reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Koniczynko, byłabyś tak miła i napisała mi jak to jest z tymi oznaczeniami zarodków? Co oznaczają numery i litery? U mnie w klinice podają tylko litery i np.moja blastka była oznaczona jako AAA i jestem ciekawa, co to oznacza. :-)
U mnie w Novum jest taka kwalifikacja:
Link do: Forum embriologiczne
W Invimedzie mieli takie samo.

Ale różne kliniki maja różne sposoby klasyfikacji. U koleżanki w Hiszpanii w ogóle odchodzą od oceniania blastek, piszą tylko czy wczesna czy dojrzała itd.

Tak czy inaczej AAA wyglada na najlepsza z najlepszych w ich nomenklaturze :)
 
reklama
@JoannaRak powiedz mi proszę, Ty masz synka, prawda?
Szukam informacji i myślę, czy poród z komplikacjami może wpłynąć negatywnie na późniejsze próby zajścia w ciążę.
Doczytałam, że mogą się zrobić zrosty na macicy. Mam histeroskopię zrobić w marcu i wtedy wszystko będzie jasne.
A jaki był u Ciebie przebieg porodu?
Dziewczyny


biorę duzo progesteronu więc mam objawy „wstecznej ciąży” w której progesteron właśnie jest produkowany. Nie oszukujmy się, one nic nie znaczą bo są od leków. Senność - ochota na drzemkę popołudniowa, tkliwe trochę powiększone piersi. Czasem „jak na okres” rozciągania w brzuchu. Ale to są objawy które wywołują leki i miałam je i przy pozytywnych jak negatywnych betach (bo miałam 2 biochemiczne, szybko spadły i 3 transfery gdzie beta nie ruszyła) dzień po transferze zakuło mnie pare razy chyba w jajniku gdzie była owulacja ( ja jestem na naturalnym cyklu). Może ciałko żółte rośnie, może się wgryzał mój łobuz.

Ja mam clexane, acard, progesteronu duuużo bo się uparłam ( 600 utrgestanu, 1 crinone, 3x1 dupchaston no i mój osobisty naturalny z ciałka żółtego którego jest sporo. Godzinę przed transferem strzeliłem sobie prolutex. Jestem po scratchingu endometrium w poprzednim cyklu. Teraz podchodzę bez encortonu.

Ja bym na twoim miejscu w walentynki nie sikała tylko zrobiła bete. Jak nie będzie pozytywnego wyniku tydzień po transferze takiej dojrzałej blastki to praktycznie nie ma szans żeby się nagle pojawiła. W takim przypadku powtarzasz w 9 dniu i jak dalej nic odstawiasz leki.

Czy mogę wiedzieć dlaczego nie wzięłaś teraz encortonu?

Byłaś równo piątego dnia po owulacji na transferze?

Jak byłam ostatnio na wizycie u mojej dr, to powiedziała, że nawet jakby termin transferu mi przypadł na niedzielę, to najwyżej się zrobi transfer dnia kolejnego, bo to nie robi różnicy.
I tak myślę, czy to faktycznie nie ma znaczenia.
 
No tak zapomniałam ,ze ta nasza nieszczęsna Biedna niby Polska nie ma kasy na to co jest w życiu potrzebne! Maja kasę ,ale nie dla tych ludzi co jej potrzebują!!!! Jakbym mogła to wzięłabym was wszystkie do Belgii na refundację...,

To nie wina braku pieniędzy, bo te by się znalazły, a paranoi ekipy rządzącej, która chce wszystkim na siłę wmusić swoją pseudo moralność. Zakłamane skurwiele:wściekła/y:
 
Miałam podany 5 dniowy zarodek wykluty z otoczki - jeśli ten fakt coś zmienia. Transfer crio.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja miałam podany tez zarodek juz poza otoczka i w 5dpt sikacz byl juz pozytywny. Taki zarodek sie praktycznie od razu implantuje, wiec jak masz mocne nerwy to rob wczesnie. Powinno byc juz cos widac ;)
 
Dzisiaj zagłębiłam się w temat homocysteiny. Naszło mnie, że mogę mieć niedobory B12 z uwagi na dietę bezmięsną (chociaż suplementuję tę witaminę), dlatego też kupiłam w końcu tabletki z solgara, które jedna z Was polecała.
Robię sobie powoli listę badań do zrobienia.
Czy któraś z Was sprawdzała poziom B12 i D3? Myślę, że zrobię też te badania.
Dzisiaj na dobre zaczął się u mnie @ i mam depresyjne myśli. :(
Ja mialam badane te witaminy przed kazdym transferem. W pierwszej ciazy mialam niedobor i musilam suplementowac. Teraz przez transferem mialam wszystko w normie. Mysle, ze warto je zbadac.
 
Dziewczyny mam pilne pytanie
Jeżeli dostałam teraz menopur 4 fiolki po 75IU i mam podać 150 to znaczy ze te dwie fiolki?
Tak mi sie wydaje ale zaczekaj az potwierdzi to ktos na sto procent kto tez jest w trakcie stymulacji. Ja tak mialam w listopadzie i 2 fiolki wystarczy rozpuscic w jednym rozpuszczalniku ale wiem ze tez mialsm ta watpliwosc i dzwonilam do apteki
 
reklama
Do góry