reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Ale ja mam nadzieje ze z czasem podejście klinik sie zmieni. Ja wlasnie odeszlam z kliniki w której leczy się Asia bo po poronieniu stwierdzili ze widocznie byl zly zarodek i nic wiecej. Pytalam jakie badania porobić a Ci ze zadne i trzeba podejsc do następnej proby. W tej klinice mialam IVF rządowe i tez po dokladnym przeczytaniu umowy sie wkur.... bo umowe mi dali w dniu punkcji, przed wszystkie wizyty platne, masa badan do zrobienia a tam delota jest baardzzo dluga a sie k...a okazalo ze czesc z tych badan powinnam miec za free bo oni dostali za to kase z rzadu i wizyty przygotowujace tez mialy byc za free a tu 200 zl za kazda wizyte. Moglabym.z nimi walczyc ale po prostu ich osralam bo zbyt bardzo cierpialam. A jak poszlam do tego lekarza u ktorego jestem od razu zlecił dodatkowe badania, od razu przepisal euthyrox na wysokie tsh ktore bylo prawie 3 a tam nikt nie mowil nic na ten temat. Moze gdyby mi sie tam udalo to inaczej bym mowila ale osobiscie kliniki nie polecam chyba ze ktos jest latwym przypadkiem. Ja myslalam ze takim jestem do momentu kiedy dowiedziałam sue ze immunologia u mnie szwankuje. I zauważyłam, co jest zjawiskiem pozytywnym, ze kliniki zaczynają wspolpracowac z immunologami. Teraz przed stymulacja 4 gin pierwsze skierowal mnie do immunologa, zrobilam badania i wiedziałam ze mie jest kolorowo. Za wysokie Nk, allo mlry 3%. Mialam 5 zarodkow i podeszlam do pierwszego transferu tylko z intralipidem, do drugiego po szczepieniach bo dr stwierdzil ze szczepienia naprawia wszystko i tez dupa. Teraz tez dupa a bylo i diszczepienie i intralioid i encirton, heparyna itp ale walcze dalej. Wierze w Pasnika i tak jak moj gin mowi ze bez naprawionej immumologi mnie widziec nie chce tak js bez naprawionej immunologi nie podejde do kolejnego transferu
Misis,
ja w sumie siedze na innym forum ,gdzie dziewczyny walcza tylko z czyms takim i w ciaze zachodza za 10 albo i 15 razem.Nikt do konca ci nie powie czy ci to pomoglo,czy zaszkodzilo i wyjdzie dopiero za 20 lat? Ja zrobilam te badania zeby wiedziec a nie bladzic we mgle dalej.I licze sie z tym ze to jeszcze potrwa,bo teraz bedzie podwojne obce DNA ,czyli NK beda jeszcze bardziej bronic organizmu.Ale po rozmowie z pania dok.stwoerdzilysmy ,ze procentowo i tak jest wieksza szansa jak z moimi chorymi komorkami.Immunologie ciezko naprawic ,bo biorac to wszystko hamujesz jedno.a zaskakuje kolejne cos o czym nie masz pojecia.Szajs
 
reklama
Misis,
ja w sumie siedze na innym forum ,gdzie dziewczyny walcza tylko z czyms takim i w ciaze zachodza za 10 albo i 15 razem.Nikt do konca ci nie powie czy ci to pomoglo,czy zaszkodzilo i wyjdzie dopiero za 20 lat? Ja zrobilam te badania zeby wiedziec a nie bladzic we mgle dalej.I licze sie z tym ze to jeszcze potrwa,bo teraz bedzie podwojne obce DNA ,czyli NK beda jeszcze bardziej bronic organizmu.Ale po rozmowie z pania dok.stwoerdzilysmy ,ze procentowo i tak jest wieksza szansa jak z moimi chorymi komorkami.Immunologie ciezko naprawic ,bo biorac to wszystko hamujesz jedno.a zaskakuje kolejne cos o czym nie masz pojecia.Szajs
czyli błędne koło i loteria tak naprawdę... tak jak misis pisze, że bez konkretnych wskazań tak czy inaczej ma brać heparynę, która rozrzedza krew i może powodować krwotoki...nic tylko kulę w łeb se strzelić :D
 
Będę właśnie dlatego robić te badania na krzepliwość i jak wyjdą ciulowo to bede się upierać na heparyne...
Mi przed pierwszą stymulacją kazali zrobić badania na teatrofilię, czynnik v i mthff c677t, który wyszedł pozytywny - heterozygota. Punkcję robił mi inny lekarz z kliniki i stwierdził że nie nie potrzeba mi acardu i heparyny, ale po transferze przepisał mi mój prowadzący, bo takie było zalecanie genetyka.
Krew zbyt gęsta nie da zarodkowi możliwości rozwoju.
Jednak tym razem to nie dało pozytywnego rezultatu.
 
Mi badania wyszly ok a immunolog tak zalecil brac do konca ciąży pomimo wskazań medycznych ale tak jak mowie juz w wiwkszosci klinik heoaryna to standard
I teraz (być może błędna) moja konkluzja - jakbym brała heparynę tak jak Ty bez konkretnych wskazań to mogłabym sobie pluć w brodę, że to ona spowodowała ten czwartkowy krwotok bo za bardzo mi rozrzedziła krew...
 
To dawaj swoj wybiore lepszy albo zrobie oba :)
I buraczki też polecam efektem ubocznym jest barszczyk który jest trochę słodki ale jak wygląda się kiszonych Buraków to jest pyszna zupa
 

Załączniki

  • 201709161825551001.jpg
    201709161825551001.jpg
    781,9 KB · Wyświetleń: 47
  • 201709161825551000.jpg
    201709161825551000.jpg
    876,7 KB · Wyświetleń: 53
I buraczki też polecam efektem ubocznym jest barszczyk który jest trochę słodki ale jak wygląda się kiszonych Buraków to jest pyszna zupa
Ja chcialam.przepis na ten twoj makaron :)
Grzybkow w occie nie lubie bo ciagnue sie za nimi taki glut ktory mnie obrzydza :D :D
Ale buraki zrobie w nastepnym.roku :) wczoraj juz robilam buraki z papryka wiec wystarczy
 
I teraz (być może błędna) moja konkluzja - jakbym brała heparynę tak jak Ty bez konkretnych wskazań to mogłabym sobie pluć w brodę, że to ona spowodowała ten czwartkowy krwotok bo za bardzo mi rozrzedziła krew...
A być może heparyna dałaby możliwość zarodkowi dalej się rozwijać , bo miałby możliwość dostania przez krew wszystkich substancji? To takie gdybanie musisz to sprawdzić, każdy z nas jest inny i do każdego trzeba podejść indywidualni.
 
reklama
I teraz (być może błędna) moja konkluzja - jakbym brała heparynę tak jak Ty bez konkretnych wskazań to mogłabym sobie pluć w brodę, że to ona spowodowała ten czwartkowy krwotok bo za bardzo mi rozrzedziła krew...
Dlatego ja przy każdym badaniu morfologii robię badania PT (INR) i APTT

---23tc---
 
Do góry