reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Raczej wlasbie ze zastrzyk mógł nie podzialac... :/ wiem rozumiem ze dopytujesz. Tylko u Ciebie juz byla raz ciąża na naturalnym także sądzę ze dla Ciebie taki jest lepszy. Ja raczej zdecyduje sie na sztuczny i moze podpytam o ten stratching endometrium czy cos w tym stylu...

Scratching endometrium niestety powinien być zrobiony w cyklu poprzedzającym czyli jeśli chcesz to możesz mieć w tym ale podejście dopiero w kolejnym. Ja przynajmniej taka informacje wyczytałam (bo też się nad tym zastanawiałam).
 
reklama
A nie moga Ci podac jednego 2-3 dniowego a reszte obserwowac i jak beda blastki to zamrozic? Czy sama wolisz czekac?

No właśnie to byłby dobry pomysł, żeby podać 3 dniowego a resztę spróbować do 5 doby zostawić. Ale pewnie lekarze/embriolodzy już podjęli decyzje... Szkoda,że nie próbują wspierać tylko jeszcze doluja (wszystkie dobrze wiemy, że na każdym, naprawdę każdym etapie mogą pojawić się problemy). Wierzę, że wszystko się dobrze skonczy. Kiedy @Gaska mają znów do Ciebie dzwonić?
 
no i po wizycie juz wszystko wiem u mnie nie zamrazaja blastek :( tylko jajeczko osobno i sperme pozniej robia ICSI 3 dni czekaja i transferuja .. dzis wziełam dokumenty od lekarki o poprzednich jajeczkach jak i co ale totalnie tego noe ogarniam.. jestem zmeczona powoli tym wszystkim .. to chyba bedzie moj ostatni transfer .. trace nadzieje ze wogole sie uda skoro to nawet nie blastka :( czy jest wogole sens dalej to ciagnac.. jak bede w domu wrzuce te opisy jajeczek

Nie wiedziałam że tak się u Was robi... Ale klinika na pewno nie jedna ciążę pacjentek ma za sobą więc trzeba Im zaufać bo na pewno wiedzą co robią. Głowa do góry.
 
Strasznie mnie to rozwaliło jak dr powiedziała,że takie zarodki to 20% szans... i oczywiście aby podawać po 2. W tym miesiącu jak będzie owulacja to próbujemy na naturalnym aby organizm odpoczął... jak nie będzie owulacji to za miesiąc na sztucznym...
Kochana mnie przy nadzieji od początku trzymał ten fragment! Przeczytaj i głowa do góry!
Tak naprawdę każdy zarodek, który przetrwał do 5 doby, ma duże szanse, nie istotne jakiej jest klasy. Stąd też, jeżeli twój zarodek w 5 dobie nie osiągnął stadium blastocysty to nie panikuj - wolniej rozwijające się zarodki niekoniecznie są wadliwe. Współczynnik implantacji moruli w 5 dobie jest porównywalny ze współczynnikiem implantacji wczesnych blastocyst. Pamiętaj nie jeden embrion utarł nosa wielkim emb
 
Strasznie mnie to rozwaliło jak dr powiedziała,że takie zarodki to 20% szans... i oczywiście aby podawać po 2. W tym miesiącu jak będzie owulacja to próbujemy na naturalnym aby organizm odpoczął... jak nie będzie owulacji to za miesiąc na sztucznym...
Walczaca ale pomysl. Masz az 5, 20% losow na loterie. Ja mialam co prawda 30% ale tylko 2. Wiec masz spore szanse, ze jednak wygrasz!!! Ja z podanych dwoch blastek mam pojedyncza ciaze. Tobie tez zycze takiego wyniku po pierwszym transferze i jeszcze zapasu na nstepne!

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kochana mnie przy nadzieji od początku trzymał ten fragment! Przeczytaj i głowa do góry!
Tak naprawdę każdy zarodek, który przetrwał do 5 doby, ma duże szanse, nie istotne jakiej jest klasy. Stąd też, jeżeli twój zarodek w 5 dobie nie osiągnął stadium blastocysty to nie panikuj - wolniej rozwijające się zarodki niekoniecznie są wadliwe. Współczynnik implantacji moruli w 5 dobie jest porównywalny ze współczynnikiem implantacji wczesnych blastocyst. Pamiętaj nie jeden embrion utarł nosa wielkim emb
Mi lekarz powiedział ze skoro dotrwaly do 5doby i embriolodzy uznali ze nadaje sie do mrozenia to wcale nie jest taki slaby i bez szans takze uwierz w swoje kropki
 
Do góry