reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Angelad... to ile zarodków wybierzesz do transferu to twoja decyzja. 1 podaja zazwyczaj jesli młody wiek i duże szanse na ciąże. Ja podałam 2 chociaż mam niecałe 31 lat a u nas problemem sa slabe parametry nasienia. 2 zarodki troszkę zwiekszają szansę na ciąże jednak mogą wystąpić ciąże bliźniacze jesli oba sie zadomowią :)
Dokładnie tak jak pisze misis188 tylko 6 oocytów :)
 
reklama
Angelad... to ile zarodków wybierzesz do transferu to twoja decyzja. 1 podaja zazwyczaj jesli młody wiek i duże szanse na ciąże. Ja podałam 2 chociaż mam niecałe 31 lat a u nas problemem sa slabe parametry nasienia. 2 zarodki troszkę zwiekszają szansę na ciąże jednak mogą wystąpić ciąże bliźniacze jesli oba sie zadomowią :)
Dokładnie tak jak pisze misis188 tylko 6 oocytów :)
Jak to dobrze ze tu trafilam i mam Was kochane...jestem totalnie ciemna...
 
Hej Kochane
Juz po wizycie startowej jestemy...
Dzis mam polowe cyklu wiec 7 marca kolejna wizyta i wtedy M ma zbadac jeszcze raz nasienie...bo sie troche przeterminowalo :-Da ja mam miec wtedy rozpisane leki no i do tego cZasu musze jeszcze zrobic antyTPo przez moje problemy z tsh...chociaz ostatni wynik sprzed tyg mialam troche powyzej dwa...ale ogolnie wariuje...:errr:
Nie pisalam wczesniej ale bylam tydzien na neurologii i wyszlo mi ze mam jakies mikro niedotlenienia w mozgu...i mam skierowanie m.in do hematologa bo moj neuro powiazal to ze nie moge zajsc w ciaze z proplemami z krwia...i zasugerowal mi wlasnie odwiedzic hematologa...i bije sie z myslami czy go odwiedzic...jutro mam miec wizyte...ale kolejne 200 i napewno jakies badania zleci oczywiscie prywatnie:crazy:
Moze ktoras z Was podpowie co ew zbadac w krwi...co by mialo wplyw na niedotlenienie i brak ciazy....chociaz czytalam ze moze to byc po narkozie...juz sama nie wiem..:frown:
A tak ogolnie to jestesmy razcej nastawwieni pozytywnie...tylko moj profesorek powiedzial mi ze mize zaplodnic mi tylko 6jajeczek:nerd: jak Was czytam to kojarze ze mialyscie więcej zapladniane...od czego to zalezy??? On mowi ze takie przepisy....chyba ze wlasnie cos by wyszlo nie tak w badaniach krwi to wtedy ma.podstawy zeby wiecej....oczywiscie ja tempa dzida...zapomniałam sie spytac czy poda mi dwa zarodki...:sorry2: ale mysle ze chyba nie bedzie problemu...chociaz jak Was czytam to sie okazuje ze za pierwszym razem nie podaja dwoch...:errr:
ALE SIE ROZPISALAM;):):p

Ja również będę miała zapładniane 6 (o ile tyle „wyprodukuje” [emoji15][emoji25] gdzie się leczysz?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

To zależy od wieku, od tego które to podejście i od chorób - te 6 zarodków. Mi tam akurat ulżyło, jak się dowiedziałam, że 6, bo jakby się okazało, że się szybko uda, a zarodków byłoby więcej, to nie byłabym w stanie oddać ich do adopcji.
 
To zależy od wieku, od tego które to podejście i od chorób - te 6 zarodków. Mi tam akurat ulżyło, jak się dowiedziałam, że 6, bo jakby się okazało, że się szybko uda, a zarodków byłoby więcej, to nie byłabym w stanie oddać ich do adopcji.

Powiem Ci, ze mam to samo... jak rozmawiam z moim M to też mamy problem z ewentualnym oddaniem oddaniem do adopcji... ☹️
To nasze 1 podejście do ivf, mój wiek 32 lata.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej Kochane
Juz po wizycie startowej jestemy...
Dzis mam polowe cyklu wiec 7 marca kolejna wizyta i wtedy M ma zbadac jeszcze raz nasienie...bo sie troche przeterminowalo :-Da ja mam miec wtedy rozpisane leki no i do tego cZasu musze jeszcze zrobic antyTPo przez moje problemy z tsh...chociaz ostatni wynik sprzed tyg mialam troche powyzej dwa...ale ogolnie wariuje...:errr:
Nie pisalam wczesniej ale bylam tydzien na neurologii i wyszlo mi ze mam jakies mikro niedotlenienia w mozgu...i mam skierowanie m.in do hematologa bo moj neuro powiazal to ze nie moge zajsc w ciaze z proplemami z krwia...i zasugerowal mi wlasnie odwiedzic hematologa...i bije sie z myslami czy go odwiedzic...jutro mam miec wizyte...ale kolejne 200 i napewno jakies badania zleci oczywiscie prywatnie:crazy:
Moze ktoras z Was podpowie co ew zbadac w krwi...co by mialo wplyw na niedotlenienie i brak ciazy....chociaz czytalam ze moze to byc po narkozie...juz sama nie wiem..:frown:
A tak ogolnie to jestesmy razcej nastawwieni pozytywnie...tylko moj profesorek powiedzial mi ze mize zaplodnic mi tylko 6jajeczek:nerd: jak Was czytam to kojarze ze mialyscie więcej zapladniane...od czego to zalezy??? On mowi ze takie przepisy....chyba ze wlasnie cos by wyszlo nie tak w badaniach krwi to wtedy ma.podstawy zeby wiecej....oczywiscie ja tempa dzida...zapomniałam sie spytac czy poda mi dwa zarodki...:sorry2: ale mysle ze chyba nie bedzie problemu...chociaz jak Was czytam to sie okazuje ze za pierwszym razem nie podaja dwoch...:errr:
ALE SIE ROZPISALAM;):):p
A jakie mialas objawy tego niedotlenienia?
Mi wyszedl jeden taki obszar naczyniopochodny. Ale mi neurolog mowil ze to normalne. Ze to starzenie sie mozgu itp.
A to z krwia to pewnie karza Ci sprawdzic krzepliwosc, trombofilie itp. Bo zbyt duza krzepliwosc to sklonnosc do zakrzepic, udarow itp a przy okazji problemy m.in. lozyskiem. Dlatego wtedy sie dostaje heparyne i acard.
 
Powiem Ci, ze mam to samo... jak rozmawiam z moim M to też mamy problem z ewentualnym oddaniem oddaniem do adopcji... ☹️
To nasze 1 podejście do ivf, mój wiek 32 lata.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

To u mnie tak samo ;) mamy jeszcze czas na większe ilości zarodków. jestem po pierwszym nieudanym transferze i zostały mi 2 mrozaki, na dwójkę dzieci jak znalazł...
 
To zależy od wieku, od tego które to podejście i od chorób - te 6 zarodków. Mi tam akurat ulżyło, jak się dowiedziałam, że 6, bo jakby się okazało, że się szybko uda, a zarodków byłoby więcej, to nie byłabym w stanie oddać ich do adopcji.
Tez o tym myslalam...
Chyba bym tak robiła zeby wwzystkie zavrac do domu❤❤❤
 
reklama
Ja nie mam póki co problemu bo mrożaków brak ale rozmawialismy o tym co by było gdyby coś zostało. U nas sprawa prosta oboje bylismy za oddaniem no bo przecież moglibyśmy pomóc ludziom takim jak my. Biorąc pod uwagę fakt jacy ludzie podchodzą do procesu i jak bardzo chcą bobasa to dziecko byłoby najszcześliwsze i najbardziej kochane :)
 
Do góry