reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

dziewczyny kiedy można się zacząć cieszyć z ciąży...? kiedy jest bezpiecznie? żeby się nie bać o poronienie....Mówią ze po 3 miesiącu drudzy że po 8 tc ryzyko poronienia maleje bardzo... co wy o tym myślicie?
Ja myślę, że cieszyć się trzeba od razu, bo to taki cod.
Ja po moich doświadczeniach to spokojniejsza w ciąży byłabym od ok 24 tygodnia bo taka dzidzia jak się urodzi to przy współczesnej medycynie ma juz statystycznie duże szanse na zdrowe życie.
Tyle, że to tak z mojego doświadczenia. Buziaczki kochana.
 
reklama
Ale jakto - że ciotki wujkowi i inni w usta?! Dziwne to, obce dzieci się w policzek powinno muskać... u mnie wszyscy się witają w policzek i z dziećmi tez a usta w usta tylko małżeństwa konkubinaty i inne takie co się płynami ustrojowymi wymieniaja.

Jestem tego samego zdania. A jeszcze jak sobie pomyślę, że taka ciotka co całuje w usta dziecko, wcześniej robiła lodzika wujkowi...fuuuuujjjjjjj!!!!!
 
Dzieki Sol :) a to ty tez w Uk mieszkasz widzisz nie pokojarzylam. Gdzie mieszkasz? :) Jak rozmawialam z klinika to mi powiedzieli, ze pecherzyk 21 dpt, a serduszko 28dpt wiec tak sie zastanawiam czy na pecherzyk tutaj nie pojde, a na serduszkowe jesli bedzie wszystko ok umowie sie do kliniki i zrobie sobie weekend w Polsce, bo chyba fajnie byloby miec jeszcze jakis kontakt z lekarzem z kliniki, zeby tak jak dziewczyny pisaly przedyskutowac leki itd. Dali mi kontakt do polskiego lekarza w londynie, z ktorym duzo wspolpracuja wiec chyba postaram sie tam zapisac na to pecherzykowe, bo nie mam daleko. Kazali mi za to jescze 3 raz bete robic bo zawsze chca miec 14 dpt, jak myslicie mam jescze w poniedzialek robic? I jeszcze mi koortynatorka powiedziala, ze po serduszkowym sa wizyty co 2 tygodnie? [emoji43] wy tez tak czesto chodzicie?
Hey. My teraz jesteśmy w Manchesterze ale mieszkamy w Anglii od prawie 15 lat i już w wielu miastach mieszkaliśmy.

A Ty gdzie jesteś? Pewnie pod Londynem skoro masz taki dostęp do Polskich klinik i lekarzy? :)
 
To tez fakt przynajmniej jestes pewna, ze wszystko ok. Tak mnie to zaskoczylo, bo tu w uk to na nhs jest tak, ze 2 usg chyba 12 i 20 tydzien, a w miedzyczasie kilka wizyt u poloznej i nic wiecej. Bede musiala sie chyba zaprzyjaznic z tym poleconym przez klinike lekarzem w uk;) mam nadzieje, ze jakis ok bedzie.
No tak jest. 12 tc I 20 tc a potem jeszcze jak jest po ivf to ok 33 tc też robią usg kontrolne. Poza tym tylko położna która mierzy brzuch centymetr, waży, sprawdza ciśnienie i mocz - to tyle.
Przez całą ciąże nikt Ci nie sprawdza szyjki itp no chyba, że się coś dzieje. A potem na poród najlepiej jak skurcze są już co 2 minuty!
 
Ale masz fajną mamę:)
Nam się jeszcze bejbik nie urodził, a moja mama już na niektóre moje teorie warczy że to bzdury:dry: Oj...będę miała ciężko:huh: Jak do pół roku nie wyprowadzę się na drugi koniec Polski to będzie cud:-D
Pewnie tez wplyw ma fakt, ze moja od ponad 20 lat mieszka we Wloszech, tam tez maja troche inne podejscie do zycia. Porownujac do jej rowiesniczek, maminka ma mega nowoczesne poglady [emoji4]
 
Kochana to nie tak do końca, że rodzice zawiedli.
My szczotkowalismy żeby małej jak tylko zaczęły wychodzić. Rano i wieczorem. Słodycze też są ograniczone. W wieku 2.5 lat u dentysty i ząbki do leczenia... A oboje mamy zero problemów i zero nieleczonej próchnicy. Chodzimy do dentysty regularnie i nie wiemy czemu u malutkiej taki numer.
Ehh pewnie masz racje
 
reklama
Do góry