Prokocimiu dr mówił, tylko że to daleko dla nas. Najpierw poszukamy na miejscu, we Wrocku. Zaskoczyłaś mnie tą informacją, że można zrobić test bez partnera. Ja zrozumiałam, że zawsze z partnerem się robi. Ale całkiem możliwe, że coś nie dosłyszałem i se dopowiedziałam ;)

Mnie wlasnie Pasnik na wizycie mowil, ze u nich mozna bez partnera, a w prokocimiu z partnerem. Nie wiem jak oni to tobia w apc, moze jakies inne odczynniki albo mieszaja to z krwia dawcow. Juz na tym poziomie sie nie orientuje. Moze w klinikach mozna zrobic i oni to wysla, bo wiem, ze moja klinika wlasnie do prokocimia wysyla. Kochana tak na wszelki wypdek ci powiem uwazaj tylko na laboratoria diagnostyka, bo byla dziewczyna na watku kd z 2 miesiaxe temu, ktora tam oddala krew i mieli to do Apc wlasnie wyslac bo mieli jakies umowy z nimi, po czym ja poinformowali, ze sie zorientowali, ze im sie umowa skonczyla wiec tak na wszelki wypadek pisze zebys sie tez tam nie nadziala.
 
W piątek około 12stej bedzie chwila prawdy :) Nie mogę się doczekać, każdy objaw organizmu analizuje i się zastanawiam co tam się dzieje, jak te moje zarodeczki się mają. I się zasatanawiam czy nie zrobiłam czegoś źle. A jak u Ciebie, kiedy betowanie? :)
No to mamy w piątek chwilę prawdy bo ja testuje też. Tylko nie mam gdzie bety zrobić więc muszę sikac od rana i się modlić żeby sie kreseczki pokazały bo jak nie to będę znowu w smutku i niepewności.
 
To ja też się pochwalę po dzisiejszych badaniach: na 100% dziewczynka, więc moja córcia już się nie może doczekać siostry :), wszystko rozwija się prawidłowo, zaczął się 22 tc, termin porodu 1.01., mała waży już 370 gr :)
Świetne wieści i na pewno siostry będą super. Ja kocham moją strasznie, strasznie mocno.
 
reklama
Moje drogie panie no i zaczęły się zachcianeczki ciążowe hehe ostatnio obudziłam się o 2 w nocy i tak mi się zachciało pizzy z dagrasso obowiązkowo z kabanosami kupiłam zjadłam i potem było złe bo się za dużo najadłam na raz heheh a dzisiaj tak sobie właśnie leżę no i co zachciało mi się gulaszu z plackiem ziemniaczanym i sałata z śmietana hehe mięsko już wyciągnięte dzwonię do męża i mówię zrób jutro zakupy bo ja chce placka ziemniaczanego z gulaszem a on się śmiał i mówi no i się zaczęło hehe ;) a tym czasem dobranoc moje piękne panie życzę jutro miłego dnia bez wymiotów i mdłości ;)
 
Do góry