reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

leżałam sobie na patologii i nagle jednego wieczoru strasznie skoczyło mi ciśnienie, leżałam pod kroplówkami z magnezem a ono szybowało :( następnego dnia ordynator powiedział, że bardzo boją się krwotoku, że już to przerabiali i cytat jak łożysko trzaśnie to się nie pozbieramy... nie było z czym dyskutować, a że sterydy na rozwój płuc dostałam wiele tygodni wcześniej to ocenili, że lepsze jest już zakończyć tą ciążę
dodam, że cięcie przy wzmocnionej obsadzie personelu plus zbankowana specjalnie dla mnie krew na wypadek W

a na wcześniejsze rozwiązanie ciąży byłam szykowana od początku, bo już w 21 tc usłyszałam, że jak coś się zacznie dziać to bez względu na wszystko rozwiązują ciążę, obojętnie na jakim jej etapie
No to grubo... Musi być bardzo trudno leżeć bezradnie, w takiej niepewności.
Nawet nie chcę sobie wyobrażać przez co przeszłaś.
Dobrze, że ten trudny okres już za Tobą :)
 
reklama
Pewnie, że pamiętam. Ja z różnym natężeniem pisze ale czytam dość często wpisy na forum. Jasne, rozumiem że wolisz zostać anonimowa.
U nas na razie model rodziny 2+2 zostaje na jakiś czas. Ginekolog odradza tak szybki transfer po ciąży bliźniaczej a i kolejna ciąż a wiazalaby się z potężną dawką sterydow, które musiałabym przyjmować, mam dag odpocząć swojemu organizmowi. Swoją drogą troszkę się z mężem od siebie oddalilismy i jesteśmy na etapie pracy nad związkiem, póki co z powodzeniem [emoji3]

Na pewno Twoje ciało musi odpocząć po tak dużym wysiłku, to spore obciążenie dla organizmu. Podobno wewnętrzne rany goją się nawet do roku czasu.

Ech, życie. Ja nie znam w sumie pary, która po dziecku nie przechodziłaby kryzysu. U mnie też po pierwszym dziecku nastąpiła bardzo duża zmiana, o wiele więcej kłótni, przepychanek kto co zrobił a kto nie, brak czasu dla siebie, zmęczenie, przekierowanie uczuć na dzicko itd. Super, że udaje Wam się pracować i to skutecznie i to przy dwójce małych bąbli. Musisz być świetnie zorganizowana, mi też się kiedyś wydawało, że taka jestem :)
 
Oj, probiotyki to już wszystkie przerobiłam. Nawet specjalnie sprowadzane miałam. W sumie to cały czas coś biorę. Ale dzięki, może wrócę do lacibios.
U mniemnie to sie wlasnie zaczwlo od probiotyku dowcipneho. Pierwszy posiew i wyszly lactobaciliusy w bardzo duzej ilosci i pojedyncze e coli. Zeby zrobic droznosc musiałam wyeliminować ta e coli, zapisala mi lactovaginal i sie kurna zaczelo.
 
Dziekujemy Justin[emoji173]️, jutro bede kombinowala wizyty wiec dam znac. Klinika mowi, zeby zrobic pecherzykowa 21 dpt i serduszkowa 28 dpt. czy z medycznego punktu widzenia jest jakies przeciwwskazanie zeby to od razu isc na tego 28 czy lepiej probowac sie umowic jednak na obydwie? Mam dosyc skomplikowany dojazd na te wizyty i sie zastanawiam jak najlepiej zrobic.
Możesz poczekać do serduszkowej. Ja poleciałam na pęcherzykową do kliniki, to dottore spojrzał na mnie jak na wariatkę i z łaską mi zrobił usg. [emoji6] na pęcherzykowej można zobaczyć gdzie w macicy jest on umiejscowiony,czy dobrze się zagnieździł, jaki ma kształt, przy odrobinie szczęścia można zobaczyć czy jest w nim zarodek oraz czy nie ma krwiaka.
 
Dziewczyny przepraszam, że tak marudzę, ale już wysiadam psychicznie. Chciałam podchodzić niedługo do kolejnej stymulacji, ale dostałam teraz wyniki posiewu z szyjki macicy i masakra. Znowu bakterie. Przez 16 miesięcy robiłam już 18 posiewów i tylko 6 miałam dobrych. W każdym coś wychodziło i ciągle antybiotyki i znowu kolejne bakterie i tak w kółko :hmm: U mnie w klinice nie można podejść do transferu, jeśli nie ma dobrego miesięcznego posiewu. Nie mam żadnych objawów infekcji, a różne bakterie ciągle wychodzą. Nie wiem już co gorsze dla organizmu czy leczenie antybiotykami czy stymulacja. Czy u Was w klinikach też jest taki problem z tymi powiewami? Bo mnie to już dobija. Z niczym nie mogę ruszyć, a jak już ruszę, to nic nam nie wychodzi :no:
Bakterie w macicy to bardzo częsty problem kobiet. U nas na szczęście wymagają co 6 miesięcy aktualnego posiewu.
Jak podchodziłem do histero to myślałam że wyzione ducha, bo ciagle jakies dzidostwo wychodzilo :/
W końcu Pani dr przepisała mi leki i od tamtej pory jakby reka odjal.. nic, zero syfu
Jednak zaznaczyła że nie powinno się golić do zera naszych "koleżanek od niepłodności", ponieważ ktoś ta cała rodzine bakterii z zewnątrz musi zatrzymać.
 
Dziekujemy Justin[emoji173]️, jutro bede kombinowala wizyty wiec dam znac. Klinika mowi, zeby zrobic pecherzykowa 21 dpt i serduszkowa 28 dpt. czy z medycznego punktu widzenia jest jakies przeciwwskazanie zeby to od razu isc na tego 28 czy lepiej probowac sie umowic jednak na obydwie? Mam dosyc skomplikowany dojazd na te wizyty i sie zastanawiam jak najlepiej zrobic.
Mieciu a moze jak sie boisz o ten progesteron to bys luteine sobie tam zalatwila? Mysle ze powinni miec u Waa
 
ojej czyli oprocz tego ze wczesniak i takie rozne komplilacje to i lezacy tryb zycia. dobrze ze wszystko dobrzd sie skonczylo [emoji173][emoji173] a wczesniaki to silne dzieciaki wiem to po sobie ;) wiec niedlugo nie zauwazysz roznicy [emoji847][emoji847]
Niech Lenka zdrowo rosnie [emoji173][emoji173]

z tym leżącym trybem życia to zalecenia były sprzeczne, jedni kazali mi dosłownie leżeć plackiem (horror) inni uważali, że oszczędny tryb życia, ale nie plackowanie

tak czy siak obecnie dokuczają mi plecy, mam bardzo zmienione ciało - tak w stronę budyniu, a że zawsze byłam szczupła i się w ciuchy prawie żadne nie mieszczę, to nały smuteczek

tak, dokładnie, wcześniaki nadrabiają i są waleczne! a Ty z którego tygodnia jesteś?

tam gdzie byłam w szpitalu ratują nawet najwcześniejsze dzieciaki, te historie, te matki, ich przejścia to mnie strasznie rozwalało psychicznie...
 
Dziewczyny ponawiam pytanie bo widzę że to co napisałam umarło śmiercią naturalną. Czy któraś z Was miała schraching endomedrium? Dzisiaj mi to lekarz zaproponował ponieważ chyba z pierwszym transferem chyba nic nie wyszło. Dzisiaj coś zaczekam plam8c a beta hcg z soboty to raczej nie wskazuje żeby się udało.
 
Mieciu , nie wiem jak ci odpowiedziec zeby nie wystraszyc:o:p:Dwiec nie pisze tego absolutnie do Ciebie,ok;)
Gdyby faktycznie zaczelo sie zlego dziac , wystapilo by pewno ciemne plamienie( wyglada jak stara brazowa krew)to juz jest sygnal ostrzegawczy. Tego nie ma Beta pieknie rosnie, my tyle tych progesteroniw bierzemy ze ciezko sie polapac co we krwi wychodzi co nie. Mozesz miec tendencje do niskiego progesteronu? Ja bym prosila doka zeby ci dolozyl Prolutex, na wszelki wypadek bo wynik nie powala, u mnie tez jest zawsze niski , chociaz bralam ze 3 razy tyle co ty.U mnie do 40 dochodzi i moge brac co chce wiecej nie bedzie.Nie robila bym sobie stresu , pomimo to prosila o cos dodatkowego. I tak beta moze rosnac, pomimo niskiego prg.Mamy stara forumowiczke , ktora miala prg na wysokosci 6 cala ciaze i urodzila piekna zdrowa coreczke.[emoji173]️

Annemarie dziekuje bardzo za szczera odpowiedz, wole sie upewnic niz miec problemy w zwiazku z niskim progesteronem. Odpukac w niemalowane plamien nie ma wiec chyba poki co nie ma tragedii. Rano bede rozmawiala z klinika i nawet jesli powiedza, ze jest ok to moze na wszeki wypadek poprosze o ten prolutex zeby miec w razie czego. Ja tez walsnie pamietam dziewczyne z forum kd, ktora przy lutinusie chyba miala progesteron we krwi chyba cos kolo 7 i tez wszystko bylo ok. Moze to tez zalezy od organizmu jak bardzo przedostaje sie lek do krwioobiegu. Napisze wam jutro, co lekarz na to ale dziekuje Ci bardzo za pomoc. [emoji8]
 
reklama
Dziekujemy Justin[emoji173]️, jutro bede kombinowala wizyty wiec dam znac. Klinika mowi, zeby zrobic pecherzykowa 21 dpt i serduszkowa 28 dpt. czy z medycznego punktu widzenia jest jakies przeciwwskazanie zeby to od razu isc na tego 28 czy lepiej probowac sie umowic jednak na obydwie? Mam dosyc skomplikowany dojazd na te wizyty i sie zastanawiam jak najlepiej zrobic.
Mieciu a na czym dokładnie polega wizyta pecherzykowa? :)
 
Do góry