reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
@Vorreiavereunbimbo Bambino, czy Ty miałaś wizytę jakąś? Chyba mi coś mignęło ale nie wiem jak po? Macie zielone światło? :)
Mamy zielone światło :cool2: Dostałam encorton i jeszcze jeden lek na e,ale nie pamiętam teraz nazwy. No i w lipcu ruszamy. Trochę się wahałam,bo jestem na tym głupim wypowiedzeniu,ale ostatecznie przy pomocy Margit i męża zdecydowałam,że podchodzimy normalnie do transferu i nie szukam nowej pracy na razie. Ty też od lipca ruszasz? Dobrze pamiętam? I Kurcia chyba też? :)
 
Hej Kochane, jestesmy po teście PAPPA. Wynik teoretycznie ok (ryzyko niższe niż 1:300), a dokładnie ryzyko skorygowane:
trisomii 21 1:5442
trisomii 18 1:528
trisomii 13 1:4177
lekarz sugeruje, żeby zrobić badanie genetyczne z krwi (NITFY, harmony, panorama - ponoć wszystko jedno) żeby wykluczyć ryzyko trisomii 18 (bo ponoć wynik jest niższy niż 1:300 ,ale jeszcze nie jest to wynik super bezpieczny)
Poczytalam o tej chorobie (zespół Edwardsa) i jet to straszne, ale bardzo rzadkie schorzenie, 4x cześciej dotyka dziewczynki (a my wiemy już, że nasz fasolek to chłopiec - ładnie zaprezentował dziś swoje walory :)).
czy ktoraś z Was zetknęla się z takimi wynikami? Co byście sugerowały?
Ale to są ryzyka po pappa czy po teście podwójnym ( pappa + usg)? Powinno się robić w podobnym terminie oddanie krwi do pappy, usg 11-13 u dobrego fachowca i dopiero jak te wyniki się połączy wylicza się statystykę.
Powiem tak. ZD nawet dobry diagnosta z certyfikate i super sprzętem może nie dostrzec, kilka % jest totalnie nie widoczne podczas prenatalnych i bez robienia genetyki 100% pewności nie da nikt. Natomiast trisomie 13 i 18 to bardzo ciezkie wady... nie spotkałam się z sytuacja żeby na usg nic nie niepokoiło a potem nagle ZE a wiele miesięcy byłam kiedyś na forum poświęconym tylko i wyłącznie temu tematowi.
Ja osobiście mam swoje prywatne strachy z przeszłości , robię Nifty żeby je ukatrupić.
 
Hej. My po wizycie w Invicta.
Start z antykami w poniedziałek .
03.07.2018 cudotwórca Pasikonik
12.07.2018 Invicta i rozpisanie dlugiego protokółu. Będą zaplanowane wszystkie jajca . Plan podać jeden zarodek na świeżo - pozostałe zamrozić - modle się o wiecej niż 1 zarodek w tym podejściu . Zrobić porządek z moja macicą , mam miesniaki -3 lekarzy twierdzilo , ze przy IVF nie przeszkadzają - ten lekarz uważa , ze mogą przeszkadzać.
No i powrót po trzech miesiącach po mrożaczki ( no chyba , ze plan się zmieni i jakimś cudem ciąża będzie). Quwa do końca roku se tą ciążę wystrugam . Niestety Wasz ciechocinek z wielkim bólem zaniechalismy 720 km dużo.
Musi sie udać bo to nasze 2 i ostatnie podejście ,wiecej psychicznie i finansowo nie podzwigniemy. Milej nocki kobietki.
Super kochana ;) wracasz do gry.
A jakie zalecenia od Pasikonika bo jesli bedzie immunosupresja to swiezy transfer nie wchodzi w gre. Bo leczenie masz dopiero po stymulacji. Trzymam kciukasy kochana ;) ✊✊
Ktora Invicta ?
 
reklama
Mamy zielone światło :cool2: Dostałam encorton i jeszcze jeden lek na e,ale nie pamiętam teraz nazwy. No i w lipcu ruszamy. Trochę się wahałam,bo jestem na tym głupim wypowiedzeniu,ale ostatecznie przy pomocy Margit i męża zdecydowałam,że podchodzimy normalnie do transferu i nie szukam nowej pracy na razie. Ty też od lipca ruszasz? Dobrze pamiętam? I Kurcia chyba też? :)
Czadzik!
Tak, ja tez w lipcu startuje,mam nadzieje ze jeszcze w pierwszej polowie zaczne :) Kurcia chyba w drugiej.
 
Do góry