reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

@Pixie_Dixie a gdzie chodzisz na tą akupunkturę?
Może Twój "igłokłuj" mógłby polecić kogoś z okolic Bielska.
Ja jednak dziś poszłam po L4 do rodzinnego i dobrze, bo potem pojechaliśmy do sklepu i po 30 minutach łażenia marzyłam, żeby się położyć.
Dostałaś @?
 
reklama
Kochana, najpierw wizyta w klinice. Badania i dobranie strategii - to rola lekarza. Sa rozne rodzaje protokolow - krotki, dlugi, ulrta dlugi. Zalezy co lekarz uzna za najbardziej korzystne dla ciebie. W tym czasie a nawet wczesniej zazywaj kwas foliowy i suplementy na poprawe wszystkiego co sie da np ja lepsze jajka. Jak sie juz poklujesz na tyle ze jajka beda ok to bedzie punkcja zaplafnianie komorek i transfer zarodkow. Jak zarodkow bedzie wiecej to sie je mrozi. Wino i wszelkiego rodzaju orzechy, tluste ryby, olej z wiesiolka - to najlepiej od poczatku cyklu w ktorym jest stymulacja do transferu. 3dni przed i 3 dni po transferze prawie wszystkie tu zajadamy po ok 2 plastry ananasa dziennie, ktory ma ulatwic ponoc implantacje zarodka. Kosmetyki bezzapachowe - najlepiej juz do punkcji a napewno 2-4dni przed i po transferze bo Kropki nie lubia zapachow. Pytaj zawsze na biezaco - tu sie caly czad te info przewijaja :)
Dżoasia a ten ananas to świeży ma być? Nic nie slyszałam o tym co powinno się jeść przed transferem,dla mnie to totalna nowość.A ten alkohol to nie zaszkodzi?Generalnie kobiety starające się o ciążę powinny rezygnować z alko z tego co pamiętam.
 
Dzieki dziewczynki gdyby nie wy to nawet bym nie wiedziala na jakim cyklu jestem.Cale wakacje odpoczywalam psychicznie i nawet nie wczytywalam sie w nic.

Moze to i dobrze, głowa mniej boli [emoji12]

hej czy ja jutro przed usg mam brac luteine czy poczekac do wizyty. luteine biore o 10 wizyte mam o 13 i sie zastanawiam czy ona nie bedzie przeszkadzac podczas badania

Brać!

@Pixie_Dixie a gdzie chodzisz na tą akupunkturę?
Może Twój "igłokłuj" mógłby polecić kogoś z okolic Bielska.
Ja jednak dziś poszłam po L4 do rodzinnego i dobrze, bo potem pojechaliśmy do sklepu i po 30 minutach łażenia marzyłam, żeby się położyć.
Dostałaś @?

Ja we Wro, ale zapytam w przyszłym tygodniu czy kogos zna [emoji6]
No i dobrze, odpoczywaj i sie regeneruj !

Pierwszy dzień z niebieska tableteczka za mna [emoji7]



"Będziesz szczęśliwa"-powiedziało Życie "...ale najpierw nauczę Cię być silną"
 
Odnosnie ERY i okna;)
Okno implantacyjne – jest to czas w którym endometrium wykazuje najbardziej optymalne warunki do zagnieżdżenia, te warunki do końca nie są poznane. Jedne z markerów wyznaczających okno implantacyjne to integryny, jednak nie wiadomo, jaką dokłądnie pełnią funkcję. U kobiet niepłodnych (o nieznane przyczynie) często występuje nieprawidłowa ekspresja integryn. U kobiet z nieprawidłową fazą lutealną po suplementacji progesteronu następuje poprawa syntezy, jak u zdrowych kobiet. Najnowsze badania wskazują również uwagę na pinopodiakomórek endometrialnych, czyli pęcherzyki, które znajdują się (jakiś czas) w endometrium macicy. W pełni wykształcają się 6 dni po pliku LH, a całkowicie zanikają 9 dni po pliku LH. Żyją sobie przez około 48 godzin. Nie zależą od poziomu estrogenów lub progesteronu. Kluczową rolę w procesie implantacji odgrywają E-kadheryna i alfa-krystalina B oraz cytokiny.
Przyjelo sie ,ze to okno otwiera sie okolo 6-7 dni po owulacji ,sa niestety przypadki kiedy otwiera sie ono dzien szybciej lub pozniej.Nazywa sie to "asynchroniczna embrio-endometriumsytuacja "Transfer Blastocysty robi sie przewaznie 5 dzien po transferze.Jesli okno jest przesuniete powinno sie w 4 badz w 6 dniu robic.Sprawe pogarsza sytuacja ze dotychczas twierdzono ze endometrim jest receptywne 48 h,teraz okres ten zostal przez naukowcow zawezony do 22 godz. Gdzie lezy prawda ,tego sama nie wiem.:(
Ere Test ,wymyslono wlasnie po to zeby ten konkretny dzien dokladnie ustalic. Pacjentka przygotowywana jest do tego badania jak do sztucznego krio,zeby po otrzymaniu wyniku mogla podejsc do krio i dokladnie w tym wyznaczonym dniu robi sie transfer. Wravajac do tematu... pomiedzy 19 a 22 dniem cyklu pobiera sie probke z endometrium i robi analize ekspansji 238 Genow.Na tej podstawie mozna uzyskac bardzo dokladne info kiedy endo jest receptywne.Wymyslilo to labolatorium z Hiszpanii i do teraz tylko tam sa wysylane wszystkie probki.W Czechach i Niemczech jest to bardzo popularne kosztuje pomiedzy 700a1000 Euro.W PL robi to wasze Gyncentrum.
Robi sie to badanie u kobiet u ktorych nigdy nie dochodzi do implantacji pomimo macicy w ktorej nie stwierdzono zadnych wad.

To znowu litania wyszla:(
 
reklama
@Pixie_Dixie a gdzie chodzisz na tą akupunkturę?
Może Twój "igłokłuj" mógłby polecić kogoś z okolic Bielska.
Ja jednak dziś poszłam po L4 do rodzinnego i dobrze, bo potem pojechaliśmy do sklepu i po 30 minutach łażenia marzyłam, żeby się położyć.
Dostałaś @?
w Bielsku akupunkturą zajmuje się Pani dr Teresa Libera-sama do iej jeździłam. Koszt jednej wzyty 70 zł
 
Do góry