reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny ponawiam pytanie bo widzę że to co napisałam umarło śmiercią naturalną. Czy któraś z Was miała schraching endomedrium? Dzisiaj mi to lekarz zaproponował ponieważ chyba z pierwszym transferem chyba nic nie wyszło. Dzisiaj coś zaczekam plam8c a beta hcg z soboty to raczej nie wskazuje żeby się udało.
Ja mialam kochana tylko pamiętaj ze to powoduje wzrost komorek NK. Ja to mialam przed badaniem robione i wiem ze to nie dla mnie
 
Zagranicą to ogólnie dziwnie jest. Moja siostra poszła w 5 tygodniu ciąży, to lekarz spojrzał jak na kosmitkę i spytał po co przyszła ale usg zrobił i kazał wrócić między 11 a 12 tygodniem, bo dopiero wtedy to ma jakiś sens. Tak więc ona czeka a dopiero w tamtym tygodniu widziała się z położną i miała robione podstawowe badania i wymiauczała prenatalne. W Polsce jest jednak trochę inne podejście do ciąży.

Ja w poprzedniej ciazy wymusilam usg chyba w 8 tygondiu bo mialam lekkie plamienia, ale to faktycznie graniczy z cudem zeby na ciebie spojrzeli na tak wczesnym etapie. Ale czego sie spodziewac w kraju, gdzie ciazy nie podtrzymuja do 12 tygodnia, a aborcja jest legalna do 24 tyg :( .
Najchetniej to bym sie w Polsce zaszyla przez pierwsze 3 miesiace, ale nie mam takiej mozliwosci.
 
To pewnie miałas klebsielle. Ja to też kilka razy miałam. Chyba wszystkie możliwe już miałam. Co kończyłam antybiotyk, to nowe się pojawiały nie wiadomo skąd. Już nie wiem czy kliniki nie zmienić na taką, w której nie jest to konieczne. Ja akurat przy drożności i histero nie miałam posiewu. Nikt nie wymagał. A w klinice do każdego transferu wymagają.
Ja tez chyba wszystkie dziady maja ale przy droznosci to jest chyba podstawa bo wazne zeby tych bakterii gdzieś dalej nie rozsiac wiec troche sie dziwie. W Ciechocinku tez do histeriskopii musi byc posiew bo slyszalam jak piekwgniarka unawiala kogs przez telefon i mowila
 
Dziewczyny ponawiam pytanie bo widzę że to co napisałam umarło śmiercią naturalną. Czy któraś z Was miała schraching endomedrium? Dzisiaj mi to lekarz zaproponował ponieważ chyba z pierwszym transferem chyba nic nie wyszło. Dzisiaj coś zaczekam plam8c a beta hcg z soboty to raczej nie wskazuje żeby się udało.

Moj lekarz powiedzial mi, ze scratching robi jesli wie, ze pacjentce nie przyrasta dobrze endometrium i mnie nie chcial zrobic.
 
Od brania acard i heparyny robią się szybciej siniaki? Kurde co gdzieś się bym mocniej złapała delikatnie przyszczypla a tam siniaki się robią
[emoji57]
 
@gosia321 @Szczescie1986 @ilmenau może ci dokładnie opowiedzą o immunosupresji, ja miałam od razu szczepienia :)

Ja mialam immunosupresje w czerwcu - zaczynała sie 1dc i trwała 14 dni. Bralam leki equoral, encorton, aziathriopine. Immunosupresja jest wazna przez 3 miesiace. W następnym cyklu podchodzilam do crio, mialam encorton od 10dc i heparyne od dnia transferu. W trakcie brania lekow trzeba uwazac na slonce, moga pojawiać się zawroty glowy i ogolnie slabsze samopoczucie ale ja normalnie chodzilam do pracy, nie byl to sezon grypowy, ale zrezygnowlam w tym czasie z przebywania w wiekszych skupiskach ludzi.
Decyzje jakie dawki lekow bierzesz podejmuje docent wartomu zaufac!
 
reklama
Do góry