reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Girls długo miałyście miesiączkę podczas stymulacji? Dzisiaj mam 6 dzien cyklu od 2 jestem na 3 pastylkach lametta dziennie a od jutra menopur i gonal wciąż mam lekkie krwawienie i klocie jajników. Myślcie ze to normalne? 8 dnia jadę na kontrole liczę ze będzie wiecej jajeczek niż zawsze:) okres tez miałam mega opóźniony bo w 37 dniu cyklu dostałam...

Ja mialam 10 dni
 
reklama
Mam bardzo wysokie AMH i w trakcie stymulacji na 15 jajek wychodowalam 30 ... 10 wykorzystałam ,12 zamrozilam a 8 oddałam być może i te 12 jeszcze oddam. Jak mi one nie mogą dac szczescia to może komuś dadzą... a do nieba to wezmą mnie od razy odrzutowcem a nie windą za tak dobry uczynek;) teraz zastanawiam się jak zostać dawczynia szpiku...tylko poczekam az sytuacją unormuje się z leczeniem i moja burza hormonalna też się uspokoi :)
wynik piękny! pozzdroscić. Co do szpiku - suuuper!
 
Ostatni słyszałam, że nie też mam mutację i właśnie zalecenie od genetyka i ginekologa, wcześniej brałam metylową formę. Sam nie wiem co już jest dobre a co nie.
Ja od immunologa usłyszałam, że muszę brać metylowany - a mam heterozygotę, czyli tą łagodniejszą postać mthfr... Może przynajmniej warto zbadać poziom kwasu foliowego w organizmie? Niektórzy twierdzą, że zbyt wysoki poziom nie szkodzi, ale są jakieś badania, że to zwiększa ryzyko autyzmu u dzieci. Tylko teraz znowu dylemat czy jest go za dużo dlatego, że dawka jest wysoka, czy nie jest przyswajany w ogóle... Może w takim wypadku lepiej brać większą dawkę ale metylowanego? Tak czy siak, w pozywieniu (warzywach) kw foliowy występuje w formie metylowanej, czyli tej od razu przyswajanej. Ja bym postawiła na ten metylowany, mimo, że jest droższy...
 
temat ciężki, oczywiście szacun że zostałas dawczynią. Ja miała bym problem z adopcją komórki. Prędzej adopcja, ale trzeba byc 5 lat po slubie.. my jestesmy rok.. no nic poki co wierze ze się uda z moimi starymi i słabymi komórkami..;)

Anett, trochę drazylam ten temat i nie w każdym ośrodku jest wymagane 5 lat stażu. W niektórych 3 lata. I co najważniejsze że można zgłosić się wcześniej bo to trochę trwa a te lata się liczą jak juz dostaje się dziecko.
Oczywiście, z całej siły życzę Wam biologicznych dzieci i trzymam kciuki :*
 
Oto mój dzisiejszy cukiereczek [emoji7]

1509474722-b69f1d9a60b06c07-aaaaaa.jpeg




"Będziesz szczęśliwa"-powiedziało Życie "...ale najpierw nauczę Cię być silną"
Ale sliczny cukiereczek :) jak tam mamuśka? Jak sie czujesz? :* :)
 
Ja od immunologa usłyszałam, że muszę brać metylowany - a mam heterozygotę, czyli tą łagodniejszą postać mthfr... Może przynajmniej warto zbadać poziom kwasu foliowego w organizmie? Niektórzy twierdzą, że zbyt wysoki poziom nie szkodzi, ale są jakieś badania, że to zwiększa ryzyko autyzmu u dzieci. Tylko teraz znowu dylemat czy jest go za dużo dlatego, że dawka jest wysoka, czy nie jest przyswajany w ogóle... Może w takim wypadku lepiej brać większą dawkę ale metylowanego? Tak czy siak, w pozywieniu (warzywach) kw foliowy występuje w formie metylowanej, czyli tej od razu przyswajanej. Ja bym postawiła na ten metylowany, mimo, że jest droższy...
Ostatnio dowiedziałam się,że metylowy nie obniża homocysteiny, też mam heterozygotę, kw. foliowy koło 15 a powinien być w górnej granicy. Ja to jeszcze skonsultuję jak dojdę do siebie u kolejnego specjalisty. Póki co wezmę 2 opakowania tego 5MG, zrobie badania i wyciągnę wnioski.
Niby mam dobry poziom homocysteiny bo koło 9.
 
Dziewczyny powiedzcie po co mnie jeszcze torturują tymi lekami i kolejną betą bo tego nie rozumiem. Chyba nie ma opcji żeby 9dpt dopiero doszło do zagnieżdżenia. Dziś miałam wieczorem aplikatorze nitki jasno różowej krwi ale to bardziej chyba zapowiada okres. Po co więc to wszystko...
kochana ja przy blastkach plamienie miałam w 5dpt i to na wieczór dopiero. Różne rzeczy mogą się zdarzyć. Może masz jakieś całodobowe labo u siebie w mieście? Jeśli tak, to zrób jutro powtórkę i jak nie będzie żadnej zmiany to odstaw leki, a jeśli będzie choćby ciut więcej to możesz mieć jeszcze nadzieję. Jak dla mnie to 14 dni po ovitrellu raczej nie ma szans na pozostałości we krwi, coś musiało się podziać, nawet jakby jutro wynik nie był lepszy od dzisiejszego.
 
reklama
No to tak jak ja, ostatnie pare dni specjalnie sie odcielam od forum żeby za dużo nie myśleć i nabrać dystansu. Właśnie wracam do domu o 15:05 przytuliłam moj zarodeczek blastunie 4BB. Miałam intralipi i embyro glue. 13.11 betowanie.

Dołączam sie do Twoich życzeń i wszystkim dziewczyny powodzenia życzę, będę sie starała zaglądać żeby Wam kibicować ale na spokojnie. Do niedzieli mam wolne potem wracam do pracy.

No i trzymam za nas kochana kciukasy!!! A Ty kiedy betyjesz i jaki zarodek?

4BB - mi też takie zostały :). Powodzenia życzę. Fajnie że się ujawnilas ze swoim transferem. Będę trzymała kciuki
 
Do góry