reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

@Mieciu85 z tego co kiedys czytalam byly badania ktore pokazywaly ze endometrioza najbardziej uposledza komorki jajowe przez co gorzej sie zapladniaja i implantuja.
Ale jak kobietom chorym na endomende podali zarodki z KD to odsetek implantacji byl taki jak u zdrowych.
Zbadaj sobie ca125 miedzy 10 a 20dc. Ono moze posrednio wskazywac na endometrioze. Ja mialam ogniska usuwane w marcu2017 ale juz na pewno czesciowo odrosly bo gin mowila ze czuc pod palcami.


@dżoasia a to niech @ nie przychodzi!! A co do G no to ostrzegalysmy ze jest specyficzny. ;) mnie tez na poczatku tak traktowal ze chcial mi tylko wypisac recepte a jak mialam duzo pytan to wygladal na poirytowanego. Teraz juz jest lepiej i mnie kojarzy [emoji14]
 
reklama
Zobacz załącznik 871801
Macie jakiś sprawdzony suplement który zawiera tylko zalecane składniki ?
Ehh temat rzeka, wlasnie z moim M na ten temat teraz rozmawialam. Jesli nie masz mutacji mthfr, to znajdziesz cos na rynku. Ale malo ktory preparat ma w skladzie zarowno dha, jod, zelazo, foliany oraz wit. D i to w zalecanych przez PTG dawkach.
A przy obecnej mutacji w ogole kaplica, bo jest problem z samymi metylami, ktore w przypadku takim jak ja sa niezbedne, normalnie cyrk na kolkach. Moj M twierdzi, ze jak kobiety zachodza w naturalne ciaze, to biora cokolwiek dostepnego na rynku, albo i w ogole nic nie biora, a rodza zdrowe dzieci. A ja jestem przebadana na osma strone, aktualnie szukam rekomendacji WHO, wciaz analizuje sklady preparatow, sprawdzam, czytam, a wg M powinnam sie nie przejmowac az tak witaminami w ciazy [emoji6] to sie nazywa wsparcie meza [emoji23]
 
Ehh temat rzeka, wlasnie z moim M na ten temat teraz rozmawialam. Jesli nie masz mutacji mthfr, to znajdziesz cos na rynku. Ale malo ktory preparat ma w skladzie zarowno dha, jod, zelazo, foliany oraz wit. D i to w zalecanych przez PTG dawkach.
A przy obecnej mutacji w ogole kaplica, bo jest problem z samymi metylami, ktore w przypadku takim jak ja sa niezbedne, normalnie cyrk na kolkach. Moj M twierdzi, ze jak kobiety zachodza w naturalne ciaze, to biora cokolwiek dostepnego na rynku, albo i w ogole nic nie biora, a rodza zdrowe dzieci. A ja jestem przebadana na osma strone, aktualnie szukam rekomendacji WHO, wciaz analizuje sklady preparatow, sprawdzam, czytam, a wg M powinnam sie nie przejmowac az tak witaminami w ciazy [emoji6] to sie nazywa wsparcie meza [emoji23]
Evital Pregnal ma sam metyl. Jezeli innych rzeczy ma za malo zawsze sobie mozba dolozyc osobno :)
Chociaz ja mam mthfr w wersji hetero, oczywiście sie tym 'zachlysnelam', tylko metyle a tu duuupa blada. Homocysteina nie spada. Wiec dr Pasikonik zalecil az 5mg zwyklego kwasu i do tego metyle (nie biore codziennie tych 5mg bo to strasznie duzo jak jeszcze metyle mam dokladac). No ale suma sumarum dr Pasikonik mowil ze jak syntetyk jest mieszany z metylem to mimo mutacji mthfr sie nie odklada w organizmie w jakis toksyczny sposob.
A Twoj M ma troche racji. Polowa spoleczenstwa ma mthfr i babko biora femibiony albo zwykle kwasy i rodza dzieci zdrowe :) takze ja teraz troche przystopowalam z kultem metyli i mieszam. Zbadam za tydzień homocysteine i zobacze co za miks przyrzadzilam ;)
 
Evital Pregnal ma sam metyl. Jezeli innych rzeczy ma za malo zawsze sobie mozba dolozyc osobno :)
Chociaz ja mam mthfr w wersji hetero, oczywiście sie tym 'zachlysnelam', tylko metyle a tu duuupa blada. Homocysteina nie spada. Wiec dr Pasikonik zalecil az 5mg zwyklego kwasu i do tego metyle (nie biore codziennie tych 5mg bo to strasznie duzo jak jeszcze metyle mam dokladac). No ale suma sumarum dr Pasikonik mowil ze jak syntetyk jest mieszany z metylem to mimo mutacji mthfr sie nie odklada w organizmie w jakis toksyczny sposob.
A Twoj M ma troche racji. Polowa spoleczenstwa ma mthfr i babko biora femibiony albo zwykle kwasy i rodza dzieci zdrowe :) takze ja teraz troche przystopowalam z kultem metyli i mieszam. Zbadam za tydzień homocysteine i zobacze co za miks przyrzadzilam ;)

Macie taka wiedzę albo inaczej rozeznanie w temacie ze ukłony :)
 
Evital Pregnal ma sam metyl. Jezeli innych rzeczy ma za malo zawsze sobie mozba dolozyc osobno :)
Chociaz ja mam mthfr w wersji hetero, oczywiście sie tym 'zachlysnelam', tylko metyle a tu duuupa blada. Homocysteina nie spada. Wiec dr Pasikonik zalecil az 5mg zwyklego kwasu i do tego metyle (nie biore codziennie tych 5mg bo to strasznie duzo jak jeszcze metyle mam dokladac). No ale suma sumarum dr Pasikonik mowil ze jak syntetyk jest mieszany z metylem to mimo mutacji mthfr sie nie odklada w organizmie w jakis toksyczny sposob.
A Twoj M ma troche racji. Polowa spoleczenstwa ma mthfr i babko biora femibiony albo zwykle kwasy i rodza dzieci zdrowe :) takze ja teraz troche przystopowalam z kultem metyli i mieszam. Zbadam za tydzień homocysteine i zobacze co za miks przyrzadzilam ;)
Kurcia, wiem ze M ma racje i Ty tez. Jestem przeciniczka brania czegokolwiek na wlasna reke, szukania w necie teorii spiskowych itd. Wiedza medyczna to dla mnie swietosc. Dlatego bralam to co mi zalecil moj gin-mega madry czlowiek ze Szpitala Uniwersyteckiego, tj. Prenatal Uno z mieszanym foliowym, myslac ze bedzie git, ale z 7 homocysteina skoczyla na ponad 10. No i sie wystraszylam ze to niebezpiecznie wysoko jak na ciaze [emoji52] Jak pokazalam wyniki ginowi to stwierdzil zebym w takim razie brala same metyle. I badz tu madrym
 
reklama
Do góry