reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Witam wszystkie Panie, jestem zupełnie nowa na forum. W chwili obecnej jestem w 5 dpt i oczywiście jestem pełna obaw czy się wszystko udało. Jest to mój drugi transfer pierwszy który odbył się w październiku niestety się nie powiódł. Z mężem staramy się o dziecko od sześciu lat, podczas tych starań byłam w jednej ciąży pozamacicznej oraz ciąży która okazała się być ciążą bezzarodkową. W chwili obecnej przebywam w domu na zwolnieniu lekarskim, i wiadomo zaczynam wariować, ponieważ jak każda z kobiet próbuję "wypatrzeć" jakiekolwiek objawy ciąży. Zarodek miałam trzydniowy i podczas transferu wykonano AZH. W środę mam wykonać badanie krwi na poziom progesteronu. Także z każdym dniem mój poziom stresu wzrasta.
Hej Maryanka
No ja mam obecnie to samo - zwolnienie l4 i wyczekiwanie... W końcu dzis mój chłop nie wytrzymał i zabrał mnie do kina. Na chwile sie oderwę :)
Pozdrawiam Cie serdecznie!
 
reklama
Witaj Lily :)
Pisz śmiało jak tylko masz ochotę...zawsze się lżej na sercu robi jak można się wygadać:)
Jutro będziesz 7dpt blastki, więc jak czekanie jest dla Ciebie tak trudne, to możesz już zrobić betę.
Trzymam za Ciebie kciuki ✊
Dziekuje dziekuje! Jestem zachwycona tym forum :)
We wtorek mam zrobić progesteron wiec pewnie nie wytrzymam i betę tez zrobie.
Zastanawiam sie tylko czy fakt 2 zastrzyków z gonapeptylu (w środę i dzis) moze zaburzyć wynik beta z krwi? Czytalam wszystko co znalazłam w sieci i zdania sa podzielone...
 
Jesli lubisz kryminały, polecam książki Katarzyny Bondy [emoji16] Tez sie nie mogłam na niczym skupić, a jednak historia profilerki Saszy Załuskiej mnie wciągnęła i przetrwałam czas potransferowy - tak skutecznie ze oparłam sie zrobieniu „sikanca-oszukańca” a na bete poszłam 11 dpt trzydniowego zarodka [emoji16]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Do środy mam chorobowe także na pewno skorzystam z Twojej rady :) a takie pytań mam jeszcze dużo tabletek przyjmujesz teraz przepisanych przez ginekologa? ja przyjmuję 3x Duphaston, 3x Luteina i Estrofem również 3 razy dziennie, przez co mam takie bóle głowy z którymi powoli sobie już nie radzę, chyba będę zmuszona jutro poinformować o tym swojego lekarza bo nie wiem dlaczego tak się dzieje i zaczynam się denerwować :(
 
W 4 dzień mnie tak trochę okresowo bolało, od 2 dni znowu i krzyże. W piatek rano bylo trochę różowo wiec pomyślałam, że może dopiero imlantacja. A dziś test biały aż w oczy razi :(
 
Hej Maryanka
No ja mam obecnie to samo - zwolnienie l4 i wyczekiwanie... W końcu dzis mój chłop nie wytrzymał i zabrał mnie do kina. Na chwile sie oderwę :)
Pozdrawiam Cie serdecznie!

Hej :)
Bardzo się cieszę, że nie jestem sama w tym wszystkim! Ja trochę żałuję, że nie wzięłam chorobowego do końca tygodnia, w czwartek wracam do pracy niestety :) Zastanawiam się tylko jakie zajęcie znaleźć sobie na jutro? Może pierniki upiekę :)

Pozdrawiam!
 
czyli transfer kiedy?
Na pewno się dobrze podzieli! kciuki!!
Jeśli zarodek się podzieli transfer będzie w przyszłym miesiącu. Podczas stymulacji brałam clostilbegyt, a on zmniejsza receptywność endometrium. Poza tym stymulacja trwała długo i progesteron byłby na pewno za wysoki. Dziękuję za kciuki. Ja trzymam mocno za Ciebie i Twoje Skarby.:)
 
Dzień dobry dziewczyny
Mój październikowy transfer ostatniego zarodka się nie udał, beta <1
Ale wróciłam do gry - druga procedura. Zmieniłam klinikę, teraz jestem w warszawskim Novum, w poniedziałek punkcja. Jajek duzo bo o ile dobrze liczyłam to okolo 17 ale zobaczymy ile będzie dojrzałych. Nie wiadomo czy będzie transfer bo boją się hiperki, zobaczymy.

Na pewno będzie test plemnikow z hialuronianem, zapłodnienie ICSI albo IMSI do decyzji embriologow, podłoże zaproponowali że będzie Embriogen z czynnikiem wzrostu bo jestem po 2 biochemicznych a w poprzedniej procedurze zarodki trochę leniwie rosły.

Pojawiłam się tu na moment w październiku i znikłam, przepraszam bardzo, troszkę mnie zdołowały to ostatnie niepowodzenie i nie miałam siły odpisywać. Skasowałam mi się powiadomienia ale pamiętam że @Iskra_82 pytałaś o „leczenie” męża pod kontem niskiej morfologii. Bardzo przepraszam, że nie odpisałam ale to nie było nic odkrywczego, po prostu suplementy czasem te czasem inne, dawno temu lekarz zapisywał mu jakiś lek poprawiający krążenie ale nie brał go od półtora roku. Ale szczerze to największą poprawę zaobserwowaliśmy jak od poprzedniej procedury w listopadzie do maja nie brał ŻADNYCH suplementów ani leków i nie stresował się nasieniem bo mieliśmy zamrożone 4 blastocysty. No i... odstawił rower. Przez moment morfologia była prawie 5 potem znowu spadła ale utrzymuje się w okolicach 2 (co po wielu miesiącach 0% jest dla nas super wynikiem) Przestaliśmy już badać... Czytam od kilku dni forum i trzymam kciuki za twoją piękną betę.
 
reklama
Do środy mam chorobowe także na pewno skorzystam z Twojej rady :) a takie pytań mam jeszcze dużo tabletek przyjmujesz teraz przepisanych przez ginekologa? ja przyjmuję 3x Duphaston, 3x Luteina i Estrofem również 3 razy dziennie, przez co mam takie bóle głowy z którymi powoli sobie już nie radzę, chyba będę zmuszona jutro poinformować o tym swojego lekarza bo nie wiem dlaczego tak się dzieje i zaczynam się denerwować :(

Ja zaraz po transferze miałam 1x1,5 tabletki Encortonu 1x1 Folik 2x1 Estrofem 3x1 Lutinus (czyli Luteina dopochwowo) i 3x2 Luteina pod jezyk. Po pozytywnej becie zmniejszałam Encorton i Estrofem, po tygodniu w ogóle ich juz nie mam. I ponieważ progesteron mi wychodzi z krwi około 90-100 to pani dr zmniejszyla mi telefonicznie Luteinę do 2x2 i Lutinus do 2x1 [emoji16] Wiec teraz to juz Folik i Luteina (od góry i od dołu)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry