reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Jak zawsze okres mam punktualnie jak w zegarku,tak tym razem za to, ze tak czekam to zapowiada się opóźnienie :-/ Ale jak juz dostane to 2-4 dc mam sie zgłosić i zaczynamy dzialac. Na razie biore tylko estrofem. Pewnie na najbliższej wizycie bede miala przepisane wszystkie leki. No i Dziewczyny,powiedzcie mi teraz czego moge sie spodziewać? Ile to mniej wiecej wizyt przede mna? W którym dc punkcja,a w którym transfer? A te zastrzyki jakiej co bierzecie to raz dziennie? Boje się,ze sobie z nimi nie poradze...I w ogóle martwie sie jak to wszystko pogodze z praca...i ze za malo pęcherzyków bedzie,ze nie bedzie co mrozic...A tak naprawdę mamy tylko to jedno podejście,finansowo nie wyrobimy..A ze mam juz 36 lat to czas nagli...Gdzies mnie dół dzisiaj dopadl o to wszystko:frown: No i niestety dodatkowo nie moge zmienić mojego toku myslenia..Niby podchodze to tego in vitro,ale wcale nie wierze w to,ze sie uda..Wiem,ze nie powinnam tak myslec. I nawet ostatnio przez pare dni nagle zakodowalo mi się w głowie,ze uda sie! Wzielam to wrecz za pewniak...Ale wczoraj jakos czar prysl :dry:
 
reklama
Jak zawsze okres mam punktualnie jak w zegarku,tak tym razem za to, ze tak czekam to zapowiada się opóźnienie :-/ Ale jak juz dostane to 2-4 dc mam sie zgłosić i zaczynamy dzialac. Na razie biore tylko estrofem. Pewnie na najbliższej wizycie bede miala przepisane wszystkie leki. No i Dziewczyny,powiedzcie mi teraz czego moge sie spodziewać? Ile to mniej wiecej wizyt przede mna? W którym dc punkcja,a w którym transfer? A te zastrzyki jakiej co bierzecie to raz dziennie? Boje się,ze sobie z nimi nie poradze...I w ogóle martwie sie jak to wszystko pogodze z praca...i ze za malo pęcherzyków bedzie,ze nie bedzie co mrozic...A tak naprawdę mamy tylko to jedno podejście,finansowo nie wyrobimy..A ze mam juz 36 lat to czas nagli...Gdzies mnie dół dzisiaj dopadl o to wszystko:frown: No i niestety dodatkowo nie moge zmienić mojego toku myslenia..Niby podchodze to tego in vitro,ale wcale nie wierze w to,ze sie uda..Wiem,ze nie powinnam tak myslec. I nawet ostatnio przez pare dni nagle zakodowalo mi się w głowie,ze uda sie! Wzielam to wrecz za pewniak...Ale wczoraj jakos czar prysl :dry:
Dlaczego ty bierzesz Estrofem jesli czekasz na okres?o_Oo_Oo_O
 
Jak zawsze okres mam punktualnie jak w zegarku,tak tym razem za to, ze tak czekam to zapowiada się opóźnienie :-/ Ale jak juz dostane to 2-4 dc mam sie zgłosić i zaczynamy dzialac. Na razie biore tylko estrofem. Pewnie na najbliższej wizycie bede miala przepisane wszystkie leki. No i Dziewczyny,powiedzcie mi teraz czego moge sie spodziewać? Ile to mniej wiecej wizyt przede mna? W którym dc punkcja,a w którym transfer? A te zastrzyki jakiej co bierzecie to raz dziennie? Boje się,ze sobie z nimi nie poradze...I w ogóle martwie sie jak to wszystko pogodze z praca...i ze za malo pęcherzyków bedzie,ze nie bedzie co mrozic...A tak naprawdę mamy tylko to jedno podejście,finansowo nie wyrobimy..A ze mam juz 36 lat to czas nagli...Gdzies mnie dół dzisiaj dopadl o to wszystko:frown: No i niestety dodatkowo nie moge zmienić mojego toku myslenia..Niby podchodze to tego in vitro,ale wcale nie wierze w to,ze sie uda..Wiem,ze nie powinnam tak myslec. I nawet ostatnio przez pare dni nagle zakodowalo mi się w głowie,ze uda sie! Wzielam to wrecz za pewniak...Ale wczoraj jakos czar prysl :dry:
Nie bierz za pewne, że się uda ale nie wkręcaj sobie też że nic z tego. To troche loteria i szczęście... Myśl pozytywnie:-) :) :ninja2:Rozumie, że Ty będziesz dopiero rozpoczynać stymulacje? Jakie masz amh? Wszystko pogodzisz ;) a zawsze możesz brać l4 gdy jesteś u lekarza. Jak będziesz miała dużo jajeczek to nikt Ci nie zrobi transferu bo to zbyt groźne. Ja miałam 16 i transfer odroczony o 2cykle by jajniki doszły do siebie. Na każdym etapie lekarz będzie Cie informował ile jest pęcherzyków ;)
 
Nie bierz za pewne, że się uda ale nie wkręcaj sobie też że nic z tego. To troche loteria i szczęście... Myśl pozytywnie:-) :) :ninja2:Rozumie, że Ty będziesz dopiero rozpoczynać stymulacje? Jakie masz amh? Wszystko pogodzisz ;) a zawsze możesz brać l4 gdy jesteś u lekarza. Jak będziesz miała dużo jajeczek to nikt Ci nie zrobi transferu bo to zbyt groźne. Ja miałam 16 i transfer odroczony o 2cykle by jajniki doszły do siebie. Na każdym etapie lekarz będzie Cie informował ile jest pęcherzyków ;)
Tak,dopiero bede zaczynac stymulacje. Amh mam w porządku,ale nie powiem Ci teraz jakie,bo jestem poza domem. A co do pęcherzyków to obawiam się dlatego,ze cos pójdzie nie tak,bo wcześniej mialam problemy z owulacja (tzn.nie mialam jej). A w którym dc moze byc punkcja?
 
Moja ginekolog kazala mi brac od 23 dc. Wiem,ze większość z Was bierze inaczej. No ale ja dostalam taka wytyczna.
Nie rozumiem po co,ale widocznie jakis sens to ma. Problem w tym ze estradiol trzyma twoje endometrium "w kupie" i tak jak dlugo nie zacznie spadac poziom hormonu ,tak dlugo mozesz na okres czekac bo endo nie bedzie sie zluszczac.. To jest troche kontraproduktywne. Dlatego sie troche dziwie:) Pewno w koncu dostaniesz ,ale z tego co piszesz na pewno nie w terminie.wiesz juz teraz z jakiego powodu.

"Podczas miesiączki, a konkretnie - tuż przed nią - spada poziom zarówno estrogenów, jak i progesteronu. Efektem jest właśnie zapoczątkowanie łuszczenia się endometrium. W czasie miesiączki poziom obu tych hormonów pozostaje bardzo niski - najniższy w okresie całego cyklu. Wyściółka macicy sukcesywnie staje się coraz cieńsza. Koniec menstruacji wiąże się z podwyższeniem aktywności hormonu folikulotropowego."
 
Tylko to znajomy znajomych rodziny i nie chcę też mu pod górkę robić. [Ech z tego co piszę to wychodzi, że podświadomie ogromnie wieżę że będę w ciąży]
Ja juz dawno chcialam zmienic prace ale z uwagi na starania i staly etat nie chcialam zmieniac. przyrzeklam sobie ze juz po dziecku tam nie wroce. ale dopoki go nie bede miec to nie odetne pewnego zrodla kasy i wolnego kiedy chce
 
reklama
Moja ginekolog kazala mi brac od 23 dc. Wiem,ze większość z Was bierze inaczej. No ale ja dostalam taka wytyczna.
Dobrze kojarzę że Ty Gameta Łódź? Ja też brałam estrofem od 20 dc i okres dostałam normalnie. I jak przyszła @ to miałam odstawić. Też tak masz? Nic się nie martw lekarz wie ci robi[emoji4] [emoji4]

Napisane na VTR-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry