reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Możesz poczekać do serduszkowej. Ja poleciałam na pęcherzykową do kliniki, to dottore spojrzał na mnie jak na wariatkę i z łaską mi zrobił usg. [emoji6] na pęcherzykowej można zobaczyć gdzie w macicy jest on umiejscowiony,czy dobrze się zagnieździł, jaki ma kształt, przy odrobinie szczęścia można zobaczyć czy jest w nim zarodek oraz czy nie ma krwiaka.

Dziekuje Justin, sprobuje wytrzymac do serduszkowej. Jeszcze jest tu moiwosc umowienia sie na prywatne usg w takiej przychodni, ktora sie tylko usg zajmuje, ale jest to wykonywane przez sonografa, a nie lekarza, teoche inny system tutaj jest. Tu nawet 12 tydzien i polowkowe sa przez sonografa robione. Takze jesli by mnie bardzo kusilo, zeby isc 21 dnia to tam ewentualnie, ale nie wiem czy chce zeby ktos przypakdowy tam mi ‘gmeral’ wole chyba na lekarza zaczekac.
 
reklama
Oj kochana wiele rzeczy musiałam odpuścić bo bym nie wyrobila na zakretach. Gotuję dla dzieci, zazwyczaj cis dla nas, troszkę posprzątam ale mieszkanie nie lśni już tak jak kiedyś. Tona prania dzień w dzień, zakupy, lekarz, rehabilitacja, spacer, zabawa z dziećmi....jak mam do wyboru pobawić się z dziećmi, popracować nad ich techniką siedzenia, raczkowania itd a ryciem glazury w łazience to oczywiście wybieram dzieci. Na gruntowne porządki przyjdzie czas jak maluchy pójdą do żłobka. Dla dzieci wszystko....

Link do: Ten moment, kiedy znajomi niemający dzieci przepraszają za bałagan
 
Mieciu a na czym dokładnie polega wizyta pecherzykowa? :)

Ja sama nie wiem Natalia ;) wklejam co mi justin napisala :)

na pęcherzykowej można zobaczyć gdzie w macicy jest on umiejscowiony,czy dobrze się zagnieździł, jaki ma kształt, przy odrobinie szczęścia można zobaczyć czy jest w nim zarodek oraz czy nie ma krwiaka.
 
Dziekuje Justin, sprobuje wytrzymac do serduszkowej. Jeszcze jest tu moiwosc umowienia sie na prywatne usg w takiej przychodni, ktora sie tylko usg zajmuje, ale jest to wykonywane przez sonografa, a nie lekarza, teoche inny system tutaj jest. Tu nawet 12 tydzien i polowkowe sa przez sonografa robione. Takze jesli by mnie bardzo kusilo, zeby isc 21 dnia to tam ewentualnie, ale nie wiem czy chce zeby ktos przypakdowy tam mi ‘gmeral’ wole chyba na lekarza zaczekac.
Zagranicą to ogólnie dziwnie jest. Moja siostra poszła w 5 tygodniu ciąży, to lekarz spojrzał jak na kosmitkę i spytał po co przyszła ale usg zrobił i kazał wrócić między 11 a 12 tygodniem, bo dopiero wtedy to ma jakiś sens. Tak więc ona czeka a dopiero w tamtym tygodniu widziała się z położną i miała robione podstawowe badania i wymiauczała prenatalne. W Polsce jest jednak trochę inne podejście do ciąży.
 
Jasne Mieciu, nie ma problemu... jak ci lekarz nie przepisze to my ci tu przepiszemy i posklejamy temat. Problem w rym ze nie wiesz co sie w srodku dzieje, moze byc niski i bedzie ok, albo moze cie zalac i byc nie dobrze. Nie dopuszczamy tej drugiej opcji dlatego dzialaj:)
Moja pani dok z Pragi tlumaczyla mi pare miesiecy temu , ze organizm w ciazy pobiera tyle prg z krwi ile do utrzymania ciazy potrzebuje, reszty sie pozbywa , oni np nie kaza mierzyc prg bo wynik wg nich jest malo wiarygodny. Ja mam to niestety tak zakodowane z mojej starej kliniki, ze robie dla swietego spokoju dalej:)

Dziekuje bardzo, jakos razem zadzialamy [emoji8] mnie tez nie kazali progesteronu sprawdzac, ale ja na wlasna reke zrobilam. To ciekawe co piszesz o tym pozbywaniu sie progesteronu z krwi, moze u mnie w macicy miejscowo jest na tyle wysoki poziom, ze nie musze juz czerpac z krwi. tak jak piszesz, nie wejdziesz w to wiec trzeba sie konsultowac i ubezpieczac na wszelki wypadek.
 
reklama
Do góry