reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny doradzcie prosze, bo ja sie na tym zupelnie nie znam. Od Pasnika mam zalecony wlew przeZ 3-4 godziny intralipidu 20% 100ml w 400ml 0.9% Natrii chlorati. Jak dzis rozmawialam z koordynatorka ktora mi organizuje recepte na intralipid to powiedziala, ze to jest juz przygotowane I nic nie trzeba mieszac intralipidu z solandizjologiczna czy to faktycznie tak jest? Bo ja myslalam, ze osobno sie kupuje intralipid I sol fizjologiczna I sie to miesza ale to moze sobie cos ubzduralam. Jedynie co pamietam z pierwszego transferu, to jak w ciechocinku mialam intralipid dzien przed transferem to lecialo to niecale 2h i nie wygladlao mi to na 500ml.
Intralipid jest w takiej malutkiej buteleczce 100ml i faktycznie można podawać nierozcieńczony ale nie w naszych przypadkach - tzn można, ale żeby zadziałał tak jak chcemy to trzeba rozcieńczyć w soli.
 
reklama
@dżoasia - właśnie , a ciekawe jak bym poszła z receptą na viagre , czy tez by odmówiła - wątpię ! Aaa

Jakbyś jej dała na piśmie, że nie zmarnujecie ani jednego plemnika (nasienie ma zbawienny wpływ na ciało kobiety i działa antyrakowo) z całonocnej "orgii" (tylko pozycja misjonarska; ) to pewnie by sprzedała :D No i jeszcze akt ślubu do weryfikacji legalności aktu miłości :p
 
Dziewoje to jak z tym Paśnikiem? Nikt nie chce na tego 6tego lipca? Może ktos podczytuje i by chciał się zamienić??
 
Intralipid jest w takiej malutkiej buteleczce 100ml i faktycznie można podawać nierozcieńczony ale nie w naszych przypadkach - tzn można, ale żeby zadziałał tak jak chcemy to trzeba rozcieńczyć w soli.
Dzieki, rozumiem czyli musze sobie do tego intralilidu dokupic 400ml 0.9% soli fizjologicznej i to mi przed podaniem zmieszaja tak? A sol fizjologiczna bez recepty?
 
reklama
Dzieki, rozumiem czyli musze sobie do tego intralilidu dokupic 400ml 0.9% soli fizjologicznej i to mi przed podaniem zmieszaja tak? A sol fizjologiczna bez recepty?
Szczerze mówiąc nie wiem bo ja jedno i drugie miałam na recpecie wypisane, ale podejdź i zapytaj w jakiejkolwiek aptece. A w ogóle jak ty w ciechocinku to może tam normalnie podają rozcieńczony? Weźcie poratujcie jak któras się orientuje, bo ja w piątek jadę na pierwsze podanie :D w razie czego wezmę swoja sól i się będę upierać ;)
A sól sprzedają chyba w 0,5l butlach, można podać 100 w żyłę, domieszać intra i podawać dalej albo odlać seteczkę i dopiero dolać intra.
 
Do góry