reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Jak po odstawieniu lekow beta bedzie dalej rosla w malych wartosciach zly przyrost bety ale przyrost swiadczy o ciazy pozamacicznej. Jezeli odstawisz leki to beta powinna spadac i musi spasc do 0 do mniej niz 5. Wtedy bedziesz spokojna. Takze uwazaj bo ja nie uwazalam i potem mialam niespodzianke i to nie przyjemna bo mi sie jajowod rozlał bo byla ciaza jajowodowa

Słaby przyrost bety może też świadczyć o pustym jaju. To co tam się dzieje może stwierdzić tylko lekarz poprzez badanie usg.
 
reklama
Tak to zazwyczaj jest ze pozostala obstawa kazdego oddzialu bardziej jest dla pacjenta otwarta dlatego tez pacjenci wola pogadac z pania ktora sprzata czy z sekretarka ;)
Piguly i lekarze maja juz w sobie swego rodzaju wypalenie zawodowe i pacjenci dzialaja im troche na nerwy ;)

No tak..bo oni myślą, że pacjenci przychodzą tam tylko po to, żeby im na złość zrobić :D
 
Wizyte to ja mialam wczoraj ale wtedy hym nie bylo jeszcze tego znaczy mocz mial ii y korol ale nie pieklo a dzis zaczelo piec. Wizyte mam dopiero 16.03 nie chce aby to sie rozszerzylo mysle ze to dopiero poczatek i nie wiem co robic
Miałam identycznie. Mi lekarz kazał kupić furagine i brać 3x2 i przeszło. Podczas brania furaginy to dopiero był żółty mocz :p
 
Wizyte to ja mialam wczoraj ale wtedy hym nie bylo jeszcze tego znaczy mocz mial ii y korol ale nie pieklo a dzis zaczelo piec. Wizyte mam dopiero 16.03 nie chce aby to sie rozszerzylo mysle ze to dopiero poczatek i nie wiem co robic
Zrob badanie moczu i z wynikiem.do lekarza
 
Przy takich wynikach Twojej bety niestety nie wygląda to dobrze :(. Może to być biochemiczna ciaza albo pozamaciczna albo puste jajo plodowe. Jeśli chodzi o ciążę pozamaciczna to ogólnie pecherzyk w macicy jest dosyć dobrze widoczny przy becie ok.1000 (oczywiście są od tego odstępstwa). Przyznam, że jak miałam w zeszłym roku wątpliwości to robiłam betę kilkukrotnie co dwa dni i w końcu poszłam do lekarza po skierowanie do szpitala. Nie był przekonany, że warto bazować na becie i tak wczesnym USG ale wymusilam to na nim i dosyć szybko w szpitalu mogli zareagować (bo rzeczywiście była to pozamaciczna). Ale u Ciebie wcale tak nie musi być i może się okazać, że wszystko samo się rozwiąże. Dużo siły Ci życzę, bo takie trwanie w niepewności jest najgorsze.

Może jestem głupia ale jak to się dzieje ze wprowadzają nam zarodki do macicy a zdarza się ciąża pozamaciczna? Takie pytanie dostaje od osób które nie miały nigdy nic wspólnego z invitro a nie potrafię na nie odpowiedzieć, czy jesteśmy w stanie się jakoś uchronić od pozamacicznej. Puste jajo płodowe to wiadomo ze nic nie zrobimy..


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Może jestem głupia ale jak to się dzieje ze wprowadzają nam zarodki do macicy a zdarza się ciąża pozamaciczna? Takie pytanie dostaje od osób które nie miały nigdy nic wspólnego z invitro a nie potrafię na nie odpowiedzieć, czy jesteśmy w stanie się jakoś uchronić od pozamacicznej. Puste jajo płodowe to wiadomo ze nic nie zrobimy..


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Może się tak dziać, przy np kurczliwości macicy, czyli w przypadku gdy macica przez skurcze przesuwa blastke w kierunku szyjki macicy i stamtąd to może przecież już dostać się gdziekolwiek.
 
reklama
Może się tak dziać, przy np kurczliwości macicy, czyli w przypadku gdy macica przez skurcze przesuwa blastke w kierunku szyjki macicy i stamtąd to może przecież już dostać się gdziekolwiek.
Jak macica wypcha zarodek do szyjki to może być cp szyjkowa, jeśli pójdzie w druga stronę do jajowodu to jest cp jajowodowa. Żeby zminimalizowac ryzyko cp, zarodki powinno się transferować mniej więcej na środek macicy
 
Do góry