reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Hej. Ja w czwartek miałam przesunietą punkcje z dzisiejszego wtorku na czwartek 11.01, bo były jeszcze za małe. Dziś miałam wizytę, wszystko jest super . W czwartek na 8.30 punkcja. Już się boję :hmm:
będzie dobrze...pomyśl ze jesteś schodek wyżej od upragnionego celu...a po punkcji jeszcze bliżej...
 
Doc przeprowadza dokładny wywiad i notuje wszystko co powiesz, potem zleca badania i na kolejnej wizycie proponuje leczenie, jak już będziesz mieć wszystkie wyniki. Weź wszystko co masz, nawet jesli wydaja ci się nieważne. Przypomnij sobie wszystkie choroby w rodzinie i swoją historię z niepowodzeniami położniczymi.
U mnie na pierwszej wizycie głównie ja gadałam o on biedny nie nadążał pisać :D Ale skubaniutki notatki miał rewelacyjne jak mi czytał na następnej wiz ;)
A o co mniej wiecej pyta przeprowadzajac wywiad no dawaj przykladowe pytania tak zebysmy mogly sie wstepnie przygotowac i nie byc zaskoczone. Zastanawiam sie czy brac tez wyniki emka skoro u nas jest wiekszy problem po jego stronie co prawda nie immunologiczny
 
Kochana dla Ciebie i Was wszystko :D Teraz potrzeba ci dużo endorfin więc proszę bardzo, śmiech fajna rzecz :D
Co do badań - oczywiście warto, nawet i bez podchodzenia do ivf trzeba się badać :)
Pewno,że trzeba-tylko ja -jako przyznający się już do tego-pracoholizm cały czas myślę że mam CZAS...bo co innego teraz ważne (czytaj :praca).Ale wezmę się za się!
 
Dziewczyny przeklejam Wam wątek który dziś przeczytałam w grupie na FB. Jak go przeczytałam to zaczełam rozkminiać czy robić kolejną 5 już stymulacje....

"Dziewczyny miałam dzisiaj poruszającą rozmowę z onkologiem i stwierdziłam, że muszę Wam to napisać. Nie chcę teraz zastraszyc tu kogokolwiek czy siać paniki. Po prostu niestety nie wszyscy lekarze w klinice Wam o tym powiedzą- bo to dla nich kasa.
Onkolog powiedzial, że znacznie wzrosła liczba pacjentek po kilku/kilkunastu procedurach invitro, stymulacjach itd. Z nowotworami hormonozależnymi.
Więc przekażę to co mi powiedział:
- badajcie się- zwłaszcza przy stymulacjach, nawet zwykłym CLO, usg co 3 miesiące. Po stymulacjach USG piersi raz na pół roku przez dwa lata. Później już co rok.
- uzgadniajcie z lekarzami dawki, nie dajcie sobie wciskać dużych dawek, czasem lepiej zadbać o zdrowie nawet kosztem mniejszej ilości komórek do zapłodnienia
- przed podejściem do invitro pozbądzcie się wszystkich zmian w piersi
- po 3 nieudanych procedurach czasem warto powiedzieć "stop", tego w klinice nie powiedzą."

Mamy tak rozbudzone instynkty macierzyńskie ze nie myślimy o takich konsekwencjach. Tak naprawdę nasze roczniki są trochę eksperymentalne, procedura tak naprawdę rozwinęła się stosunkowo niedawno. Zobaczymy co z nami będzie na starsze lata...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
A o co mniej wiecej pyta przeprowadzajac wywiad no dawaj przykladowe pytania tak zebysmy mogly sie wstepnie przygotowac i nie byc zaskoczone. Zastanawiam sie czy brac tez wyniki emka skoro u nas jest wiekszy problem po jego stronie co prawda nie immunologiczny
Ja przede wszystkim miałam posegregowane wszystkie badania jakie tylko miałam, do tego porobiłam osobno notatki, żeby mieć wszystko "w kupie" i jak coś trzeba było to zerkałam do zeszytu. Zapytał co mnie do niego sprowadza, więc odpowiedziałam, że właśnie niepowodzenia położnicze i rozmowa jakoś się zaczęła. Byłam akurat na drugi dzień po łyżeczkowaniu, więc temat był świeży. Pytał na pewno o nowotwory w rodzinie, czy występowały jakieś typowe choroby genetyczne itp. Jakie miałam leki przy transferach, czy jestem na coś chora. Najlepiej sobie napisać po kolei wyniki badań i przyjmowane leki w kolejności od najświeższych.
 
reklama
Do góry