reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Joasiu, raczku:)
Pod Monachium jest wspaniala pani immunolog ktora cie „wywali na lewo” po 2 poronieniach kasa chorych placi za badania. Zorientuj sie u siebie czy teoja kk wzielaby na siebie koszta. Nie wiem jak to w Szwajcarii dziala. I nawet jechac tam bys nie musiala.....

Dzieki, bede pamietac jak juz dostane jakies badania.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny w pierwszych trzech dniach po transferze czułam jakieś ukłucia a teraz nic czy wszystko jest ok?
Kochana możesz czuć wszystko i nic i to jest normalne. Te objawy w większości to reakcja na leki. Jedne czuja kłucia, inne czuja się jak na okres inne nie czuja nic... i to może znaczyć wszystko. Ja jak kiedyś zaszłam w spontaniczna ciąże naturalna przez pierwsz tygodnie nie miałam żadnych objawów poza brakiem okresu.potem doszła senność i to wszystko...
 
Kochana bo jestem po 5-ciu procedurach i za drugim razem udalo mo sie zajsc w ciaze ale ja srtacilam w okolicach 6 tygodnia. Mialam 3 procedury i tylko po jednym transferze ake to z uwagi na to ze u mnie dkugi protokol sie nie sprawdza i mam malo oocytow. Po biochemicznej, a przed 4 procedura kekarz wyslal mnie do immunologa i powiedzisk ze bez naprawionej immunologi mnie widziec nie chce. U mnie wyszedl praktycznie brak hamowania i za,wysokie komorki NK, reszta z calego pliku badan ok-moge ci je dzis wypisac ale to pozniej bo na razie ni dobrze pod kolderka. I u mnie leczenie wygladalo tak ze mislsm szxzepienia z
Limfocytami meza i przed transferem 2 wkewy z ibtralipidu i jeden 2 tygodnie po pozytywnej becie plus doszczepienie miedzy 7 a 8 tc. Moj organizm traktowal kazdy zarodek jak intruza i dkatego to trzeba bylo naprawic

No nie wiem czy czasami to nie jest u mnie ale zobaczymy. Na razie zbieram info to jakbys mi przeslala to bede wdzieczna.
Udalo sie za pierwszym razem po naprawieniu immunologii?

Wiesz moze jak dlugo sie czeka na wizyte u doktora Pasnika? Chyba zglosze sie do nich na konsultacje bo jak on taki popularny to przypiszczam ze czeka sie troche na wizyte.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
No nie wiem czy czasami to nie jest u mnie ale zobaczymy. Na razie zbieram info to jakbys mi przeslala to bede wdzieczna.
Udalo sie za pierwszym razem po naprawieniu immunologii?

Wiesz moze jak dlugo sie czeka na wizyte u doktora Pasnika? Chyba zglosze sie do nich na konsultacje bo jak on taki popularny to przypiszczam ze czeka sie troche na wizyte.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Co do terminu wizyty to i ja się wypowiem. Odwolalam spotkanie 1 grudnia i przełożyłam na 22 grudnia czyli równe 3 tygodnie później. Dobrze jest dzwonić do Nich pod wieczór (godz.18-19) , bo wtedy są już potwierdzone pacjentki na kolejny dzień i można się umówić z dnia na dzień.
 
Co do terminu wizyty to i ja się wypowiem. Odwolalam spotkanie 1 grudnia i przełożyłam na 22 grudnia czyli równe 3 tygodnie później. Dobrze jest dzwonić do Nich pod wieczór (godz.18-19) , bo wtedy są już potwierdzone pacjentki na kolejny dzień i można się umówić z dnia na dzień.

Dzieki, no to super bo juz myslalam ze kilka miesiecy trzeba czekac!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Asiu ,
Immunologii sie nie da naprawic, mozna pozanizac pewne wartosci ale w momencie zaprzestania brania lekow wszystko wraca do normy, niestety. Oprocz tego leczenie jest dosc kontrowersyjne na zasadzie ; co nas nie zabije to nas wzmocni; pomijajac intralipid, wiekszosc lekow uzywana jest w leczeniu onkologicznym , do tego dochodza szczepionki, immunoglobiny, sterydy. Nie pisze tego po to zeby cie bron Boze zniechecic tylko musisz wiedziec na co sie decydujesz. Siedze w tym po uszy, bo sama mam problemy . Od czasu jak zaczelam brac leki to moj 7 transfer przy ktorym doszlo wogole do implantacji. Dzialaj w tym kierunku, bo cos na pewno jest na rzeczy. Pasnik to na pewno dobry adres, tylko tam musisz za wszystko sama placic , w Monachium mozliwe ze pokrylaby ci to kk. Powodzenia
 
Kochana możesz czuć wszystko i nic i to jest normalne. Te objawy w większości to reakcja na leki. Jedne czuja kłucia, inne czuja się jak na okres inne nie czuja nic... i to może znaczyć wszystko. Ja jak kiedyś zaszłam w spontaniczna ciąże naturalna przez pierwsz tygodnie nie miałam żadnych objawów poza brakiem okresu.potem doszła senność i to wszystko...
Aha bo już się trochę przestraszyłam mam ochotę zrobić sobie test ale z tego co wiem wynik może być nie jednoznaczny także pewnie poczekam na betę
 
No nie wiem czy czasami to nie jest u mnie ale zobaczymy. Na razie zbieram info to jakbys mi przeslala to bede wdzieczna.
Udalo sie za pierwszym razem po naprawieniu immunologii?

Wiesz moze jak dlugo sie czeka na wizyte u doktora Pasnika? Chyba zglosze sie do nich na konsultacje bo jak on taki popularny to przypiszczam ze czeka sie troche na wizyte.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
No.to teraz musze sie juz przyznac. Jeden transfer byl nie udany, ostatnio podeszłam do piatej procedury i mam jeszcze 5 zarodków w tym 2 blastki a ile mieszka w brzuszku dowiem się 21 grudnia:) mialam transferowane dwa zarodki w drugiej dobie i jestem w ciąży:-) :) teraz musze miec jeszcze jeden wlew z intralipidu tak gdzieś planuje kolo konca przyszlego tygodnia, doc zalecil ostatni wlew 4 tygodnie po transferze a transfer miałam 25 listopada i teraz zlecil badania dla meza i bedzue ustalal termin doszczepienia. Tylko pierwsze polecalabym ci do niego moze napisać bo @dżoasia musiala odczekac z badaniami. Ja ci kochana napisze wszystko tylko to sa badania zlecane przez 2 innych immunologow, doc Pasnik juz zadnych dodatkowych badan nie zlecal ale z tego co dziewczyny pisza ktore były u niego od poczatku to nie naciaga na kase i zleca te najpotrzebniejsze. Nie wiem ile sie czeka na wizyte teraz, mysle ze gdzies styczen. Popatrz sobie APC Łódź i zadzwon umowic sie i tam jest adres mailowy i na miego bym opisala twoja historie ze prosisz o wskazanie przez docenta Pasnika ktore badania nalezaliby zrobic gdyz nie mieszkasz w polsce i chces juz z wynikami przyleciec. Jak nie znajde w historii swoich wpisow to napisze ci pozniej jakie badania robilam bo nie mam teraz dostępu do teki swej
 
reklama
Ten dr faktycznie czesto przesadza z naciaganiem ludzi na pgs. Mieliscie badane kariotypy? Cos wyszlo nie tak, ze od razu kazal badac zarodki? 2 nieudane iui to nie jest wskazanie. Teraz to juz troche musztarda po obiedzie... tyle dobrego, ze faktycznie unikniecie tego chorego.
Ja jestem u Szlachcica :)

Dokladnie,chociaż tyle dobrego.Po 5 letnich staraniach chcesz zrobić wszystko,by zobaczyć jak najszybciej zdrowe małe stopki i ja właśnie osiągnęłam ten etap.Dlatego zdecydowalismy sie na PGS.I dobrze i niedobrze,ze tak prę,ale już za długo dawaliśmy sobie ten polecany przez wszystkich na około LUZ(a tak naprawdę to pseudoluz,bo w glowie caly czas sa myśli).Czekam już na czw wizytę i info jak moje endo po lekach.Na szczęście znoszę je zaskakująco dobrze.A Ty na jakim
etapie jesteś teraz?
 
Do góry