reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

A kiedy będzie wiadomo że to ciąża pozamaciczna?

Przy takich wynikach Twojej bety niestety nie wygląda to dobrze :(. Może to być biochemiczna ciaza albo pozamaciczna albo puste jajo plodowe. Jeśli chodzi o ciążę pozamaciczna to ogólnie pecherzyk w macicy jest dosyć dobrze widoczny przy becie ok.1000 (oczywiście są od tego odstępstwa). Przyznam, że jak miałam w zeszłym roku wątpliwości to robiłam betę kilkukrotnie co dwa dni i w końcu poszłam do lekarza po skierowanie do szpitala. Nie był przekonany, że warto bazować na becie i tak wczesnym USG ale wymusilam to na nim i dosyć szybko w szpitalu mogli zareagować (bo rzeczywiście była to pozamaciczna). Ale u Ciebie wcale tak nie musi być i może się okazać, że wszystko samo się rozwiąże. Dużo siły Ci życzę, bo takie trwanie w niepewności jest najgorsze.
 
reklama
Przy takich wynikach Twojej bety niestety nie wygląda to dobrze :(. Może to być biochemiczna ciaza albo pozamaciczna albo puste jajo plodowe. Jeśli chodzi o ciążę pozamaciczna to ogólnie pecherzyk w macicy jest dosyć dobrze widoczny przy becie ok.1000 (oczywiście są od tego odstępstwa). Przyznam, że jak miałam w zeszłym roku wątpliwości to robiłam betę kilkukrotnie co dwa dni i w końcu poszłam do lekarza po skierowanie do szpitala. Nie był przekonany, że warto bazować na becie i tak wczesnym USG ale wymusilam to na nim i dosyć szybko w szpitalu mogli zareagować (bo rzeczywiście była to pozamaciczna). Ale u Ciebie wcale tak nie musi być i może się okazać, że wszystko samo się rozwiąże. Dużo siły Ci życzę, bo takie trwanie w niepewności jest najgorsze.
Nie wiem teraz co mam dokładanie robić, czy odstawiać leki czy czekać na wizytę w środę i badać dalej poziom bety
 
Nie znam sie, ale zeby byl konieczny az tak dlugi czas bez jedzenia? Wspolczuje [emoji52] to musialo byc okropne..

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Niestety tak jest ja tez tak mialam lekki posilek dzien wczesniej do 18 jeden caly dzien w szpitalu przed zabiegiem tylko woda po zabiegu na 3 dzien dostalam suchy chleb z maslem hehe wiec sie spytalam czemu mi zaiwanili szynke ;)
 
No ja ze szpitala też najlepiej wspominam Panią od sprzątania. Miała sto razy więcej empatii niż niejeden lekarz czy piguła:)
Tak to zazwyczaj jest ze pozostala obstawa kazdego oddzialu bardziej jest dla pacjenta otwarta dlatego tez pacjenci wola pogadac z pania ktora sprzata czy z sekretarka ;)
Piguly i lekarze maja juz w sobie swego rodzaju wypalenie zawodowe i pacjenci dzialaja im troche na nerwy ;)
 
Wczoraj gdzieś nie miałam sily pisac,tak mnie bolal brzuch. Ale miałam punkcje,pobrano 20 komórek. No i teraz czekanie ile wytrwa do 5 doby. Tak czy siak transfer odroczony. W międzyczasie szykuje się jeszcze na histeroskopie.
Dzis znow jakos wiary mi brakuje. Zwłaszcza,ze w tym tygodniu same porażki na forum byly :hmm: Wiec czemu mi mialoby sie udac...No i jeszcze martwie sie jak w tym wszystkim ogarnac prace. W tym tygodniu jezdzilismy co 2-dzien. Teraz jeszcze ta histeroskopia...A jak Wy to mowilyscie...skoro estrofem bede brala od 3dc to cykl jest naturalny czy sztuczny? Duzo znowu wizyt będzie,zeby podgladac endometrium?
Kochana piekny wynik oby wszystkie byly dojrzale trzymam mocno kciuki za piekne blastkk
 
Jak po odstawieniu lekow beta bedzie dalej rosla w malych wartosciach zly przyrost bety ale przyrost swiadczy o ciazy pozamacicznej. Jezeli odstawisz leki to beta powinna spadac i musi spasc do 0 do mniej niz 5. Wtedy bedziesz spokojna. Takze uwazaj bo ja nie uwazalam i potem mialam niespodzianke i to nie przyjemna bo mi sie jajowod rozlał bo byla ciaza jajowodowa
Tu sie nie zgodze do konca. Przy pozamacicznej beta moze tez przyrastac tak samo jak w normalnej ciazy. Slabe przyrosty moga swiadczyc bardziej o pustym jaju niz o cp. Ale kontrolowac oczywiscie trzeba :)
 
reklama
Nie wiem teraz co mam dokładanie robić, czy odstawiać leki czy czekać na wizytę w środę i badać dalej poziom bety

Skoro wizytę masz w środę to ja bym pewnie do tej środy wytrzymała. Odstawiac leków bez porozumienia z lekarzem się boję. Zbadaj może jeszcze we wtorek betę żeby na środę mieć wynik. Przy takich wartościach to lekarz może mieć problem z zobaczeniem pęcherzyka a w środę może już coś konkretnego będzie mógł powiedzieć. A pisałaś w ogóle do lekarza teraz po tym wyniku?
 
Do góry