reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Jakoś leci, brak apetytu, wstręt do mięsa. Najlepiej jadalnym same warzywa i owoce. Z czego pomidory odpadają bo po nich wymiotuje. Jedynie co to dobrze, ze ryby jako tako mi wchodzą.czekam do 23.11 na kolejna wizytę. Kurczę czytałam właśnie o tych infekcjach. Bylas u lekarza czy sama próbujesz coś z nia zrobić?

Juz niedlugo mdlosci Ci przejda :) Ja sie nie moge ich doczekac, bo wtedy bede spokojniesza.
Z infekcja bylam u lekarza, smaruje sie canestenem (clotrimazolum) ale znow zaczyna mnie swedziec. Kazala mi kupic jak masc nie pomoze globulki ale boje sie ich uzyc. Napisalam do niej maila, zeby mi przepisala cos innego, bezpiecznego w I trymestrze. Moze jakims cudem sie zgodzi. Nie lubie internistow w DK :/
Czekam na fotke po wizycie ;)
 
reklama
Dobrze, że jest możliwość biopsji i mrożenia. :)
Jak się zarodki rozwijały? Zostały Wam jakieś zarodki do zamrożenia na przyszłość?

Na ostatnim badania przed biopsja miałam 13 pęcherzyków, podobno ladniutkich. W czasie biopsji pobrali 9, z czego uzyskali 4 oocyty. No i po zapłodnieniu najpierw - następnego dnia - zadzwonili ze zapłodniła sie tylko jedna. Wiec byliśmy juz przygotowani ze bedzie tylko transfer, bez mrożenia zarodków. Ale w dniu transferu dziewieciokomorkowego embrionu okazało sie ze jeszcze jedna sie dzieli i chce zyc. Wiec jeden wytransferowano, a jeden zamrożono. Ilościowo szału nie ma. Ale... musi wystarczyć! [emoji4]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hope322 dziękuje bardzo za słowa otuchy... staram sie często leżeć ale bywa z tym różnie właśnie... powiedzcie mi - warto zrobić test z moczu przez testem z krwi? Betę mam na 21 a transfer miałam 9....
Ja robie testy juz od 5dpt ale tylko dlatego, ze nie mam mozliwosci isc wczesniej na bete. Jak masz mocne nerwy to rob testy :p Czuje, ze bedzie dobrze ;)
 
Na ostatnim badania przed biopsja miałam 13 pęcherzyków, podobno ladniutkich. W czasie biopsji pobrali 9, z czego uzyskali 4 oocyty. No i po zapłodnieniu najpierw - następnego dnia - zadzwonili ze zapłodniła sie tylko jedna. Wiec byliśmy juz przygotowani ze bedzie tylko transfer, bez mrożenia zarodków. Ale w dniu transferu dziewieciokomorkowego embrionu okazało sie ze jeszcze jedna sie dzieli i chce zyc. Wiec jeden wytransferowano, a jeden zamrożono. Ilościowo szału nie ma. Ale... musi wystarczyć! [emoji4]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Oby się tylko udało. Trzymam kciuki.
 
ja miałam transfer w 3 dobie... także chyba będę musiała uzbroić sie w cierpliwość dodatkowo chyba nabawiłam sie jakiejś infekcji i nie wiem czy to nie przypadkiem przez ten „podajnik” luteiny nie wiem jak to nazwać..
Chodzi Ci pewnie o aplikator :) Ja mam tez problem z infekcja przez dopochwowy progesteron. Lepiej zacznij juz zapobiegac. Zjedz jogurt, maslanke lub kefir, ogorki lub kapuste kiszona jak masz. @dżoasia poleca tez rumianek.
 
Hope322 - wystarczy zjeść jogurt i ten Hmm... świąd czy pieczenie minie? Bardzo bym chciała żeby było dobrze, to mój 1 transfer a tylko 1 został zamrożony... taaak dokładnie aplikator tego słowa mi zabrakło az sie z siebie zaśmiałem z tym podajnikiem..,
 
Dla mnie też.....
U mnie też niestety było podejrzanie. Z 6 kom poprzednim razem 5 prawidłowo się rozwinęło. Ostatnie moje IVF refundowane ( Szwecja) i z 9 niby 6 było prawidłowych , zaplodnilo się 5 , dwie podano w drugiej dobie a reszta ? Obumarla. Serio ? Jestem kosztem dla systemu , nie szukali nawet przyczyny poronien. Mało tego mnie okłamali ż rezerwą. 1.5 roku temu <0.5 a teraz 0.903 ? Z wiekiem jajek mi przybywa może jak poczekam 5 lat to dostanę hiperki przy stymulacji. [emoji85]


Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom

Mi AMH uroslo w ciagu roku z niecalych 0,4 na 0,9 wiec to sie chyba zdarza...
 
Juz niedlugo mdlosci Ci przejda :) Ja sie nie moge ich doczekac, bo wtedy bede spokojniesza.
Z infekcja bylam u lekarza, smaruje sie canestenem (clotrimazolum) ale znow zaczyna mnie swedziec. Kazala mi kupic jak masc nie pomoze globulki ale boje sie ich uzyc. Napisalam do niej maila, zeby mi przepisala cos innego, bezpiecznego w I trymestrze. Moze jakims cudem sie zgodzi. Nie lubie internistow w DK :/
Czekam na fotke po wizycie ;)
Kurcze zobacz jak to jest, ja już luteine stosuje 1,5 miesiąca i nic mi nie jest. A tu Twój lekarz przepisał Ci ten żel i co się porobiło. Nie wiem jak psychicznie zniosę to, ze mina już objawy czy dolegliwosci, bo jak są to jestem spokojniejsza. U mnie mdłości pojawiły się bardzo szybko. Tylko tez u mnie jest tak, ze nie mam codziennie. :)
 
reklama
Dobrze, że jest możliwość biopsji i mrożenia. :)
Jak się zarodki rozwijały? Zostały Wam jakieś zarodki do zamrożenia na przyszłość?

Gooossia17, jem dużo białka i staram się pić dużo wody, żeby do tego nie doszło. Tak bardzo bym chciała, żeby wszystko było ok i doszło do transferu w czwartek. :) Trochę mnie pocieszyłaś. Może uda mi się uniknąć hiperstymulacji. :)
Obyś uniknęła, bo ja miałam 11 pęcherzyków i lekka hiperke mam, ale wchodzę w 9 tc. Niestety odczuwam dość mocno jajniki przez które bardzo plecy mnie bolą.
 
Do góry