reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
W 8 dpt przy becie 66.7 moj sikaniec byl blady jak nie wiem trzeba bylo dobrze patrzec zeby widziec druga kreske. Lec na bete sikance oszukance trzymam kciuki✊✊✊❤❤
Ja to samo miałam a beta mi wyszła za dwa dni 108 hih także te testy to ja nie wiem jaka to reguła jest. Jednym wychodzi drugin nie, bezpieczniej krew, trzymam kciuki.
 
Hej Kochane, jestesmy po teście PAPPA. Wynik teoretycznie ok (ryzyko niższe niż 1:300), a dokładnie ryzyko skorygowane:
trisomii 21 1:5442
trisomii 18 1:528
trisomii 13 1:4177
lekarz sugeruje, żeby zrobić badanie genetyczne z krwi (NITFY, harmony, panorama - ponoć wszystko jedno) żeby wykluczyć ryzyko trisomii 18 (bo ponoć wynik jest niższy niż 1:300 ,ale jeszcze nie jest to wynik super bezpieczny)
Poczytalam o tej chorobie (zespół Edwardsa) i jet to straszne, ale bardzo rzadkie schorzenie, 4x cześciej dotyka dziewczynki (a my wiemy już, że nasz fasolek to chłopiec - ładnie zaprezentował dziś swoje walory :)).
czy ktoraś z Was zetknęla się z takimi wynikami? Co byście sugerowały?
 
Hej Kochane, jestesmy po teście PAPPA. Wynik teoretycznie ok (ryzyko niższe niż 1:300), a dokładnie ryzyko skorygowane:
trisomii 21 1:5442
trisomii 18 1:528
trisomii 13 1:4177
lekarz sugeruje, żeby zrobić badanie genetyczne z krwi (NITFY, harmony, panorama - ponoć wszystko jedno) żeby wykluczyć ryzyko trisomii 18 (bo ponoć wynik jest niższy niż 1:300 ,ale jeszcze nie jest to wynik super bezpieczny)
Poczytalam o tej chorobie (zespół Edwardsa) i jet to straszne, ale bardzo rzadkie schorzenie, 4x cześciej dotyka dziewczynki (a my wiemy już, że nasz fasolek to chłopiec - ładnie zaprezentował dziś swoje walory :)).
czy ktoraś z Was zetknęla się z takimi wynikami? Co byście sugerowały?
Ja mialam 1:508 ZD. Gin powiedzial, ze prawdopodobienstwo, ze dziecko bedzie chore przy takim wyniku to 1:0,02...
Nie zrobilam Nifty. Wierzylam, ze jest ok.
Corcia jest zdrowa.
Czytalam, ze ivf moze troszke wynik falszowac, ale w sumie nie wiem czemu.
 
Ja mialam 1:508 ZD. Gin powiedzial, ze prawdopodobienstwo, ze dziecko bedzie chore przy takim wyniku to 1:0,02...
Nie zrobilam Nifty. Wierzylam, ze jest ok.
Corcia jest zdrowa.
Czytalam, ze ivf moze troszke wynik falszowac, ale w sumie nie wiem czemu.
Dzięki!!! Super, że córeczka zdrowa :) Też się zastanawiam, czy nie odpuścić dodatkowych badań
 
Hej Kochane, jestesmy po teście PAPPA. Wynik teoretycznie ok (ryzyko niższe niż 1:300), a dokładnie ryzyko skorygowane:
trisomii 21 1:5442
trisomii 18 1:528
trisomii 13 1:4177
lekarz sugeruje, żeby zrobić badanie genetyczne z krwi (NITFY, harmony, panorama - ponoć wszystko jedno) żeby wykluczyć ryzyko trisomii 18 (bo ponoć wynik jest niższy niż 1:300 ,ale jeszcze nie jest to wynik super bezpieczny)
Poczytalam o tej chorobie (zespół Edwardsa) i jet to straszne, ale bardzo rzadkie schorzenie, 4x cześciej dotyka dziewczynki (a my wiemy już, że nasz fasolek to chłopiec - ładnie zaprezentował dziś swoje walory :)).
czy ktoraś z Was zetknęla się z takimi wynikami? Co byście sugerowały?

Te badania są dosyć drogie. Ja bym to jeszcze skonsultowała z innym lekarzem, najlepiej genetykiem.
A z samego usg jakie miałaś to ryzyko?
 
Hej. My po wizycie w Invicta.
Start z antykami w poniedziałek .
03.07.2018 cudotwórca Pasikonik
12.07.2018 Invicta i rozpisanie dlugiego protokółu. Będą zaplanowane wszystkie jajca . Plan podać jeden zarodek na świeżo - pozostałe zamrozić - modle się o wiecej niż 1 zarodek w tym podejściu . Zrobić porządek z moja macicą , mam miesniaki -3 lekarzy twierdzilo , ze przy IVF nie przeszkadzają - ten lekarz uważa , ze mogą przeszkadzać.
No i powrót po trzech miesiącach po mrożaczki ( no chyba , ze plan się zmieni i jakimś cudem ciąża będzie). Quwa do końca roku se tą ciążę wystrugam . Niestety Wasz ciechocinek z wielkim bólem zaniechalismy 720 km dużo.
Musi sie udać bo to nasze 2 i ostatnie podejście ,wiecej psychicznie i finansowo nie podzwigniemy. Milej nocki kobietki.
 
reklama
Hej. My po wizycie w Invicta.
Start z antykami w poniedziałek .
03.07.2018 cudotwórca Pasikonik
12.07.2018 Invicta i rozpisanie dlugiego protokółu. Będą zaplanowane wszystkie jajca . Plan podać jeden zarodek na świeżo - pozostałe zamrozić - modle się o wiecej niż 1 zarodek w tym podejściu . Zrobić porządek z moja macicą , mam miesniaki -3 lekarzy twierdzilo , ze przy IVF nie przeszkadzają - ten lekarz uważa , ze mogą przeszkadzać.
No i powrót po trzech miesiącach po mrożaczki ( no chyba , ze plan się zmieni i jakimś cudem ciąża będzie). Quwa do końca roku se tą ciążę wystrugam . Niestety Wasz ciechocinek z wielkim bólem zaniechalismy 720 km dużo.
Musi sie udać bo to nasze 2 i ostatnie podejście ,wiecej psychicznie i finansowo nie podzwigniemy. Milej nocki kobietki.
Agniecha, mega turbo kciuki!!! :*
 
Do góry