reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Witam, jestem nowa. :) Jutro mam punkcję. Zaczynam się mocno stresować. U nas problemem jest czynnik męski a dokładnie azoospermia. Mąż miał zrobioną biopsję i zamrożone 3 słomki. Na szczęście w trakcie biopsji znaleziono plemniki, co nie zmienia faktu, że są słabe. Boję się jutrzejszego rozmrażania. Boję się, że coś jest nie tak z jajeczkami. Ogólnie zaczynam mocno panikować. Na dodatek mam dość wysoki estradiol i sporo jajeczek. Obawiam się hiperstymulacji. Jak dobrze pójdzie, to w czwartek będę miała transfer. Mam nadzieję, że mnie przyjmiecie. :)

Cześć [emoji16] Miałam punkcję w ostatni wtorek. Pierwsza w życiu, wiec wiem co czujesz. U mnie podobnie - azoospermia u męża. Jestem drugi dzien po transferze. Przeżyłam zatem i punkcję, i transfer [emoji16] Chociaż na początku nie sądziłam ze jest to do przejścia. Z moich doświadczeń powiem Ci, ze punkcja nie jest taka straszna jak ja malują. Bedzie dobrze!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewuszki i chłopaku ;) ruchy zaczełam czuć tak naprawdę w 16 tyg już ale słabiutko bardzo_Od 3 dni w sumie od 20 tygodnia czuje je mocniej i dokładnie i widzę jak mój brzuch nawet się podnosi i mały wariuje po jednej stronie. Az chciało mi się płakać.Chciałam nagrać ale za pozno się zjarzyłam ;) Czyli takie ruchy faktycznie ruchy mocniejsze zaczęłam wyczuwać dopiero od 20 tygodnia. Musiałam się z wami podzielić, i wiem że kazda z was która stara się tak jak ja się starałam doczeka tego samego.
 
kochana nie zawsze pcos oznacza hiperkę - ja mam pcos ale leki były super dobrane, długi protokól i wyhodowałam 7 ładnych jajek, po hiperce ani śladu :)

wow dżoasia, to chyba nie spotykane. Ja tez mam pcos i mialam ponad 30, ale w sumie poszlo bezbolesnie! Tylko ze transfer trzeba bylo przelozyc, a tak przelozylam ze pierwszy transfer dopiero rok pozniej zrobilam!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny pomóżcie mi prosze! Siedze sobie teraz i czytam kartke od lekarza na której miałam rozpisanie leki itd. I teraz do mnie doszło że wczoraj zamiast wziąć 6 tabletek (3x2) Progestanu to wzielam tylko 3 tabl. (3x1). A co najlepszy hit na ulotce wyczytałam ze należy je polknac i popic duża ilością wody a na kartce od lekarza pisze żeby NIE POLYKAC TYLKO ZASTOSOWAĆ DOPOCHWOWO. Czytalam ta kartke 1000 razy...a i tak źle zrobiłam...co za matolica że mnie=(. Co mam zrobić z tym Progestanem? Wzięłam go za mało.
Ja też mam progesteron który można brać do ustnie i dopochwowo lekarz kazał brać dopochwowo.Nic się nie dzieje weź teraz tak jak kazali
 
Cześć [emoji16] Miałam punkcję w ostatni wtorek. Pierwsza w życiu, wiec wiem co czujesz. U mnie podobnie - azoospermia u męża. Jestem drugi dzien po transferze. Przeżyłam zatem i punkcję, i transfer [emoji16] Chociaż na początku nie sądziłam ze jest to do przejścia. Z moich doświadczeń powiem Ci, ze punkcja nie jest taka straszna jak ja malują. Bedzie dobrze!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
O jak miło,w tych w sumie mało miłych okolicznościach. ;) mieliście plemniki z mrożenia po biopsji? Czy udało się może jakieś uzyskać w dniu punkcji? Mój mąż się faszeruje suplementami i stres jest dodatkowy czy jutro się jakieś chłopaki pojawią w nasieniu czy nie. :( U niego raz się pojawiają a raz nie, przy czym ostatnio nie pojawiają się wcale.
 
O jak miło,w tych w sumie mało miłych okolicznościach. ;) mieliście plemniki z mrożenia po biopsji? Czy udało się może jakieś uzyskać w dniu punkcji? Mój mąż się faszeruje suplementami i stres jest dodatkowy czy jutro się jakieś chłopaki pojawią w nasieniu czy nie. :( U niego raz się pojawiają a raz nie, przy czym ostatnio nie pojawiają się wcale.

U nas nie było opcji, ze sie pojawia wiec w dniu mojej punkcji nie było opcji ze cos "dobiorą". Korzystaliśmy tylko z tych, ktore od męża pobrali kilka miesięcy wcześniej i zamrozili.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Okolo 24 jajeczka, wszystkie dosyć duże. Przewodnie jajeczko mialo w piątek 21 mm. Stymulację zaczęłam 2 listopada, 6 listopada wynik estradiolu był 1306 a 10 listopada 3655. Protokół mam ultrakrótki. Tak mam napisane na karteczce z kliniki. ;)
Z tego co kojarzę nie może estradiol przekroczy 4 lub 5 tys. 300-400 jednostek estradiolu to jedno dojrzałe jajeczko :) ale tak jak mówisz hiperki możesz się spodziewac ;-) ;)
 
reklama
U nas nie było opcji, ze sie pojawia wiec w dniu mojej punkcji nie było opcji ze cos "dobiorą". Korzystaliśmy tylko z tych, ktore od męża pobrali kilka miesięcy wcześniej i zamrozili.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Dobrze, że jest możliwość biopsji i mrożenia. :)
Jak się zarodki rozwijały? Zostały Wam jakieś zarodki do zamrożenia na przyszłość?

Gooossia17, jem dużo białka i staram się pić dużo wody, żeby do tego nie doszło. Tak bardzo bym chciała, żeby wszystko było ok i doszło do transferu w czwartek. :) Trochę mnie pocieszyłaś. Może uda mi się uniknąć hiperstymulacji. :)
 
Do góry