reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Słychajcie, doc Pasikonik do przyjmuje w aps medica w łodzi? Bo wyskakuje mi, że to poradnia psychiatryczna...

I dziewczyny z Novum - jak tam na niego reagują?
Tak ja tez slyszalam, ze w APS przyjmuje i wiem, ze byly wtedy krotsze terminy.

Moze jak do pasikonika pojade jeszcze kiedys to tam nastepnym razem, przynajmniej upieke 2 pieczenie na 1 ogniu jak psychiatryczna tez bo juz w tym kierunku zmierzam przez to in vitro:o
 
reklama
Tak mi przykro @sssurykatka... Dzialaj kochana jak tylko mozesz, aby to byla ostatnia taka sytuacja :)

Dziewczyny, a jak to wogole z ciaza pozamaciczna przy invitro? Chyba jestem absolutnie nieoczytana, ale myslalam ze podajac zarodek do macicy, on tam zostaje a nie wedruje do jajowodu itp. Mhm, czyli ze podczas naturalnej ciazy wiadomo ze trzeba miec i drozne jajowody aby wogole jajko moglo przeskoczyc, ale po invitro? Czy czesto sa takie sytuacje?:confused:
 
Tak mi przykro @sssurykatka... Dzialaj kochana jak tylko mozesz, aby to byla ostatnia taka sytuacja :)

Dziewczyny, a jak to wogole z ciaza pozamaciczna przy invitro? Chyba jestem absolutnie nieoczytana, ale myslalam ze podajac zarodek do macicy, on tam zostaje a nie wedruje do jajowodu itp. Mhm, czyli ze podczas naturalnej ciazy wiadomo ze trzeba miec i drozne jajowody aby wogole jajko moglo przeskoczyc, ale po invitro? Czy czesto sa takie sytuacje?:confused:
Niestety jest możliwa bo zarodek przez kilka dni "pływa" sobie w macicy po podaniu i może sobie wplynąć do jajowodu...
Statystycznie ciąża pozamaciczna po IVF zdarza się częściej niż pe wyniku naturalnego zapłodnienia, nawet do 4 %...
Już sobie poczytałam.
 
Czy po stymulacji i nieudanym transferze pierwszy cykl jest z owulacja? Czy to zajmie trochę czasu zanim to wróci do normy?

Miała któraś z was podawany intralipid we wrocku?

Orientuje się ktoś jak do immunologi podchodzić Robson z invi medu we wrocku?
 
Kochana tu to chyba zeby cos takiego kupic w aptece to bym musiala miec recepte od boga I dalej pewnie bylby problem. Ogolnie tu nikt by mi na to nie wypisal recepty I nawet nie wiem czy w aptekach jest to dostepne, znajac ten kraj to pewnie nie wiec dlatego z polski to sprowadzam I w takim polskim laboratorium mi za £20 podadza, bo w jednej polskej przychodni to mi sypneli £120 za samo podanie! (moze wtedy by mi chociaz za darmo zestaw do podania dali haha). Znalazlam tez inne miejsca, angielskie kliniki, ktore to podaja (jedyne £200) I oni jeszcze to podaja tak jak sa nauczeni czyli bez rozcienczania w soli jak zalecil Pasnik, wiec ich sobie darowalam. Mialam na mysli intralipid, ale zestawy do kroplowek tez pewnie w aptece niedostepne, moze bardziej online. No nic, przyjada sobie z Polski :)
Oj ten wasz kraj pod tym wzgledem to jest w czarnej dupie ;)
 
Ale szczerze gdybym znalazła kogos kto by mi.podal w domu to bym wolala zaplacic bo to jednak bylo trochę kłopotliwe-na sorze mial 5 razy podawany intralipid. Tam musiałam byc po 18 żeby mnie przyjęli i siedz se tyle czasu na tym plastikowym krzesle
No dokladnie.a koszt 100zl nie jest duzy
 
Tak ja tez slyszalam, ze w APS przyjmuje i wiem, ze byly wtedy krotsze terminy.

Moze jak do pasikonika pojade jeszcze kiedys to tam nastepnym razem, przynajmniej upieke 2 pieczenie na 1 ogniu jak psychiatryczna tez bo juz w tym kierunku zmierzam przez to in vitro:o
Jak my wszystkie kochana ale poczekaj jak po cudotworczym leczeniu Pasikonika bedziesz w koncu w ciazy to wszystkie chore mysli z glowy powoli przestana istniec ;)
 
reklama
Czy po stymulacji i nieudanym transferze pierwszy cykl jest z owulacja? Czy to zajmie trochę czasu zanim to wróci do normy?

Miała któraś z was podawany intralipid we wrocku?

Orientuje się ktoś jak do immunologi podchodzić Robson z invi medu we wrocku?
Róznie bywa, ja po nieudanym transferze (beta ani drgnęła) miałam cykl owulacyjny. Po poronieniu w 6 tc miałam bezowulacyjny i to 56 dniowy... różnie bywa. Moja dr mówila, ze po transferze w którym beta ani drgnęla można od razu w następnym cyklu podchodzić. Po ciazy biochemicznej lepiej odczekać 1 cykl.
 
Do góry