reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny, ponawiam pytanie bo nigdzie na necie nic konkretnego nie znalazłam. W 13 tyg mam mieć usg, żeby sprawdzić czy u dzidzi wszystkie narządy się rozwinęły. Czy to jest właśnie usg prenatalne? Czy usg prenatalne to coś zupełnie innego
Są dwa terminy „ważnych” usg
11-13 tc bo tylko wtedy można duzo powiedzieć na podstawie grubośc fałdu karkowego. Przedziernosc karkowa czyli NK

Około 20 tygodnia robi się tzw „połówkowe”
 
reklama
Hej:) ja dwa razy miałam wlew:) czy mial jakis wplyw na powodzenie to nie wiemjest ale jestem.obecnie w 8mc:)
Oczywiście wiem, że wlewy nie dają to żadnej pewności i gwarancji :/
Ostatnio przy ciąży biochemicznej od samego początku miałam mega bóle bóle miesiączkowe, więc na to może zadziałać
 
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Na badanie mam się umówić u siebie w klinice i z tego co patrzyłam to kosztuje 400 zł. Ale po 35rz. to chyba powinnam dostać skierowanie na NFZ? Orientujesz się coś może w tym temacie?
W ogóle w ciazy w Polsce robią na NFZ 3 te główne usg. A na pewno dwa . Nawet jak ginekolog nie ma usg w gabinecie to daje skierowanie. Tylko z terminami nie jest to tak raz dwa a tzeba to zrobić w 11-13tc wiec jeśli chcesz na NFZ to szybko zalatwiaj

Po 35 roku życia to bezpłatnie przysługuje amniopunkcja z badaniem kariotypu znaczy „inwazyjne prenatalne”
 
Oczywiście wiem, że wlewy nie dają to żadnej pewności i gwarancji :/
Ostatnio przy ciąży biochemicznej od samego początku miałam mega bóle bóle miesiączkowe, więc na to może zadziałać
On ma za zadanie wyciszyc macice tylko wazne do podkreślenia jest to ze on działa do kilku godzin po podaniu. Ja pi transferze gdzies do 7tc bralam no spe i relanium jeszcze
 
W ogóle w ciazy w Polsce robią na NFZ 3 te główne usg. A na pewno dwa . Nawet jak ginekolog nie ma usg w gabinecie to daje skierowanie. Tylko z terminami nie jest to tak raz dwa a tzeba to zrobić w 11-13tc wiec jeśli chcesz na NFZ to szybko zalatwiaj

Po 35 roku życia to bezpłatnie przysługuje amniopunkcja z badaniem kariotypu znaczy „inwazyjne prenatalne”
Trzecie nie jest wogole refundowane, tylko te 2 pierwsze. A powiem Wam ze teraz jeszcze chodze do ginekologa który wlasnie zajmuje sie prenatalnymi i usg ktore on robi jest mega. Tak dobrze dziecko pobada, rodzicom poprzelacza na 3d ze banan mi nie schodzil z buzi-mialam lepsze widoki niz na polowkowym. Teraz już nie moge sie doczekac wizyty u niego:)
 
Oczywiście wiem, że wlewy nie dają to żadnej pewności i gwarancji :/
Ostatnio przy ciąży biochemicznej od samego początku miałam mega bóle bóle miesiączkowe, więc na to może zadziałać

Hej. Mi atosibian niestety nie pomógł, miałam mocne skurcze już parę godzin po transferze. Nospa też na mnie nie działa. Pomogły dopiero tabletki Spasmolina.
Ale warto spróbować wlewu. Każda z nas inaczej reaguje.
 
W ogóle w ciazy w Polsce robią na NFZ 3 te główne usg. A na pewno dwa . Nawet jak ginekolog nie ma usg w gabinecie to daje skierowanie. Tylko z terminami nie jest to tak raz dwa a tzeba to zrobić w 11-13tc wiec jeśli chcesz na NFZ to szybko zalatwiaj

Po 35 roku życia to bezpłatnie przysługuje amniopunkcja z badaniem kariotypu znaczy „inwazyjne prenatalne”

Zwykłe prenatalne też są refundowane po 35rż. Jak lekarz nie chce dać to trzeba się upominać.
 
Tak, za 1,5 tygodnia mam wizytę u mojej gin, więc wtedy pociągne temat i spytam o skierowanie. A jeśli je dostanę to gdzie się robi te prenatalne, w szpitalu?

Na stronie mamaginekolog w artykule o badaniach prenatalnych znajdziesz link do strony z wykazem certyfikowanych lekarzy. Być może jest tam jakiś dr z Twojej kliniki.
Umawiaj się jak najszybciej, bo jak zarodek przekroczy konkretny rozmiar to tych badań nie da się już wykonać.
 
reklama
Cześć
Byłam dziś na pierwszym usg , był to 6.1 dzien , był zarodek 2.8 mm serduszko tez biło. Moja beta jakaś taka nie za wysoko bo w 21 dpt była 5800 (czyli doscu mało przyrosty na poziomie 68%) i jakoś tak nie potrafię się do końca cieszyć , lekarz mówi ze beta na tym etapie nie ma żadnej wartości diagnostycznej bo nie wydziela ja zarodek.
 
Do góry