reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

A to masz jakis kompleks wszystkich witamin (i w nim sa metylowane B i folian)? Podalabys nazwe? [emoji4]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Do tej pory miałam każdą witaminę osobo z tego Solgaru (E, B12, Kwas foliowy i D), teraz chyba się przerzucę na solgar witaminy i minerały prenatalne i omega 3 (EPA i DHA) też z solgaru. Dopytam za tydzień Panią Dr co poleca zażywać;)
 
reklama
Jak zawsze okres mam punktualnie jak w zegarku,tak tym razem za to, ze tak czekam to zapowiada się opóźnienie :-/ Ale jak juz dostane to 2-4 dc mam sie zgłosić i zaczynamy dzialac. Na razie biore tylko estrofem. Pewnie na najbliższej wizycie bede miala przepisane wszystkie leki. No i Dziewczyny,powiedzcie mi teraz czego moge sie spodziewać? Ile to mniej wiecej wizyt przede mna? W którym dc punkcja,a w którym transfer? A te zastrzyki jakiej co bierzecie to raz dziennie? Boje się,ze sobie z nimi nie poradze...I w ogóle martwie sie jak to wszystko pogodze z praca...i ze za malo pęcherzyków bedzie,ze nie bedzie co mrozic...A tak naprawdę mamy tylko to jedno podejście,finansowo nie wyrobimy..A ze mam juz 36 lat to czas nagli...Gdzies mnie dół dzisiaj dopadl o to wszystko:frown: No i niestety dodatkowo nie moge zmienić mojego toku myslenia..Niby podchodze to tego in vitro,ale wcale nie wierze w to,ze sie uda..Wiem,ze nie powinnam tak myslec. I nawet ostatnio przez pare dni nagle zakodowalo mi się w głowie,ze uda sie! Wzielam to wrecz za pewniak...Ale wczoraj jakos czar prysl :dry:
Też miałam estrofem wzięłam 14 tabletek i dostałam okres. Później stymulacja. Zastrzyki ja dawałam o 21. Dasz radę, igielki malutkie, nie boli bardziej niż wyrwanie 1 włoska z brwi. Na początku miałam monitoring co 2-3 dni. Na koncu stymulacji już codziennie tj. 3 dni z rzędu. Wszystko zależy od tego jak jajka rosną. Możesz przypuszczać ze punkcja ok 14 dc. Transfer za 2, za 3 a może 5 dni, zależy ile będą trzymali zarodki. Ile pęcherzyków będziesz miała nie wiadomo, ja za 1 razem miałam 5 z czego 3 dobre, 1 mi podano tamte 2 nie przetrwały do mrożenia. Za 2 razem było ok 15 i żaden nie nadawał się do zapłodnienia nie podeszłam do transferu. Bądź dobrej myśli. Będzie co ma być.
 
Też miałam estrofem wzięłam 14 tabletek i dostałam okres. Później stymulacja. Zastrzyki ja dawałam o 21. Dasz radę, igielki malutkie, nie boli bardziej niż wyrwanie 1 włoska z brwi. Na początku miałam monitoring co 2-3 dni. Na koncu stymulacji już codziennie tj. 3 dni z rzędu. Wszystko zależy od tego jak jajka rosną. Możesz przypuszczać ze punkcja ok 14 dc. Transfer za 2, za 3 a może 5 dni, zależy ile będą trzymali zarodki. Ile pęcherzyków będziesz miała nie wiadomo, ja za 1 razem miałam 5 z czego 3 dobre, 1 mi podano tamte 2 nie przetrwały do mrożenia. Za 2 razem było ok 15 i żaden nie nadawał się do zapłodnienia nie podeszłam do transferu. Bądź dobrej myśli. Będzie co ma być.

A wiecie z jakiego powodu bierzecie E2 przed stymulacja? Pytam bo nie moge sie doszukac sensu, widze ze po owulacji , ale co to ma spowodowac? Nie dopuszczenie do owulacji przy stymulacji? Na to sa inne hormony. Rozjasnijcie mnie;)
 
Ja crio na naturalnym i sztucznym mialam ok 21-22dc. Pewnie i tak bedziesz miala przepisany progesteron to raczej bym sie nie martwila pekajacym pecherzykiem :p
Tego nie wiem Hope, ja mialam zawsze pomiedzy 15 a 20 dc transfer. Zaczne jutro brac estradiol i pojade na sztucznym, na wlasne zyczenie.
 
Skad ja to znam:) tez sie szykuje do remontu i juz na sama mysl truchleje. Ale mówię Ci:) w Twoim przypadku wiadro i szlauf zastapia Ci łazienkę jak nie zdazysz:) tylko zeby sie skonczyl ten remont u Ciebie w przeciagu 9-ciu miesiecy bo tak.ciulasto by bylo.jak się bobas urodzi a tam dalej wiadro i szlauf:-p
A w tym sensie wiadro i szlauf :D myslalam ze do sprzatania. Hahaha.

Dziewczyny a tak czytam o tym i intralipidzie ze to bialko sojowe itp. A czy wiecie moze jak to jest w przypadku niedoczynnosci? Wiem ze wtedy trzeba unikac wszystkich produktow sojowych...
 
Kochane powiedzcie mi dokladnie jak wyglada podejscie do transferu na sztucznym cyklu leki zaczynambrac od 1 dc i co dalej w ktorym niej wiecej dniu cyklu jest transfer. Chcem wyliczyc sobie kiedy moge podejsc do crio po 2 tygodniach leczenia u Pasnika i musi byc zachowany odstep 2 tygodni od leczenia do transferu
Pytam bo nigdy nie mialam crio wiec nie orientuje sie w temacie a zastanawiam sie czy bede musiala cykl odczekac czy wstrzele sie w daty i bede mogla podejsc odrazu po przerwie od lekow

Gosiu wszystko zależy jak Ci endo będzie rosło. Ja miewałam transfer w 12dc a miałam też w 17dc ( 3dniowych zarodków). Są dziewczyny które miały i w 25dc.
 
Gosia jestem dokladnie w tej samej czarnej d.....co ty,siedze i licze.:sad:

Wg mojego schematu,w sumie dwoch, w jednym zaczynam z E2 od pierwszego w drugim od 3 DC. Pomiedzy 10-12 dniem mam mierzenie endo, pomiedzy 15 a 20 Transfer zaleznie od grubosci.

Dziewczyny kiedy mialyscie Transfer na naturalnym cyklu???
Moja pani dok. chce zeby mnie nie truc hormonami,ja nie chce bo nie jestem do konca przekonana o owulacji i pekajacym pecherzyku. Jak u Was bylo? HELP;)

Ja raz próbowałam na naturalnym, niestety endo kiepsko rosło więc straciłam miesiąc i odtąd cały czas na sztucznym. Wygodniej na sztucznym wyszykować na KET, no ale niestety potem tablety to garściami się je.
 
Ja raz próbowałam na naturalnym, niestety endo kiepsko rosło więc straciłam miesiąc i odtąd cały czas na sztucznym. Wygodniej na sztucznym wyszykować na KET, no ale niestety potem tablety to garściami się je.

i na sztucznym mozna przeciagnac to o pare dni,na naturalnym raczej nie. Dlatego jest o wiele wygodniej.
 
A w tym sensie wiadro i szlauf :D myslalam ze do sprzatania. Hahaha.

Dziewczyny a tak czytam o tym i intralipidzie ze to bialko sojowe itp. A czy wiecie moze jak to jest w przypadku niedoczynnosci? Wiem ze wtedy trzeba unikac wszystkich produktow sojowych...
Ja nie pomoge ale moze zapytaj o to jutro na wizycie
 
reklama
A wiecie z jakiego powodu bierzecie E2 przed stymulacja? Pytam bo nie moge sie doszukac sensu, widze ze po owulacji , ale co to ma spowodowac? Nie dopuszczenie do owulacji przy stymulacji? Na to sa inne hormony. Rozjasnijcie mnie;)

Priming estrogenowy. Opublikowana w 2013 r. metaanaliza Reynolds i wsp. wskazała na korzystny wpływ podawania estrogenów w fazie lutealnej cyklu poprzedzającego stymulację (tzw. priming estrogenowy) na wyniki leczenia. Autorzy wykazali, że kobiety przyjmujące estrogeny przed stymulacją (n=468) w porównaniu do grupy bez primingu (n = 621), mają niższe ryzyko kancelacji cyklu [RR: 0,60, 95% CI: 0,45-0,78] i większą szansę na uzyskanie ciąży klinicznej (RR: 1,33, 95% CI: 1,02-1,72) (57). Podobne wyniki uzyskali Chang i wsp. (58).
 
Do góry