reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

W głowach im się poj...ło i pierdzielą głupoty. Jakby Agniecha zgłosiła to do izby aptekarskiej to babsztyl mógłby mieć problemy.
No to dobrze, że takiego prawa nie ma bo już myślałam że niedługo wszyscy będą się na wiarę powoływać. Jakaś paranoja...
 
reklama
Szczerze mówiąc nie wiem bo ja jedno i drugie miałam na recpecie wypisane, ale podejdź i zapytaj w jakiejkolwiek aptece. A w ogóle jak ty w ciechocinku to może tam normalnie podają rozcieńczony? Weźcie poratujcie jak któras się orientuje, bo ja w piątek jadę na pierwsze podanie :D w razie czego wezmę swoja sól i się będę upierać ;)
A sól sprzedają chyba w 0,5l butlach, można podać 100 w żyłę, domieszać intra i podawać dalej albo odlać seteczkę i dopiero dolać intra.
Dzieki wielkie, no ja wlasnie w przyszly piatek jade. Ja w uk to najwyzej przedzwonie do apteki I podpytam o ta recepte na sol fizjologiczna. tem pierwszy wlew bede robila w uk bo to 2 tyg przed transferem znalazlam taki polski lab gdzie tez takie rzeczy wykonuja. A ty tez masz miec rozcienczony w 400ml soli? Pamietaj zeby tylko ci tego za szybko nie podkrecili bo mnie ostatnio to dosyc szybko poszlo, a Pasnik zaleca 3-4 godzin ze to ma leciec bo inaczej jest wydalone.
 
@Sol , a no kochana , Korzystają z klauzuli sumienia. Kiedyś lekarze , teraz aptekarze. Dobrze , ze nie dentyści - a nie Ci napewno nie , bo kaska ucieknie.
Kurcze a ja myślalam że to tylko lekarzy się tyczy I głównie aborcji... To znaczy, że w aptece Pani może sobie pomyśleć... "ah te leki to do stymulacji pewnie, to nie sprzedam ich tej grzesznicy..." tak serio serio...?
Ja pierdziele ale paranoja!

A mogą np odmówić leczenia dziecka po in vito? Kurde nawet nie chce mi się wierzyć, że w ogóle takie pytanie zadaje...
 
Dobrze że kasjerzy weganie nie odmawiają sprzedaży produktów pochodzenia zwierzęcego w sklepach :-D
Haha. No dokładnie. Jakiś absurd to jest. Normalnie czytam. W internecie co i jak bo jestem w szoku.
Chociaż moja bratowa mięsa do domu w żadnej postaci nie pozwala wnosić!
 
Ostatnia edycja:
Dzieki wielkie, no ja wlasnie w przyszly piatek jade. Ja w uk to najwyzej przedzwonie do apteki I podpytam o ta recepte na sol fizjologiczna. tem pierwszy wlew bede robila w uk bo to 2 tyg przed transferem znalazlam taki polski lab gdzie tez takie rzeczy wykonuja. A ty tez masz miec rozcienczony w 400ml soli? Pamietaj zeby tylko ci tego za szybko nie podkrecili bo mnie ostatnio to dosyc szybko poszlo, a Pasnik zaleca 3-4 godzin ze to ma leciec bo inaczej jest wydalone.
Tak, mam tak samo 100ml w 400ml i przez 3-4h
 
reklama
Dziewczyny doradzcie prosze, bo ja sie na tym zupelnie nie znam. Od Pasnika mam zalecony wlew przeZ 3-4 godziny intralipidu 20% 100ml w 400ml 0.9% Natrii chlorati. Jak dzis rozmawialam z koordynatorka ktora mi organizuje recepte na intralipid to powiedziala, ze to jest juz przygotowane I nic nie trzeba mieszac intralipidu z solandizjologiczna czy to faktycznie tak jest? Bo ja myslalam, ze osobno sie kupuje intralipid I sol fizjologiczna I sie to miesza ale to moze sobie cos ubzduralam. Jedynie co pamietam z pierwszego transferu, to jak w ciechocinku mialam intralipid dzien przed transferem to lecialo to niecale 2h i nie wygladlao mi to na 500ml.
No masz racje. Intralipid to jedno a sol musisz miec osobno i mozna to zmieszac a mozesz miec tak jak ja ze pierwsze polowa soli, intralipid i druga polowa soli
 
Do góry