reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Milego dnia slicznotki [emoji4]
U mnie w koncu dychlo - szaro buro mokro ponuro i w koncu chlodno [emoji1]
@Akatombo trzymam mocno kciuki!
@edloteh testujesz?????? :blink:
U mnie tez chłodno [emoji14] idelanie żeby w końcu się poprzytulać z m [emoji5]
Poranny sikaniec wskazuje negatyw (9 dzień po transferze dwudniowca). W poniedziałek idę na betę potwierdzić te 0 i odstawiam ze spokojem leki i szykuje jakąś armatę w to wszystko [emoji15]

Miłego weekendu wszystkim [emoji5]
 
Sol dokladnie, to mnie tu przeraza wiec napewno bede do pl lekarza chodzila. Przy pierwszej ciazy szlam tym ich systemem ale wyedy bylam bardziej wyluzowana i nie zdawalam sobie sprawy ile rzeczy moze nie pojsc po naszej mysli. Diagnosyka jest na niskim poziomie, mnie 24h przed porodem wtkryli GBS (paciorkowiec z grupy B)ale wyniki przyszly juz po porodzie, wiec pare godzin po urodzeniu malej przyszli an sale zaslonili lozko i z grobowa mina oznajmili, ze mala moze miec przez to m. in. zapalenie opon mozgowych i trzeba przez 3 miesiace obserwowac :/. Na szczescie skonczylo sie dobrze ale wkurzylo mnie jak mi juz po ptokach jakies ulotki dali z symptomami i w ktorych zalecali, ze kobiety pod koniec ciazy powinny sie na to przebadac bo wtedy podaje sie matce atybiotyk dozylny podczas porodu i dziecko sie nie zarazi, a mnie o tej diagnostyce powiedzieli po fakcie. W Polsce chyba te badania sa standardowe albo ptzynajmniej lekarze wspominaja o tym z tego co mi siostrzenica mowila, chyba, ze ona akurat miala takie szczescie. Pamietajcie dziewczyny to bardzo wazne zeby blisko porodu sie na to przebadac.
Od kilka lat ten wymaz jest obowiazkowy
 
U mnie tez chłodno [emoji14] idelanie żeby w końcu się poprzytulać z m [emoji5]
Poranny sikaniec wskazuje negatyw (9 dzień po transferze dwudniowca). W poniedziałek idę na betę potwierdzić te 0 i odstawiam ze spokojem leki i szykuje jakąś armatę w to wszystko [emoji15]

Miłego weekendu wszystkim [emoji5]
Kochana 9 dzien to moze jeszcze wychodzic negatyw. Poczekaj z armata :)
 
U mnie tez chłodno [emoji14] idelanie żeby w końcu się poprzytulać z m [emoji5]
Poranny sikaniec wskazuje negatyw (9 dzień po transferze dwudniowca). W poniedziałek idę na betę potwierdzić te 0 i odstawiam ze spokojem leki i szykuje jakąś armatę w to wszystko [emoji15]

Miłego weekendu wszystkim [emoji5]
Mam nadzieje ze ktos ci jakis badziew sprzedal :p
Czekamy do poniedzialku w takim razie :)
 
reklama
Ale jakto - że ciotki wujkowi i inni w usta?! Dziwne to, obce dzieci się w policzek powinno muskać... u mnie wszyscy się witają w policzek i z dziećmi tez a usta w usta tylko małżeństwa konkubinaty i inne takie co się płynami ustrojowymi wymieniaja.
Ja tez tego nie lubilam jako dziecko. Obrzydliwe bylo dla mnie i nie na miejscu. Zawsze uciekalam z twarza, aby tylko nie mogli dac calusa a juz napewno nie w usta. Nie wiedzialam jednak, ze mozna takim sposobem przenosic prochnice. Znow sie czegos nauczylam :)


Paranoja. Ciekawe jak to weryfikują.. wiekiem? bo ma np. 30 lat to POWINNA mieć dzieci? Czy może trzeba wykazać plik badań? A może wejdzie większa stawka dla dzieci z in vitro? :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Przyszło nam żyć w chorym państwie. :( Zamiast dopomóc, dofinansować czy opodatkować patologię (celowe rozmnażanie - inaczej nazwać się nie da) to dają im 500 + i taki patol jawnie śmieje mi się w twarz z "zarobkami" 3000... i ma racje. Przykre..
No wariaty, aczkolwiek bedac DE tez placilam z tego tytulu wieksze skladki np na ubezpieczenie pielegnacyjne. Jak nie masz dzieci a jestes po 23 r zycia to bulisz wyzsza skladke. Nie mowiac juz, ze generalnie wyzsze podatki placisz. Tyle ze in vitro w DE nie jest potepiane i raczej stosunkowo dobrze subwencjonowane. Przy czym nie wiem dokladnie ile teraz doplacaja itd, bo moja mama podchodzila prawie 20 lat temu do tego, wiec moglo sie sporo pozmieniac. Ale jednak chamstwem jest ludzi ktorzy sie staraja a nie moga miec dodatkowo tak obciazac. To jakby cale zycie na nowo wytykac ich palcami i przypominac z usmiechem, ze nie moga miec dzieci wiec niech beda krowa do do dojenia dla narodu.
 
Do góry