reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dżoasia a ten ananas to świeży ma być? Nic nie slyszałam o tym co powinno się jeść przed transferem,dla mnie to totalna nowość.A ten alkohol to nie zaszkodzi?Generalnie kobiety starające się o ciążę powinny rezygnować z alko z tego co pamiętam.
Tak, swiezy bo ten z puchy nic nie wart:) w moldawii kilka miesiecy temu weszla ustawa ze wino to nie alkohol haha wiec polecam wina moldawskie!! :) a tak serio to taka ilosc nie powinna zaszkodzic, niektorzy lekarze wrecz zalecaja. Dla mnie bomba bo nie dosc ze lubie to dobrze odpreza :) tylko zanosi sie na to ze bede musiala na jakies 1,5roku zapomniec ten cudowny smak:)
 
reklama
A ja siedzę na IP zobaczyć czy wody wowodniowe mi sie nie sączą bo od rana mam bardzo mokro a jak szlam się kąpać to aż po nogach polecialo,napisałam do ginek mowila żebym pojechała na IP zobaczyć dla spokoju a jak bym nie pojechała to jutro na wizytę do niej żeby zobaczyla i ocenila moje pH,ale napisałam ze jadę zobaczyć aż ciśnienie jak lekarka mi mierzyła ponad 140.Czekam na poczekalni bo jeden lekarz jest a maja cesarkę
Matko co to sie dzieje na pewno fałszywy alarm trzymam kciuki

07.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu
 
Ojej jak to zlecialo:) a powiedzcie mi dziewczyny - przy blizniakach po ivf jest szansa na rodzenie sn czy tylko cesarka? Bo chyba w naszym slowniku in vitro czytalam ze tylko cc...
Mój lekarz nawet nie chce słyszeć o sn i bardzo sie cieszę. Nawet jeśli pierwsze urodziło by sie sn to drugie może sie przekręcić, poddusić lub łożysko zacznie sie odklejać. Ja chcę cc. Nie będę ryzykować
 
Wczoraj robili amniotest i podobno nie. Ale pobrali próbkę na posiew bo może to jakaś infekcja była winna

ET: 07.04.2017 [emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]
Trzymam kciuki , by było wszystko dobrze , to znaczy że to nie wody płodowe?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Odnosnie ERY i okna;)
Okno implantacyjne – jest to czas w którym endometrium wykazuje najbardziej optymalne warunki do zagnieżdżenia, te warunki do końca nie są poznane. Jedne z markerów wyznaczających okno implantacyjne to integryny, jednak nie wiadomo, jaką dokłądnie pełnią funkcję. U kobiet niepłodnych (o nieznane przyczynie) często występuje nieprawidłowa ekspresja integryn. U kobiet z nieprawidłową fazą lutealną po suplementacji progesteronu następuje poprawa syntezy, jak u zdrowych kobiet. Najnowsze badania wskazują również uwagę na pinopodiakomórek endometrialnych, czyli pęcherzyki, które znajdują się (jakiś czas) w endometrium macicy. W pełni wykształcają się 6 dni po pliku LH, a całkowicie zanikają 9 dni po pliku LH. Żyją sobie przez około 48 godzin. Nie zależą od poziomu estrogenów lub progesteronu. Kluczową rolę w procesie implantacji odgrywają E-kadheryna i alfa-krystalina B oraz cytokiny.
Przyjelo sie ,ze to okno otwiera sie okolo 6-7 dni po owulacji ,sa niestety przypadki kiedy otwiera sie ono dzien szybciej lub pozniej.Nazywa sie to "asynchroniczna embrio-endometriumsytuacja "Transfer Blastocysty robi sie przewaznie 5 dzien po transferze.Jesli okno jest przesuniete powinno sie w 4 badz w 6 dniu robic.Sprawe pogarsza sytuacja ze dotychczas twierdzono ze endometrim jest receptywne 48 h,teraz okres ten zostal przez naukowcow zawezony do 22 godz. Gdzie lezy prawda ,tego sama nie wiem.:(
Ere Test ,wymyslono wlasnie po to zeby ten konkretny dzien dokladnie ustalic. Pacjentka przygotowywana jest do tego badania jak do sztucznego krio,zeby po otrzymaniu wyniku mogla podejsc do krio i dokladnie w tym wyznaczonym dniu robi sie transfer. Wravajac do tematu... pomiedzy 19 a 22 dniem cyklu pobiera sie probke z endometrium i robi analize ekspansji 238 Genow.Na tej podstawie mozna uzyskac bardzo dokladne info kiedy endo jest receptywne.Wymyslilo to labolatorium z Hiszpanii i do teraz tylko tam sa wysylane wszystkie probki.W Czechach i Niemczech jest to bardzo popularne kosztuje pomiedzy 700a1000 Euro.W PL robi to wasze Gyncentrum.
Robi sie to badanie u kobiet u ktorych nigdy nie dochodzi do implantacji pomimo macicy w ktorej nie stwierdzono zadnych wad.

To znowu litania wyszla:(
Wrzucisz to do slownika? Mozgu Ty :)
 
A ja siedzę na IP zobaczyć czy wody wowodniowe mi sie nie sączą bo od rana mam bardzo mokro a jak szlam się kąpać to aż po nogach polecialo,napisałam do ginek mowila żebym pojechała na IP zobaczyć dla spokoju a jak bym nie pojechała to jutro na wizytę do niej żeby zobaczyla i ocenila moje pH,ale napisałam ze jadę zobaczyć aż ciśnienie jak lekarka mi mierzyła ponad 140.Czekam na poczekalni bo jeden lekarz jest a maja cesarkę
Oj to czekamy na wieści [emoji110][emoji110][emoji110]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry