reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Z tego co pisza dziewczyny, to maja wiecej wizyt. Poza tym ja tez nie narzekam. Co do badan to masz racje. Ja przez przystapieniem do procedury mialam badania poziomu witaminy d3 i hormonow tarczycy. Sporo badan mialam natomiast kiedy szukali przyczyny nieplodnosci. Pierwsze crio na cyklu naturalnym sie udalo, wiec chyba widza co robia. W ciazy o kazde badanie trzeba bylo sie prosic. Zeby zbadac krew na toksoplazmoze musialam oklamac, ze mam kota w domu, to samo z badaniem na cukrzyce ciazowa, sklamalam, ze u mnie choruja na cukrzyce :p
Uuuu to dobrze wiedzieć takie rzeczy. U mnie znana była przyczyna braku dzieci. Najpierw były 4 IUI a dopiero później zaproponowali in vitro. U mnie nawet badania na witaminę d3 nie było hehehe Zobaczymy co będzie później.
 
reklama
Jestem [emoji6]po usg wszystko ok
1504633360-aaaaaa.jpeg

mały ułożony główką w dół, i waży 1729g[emoji6]kawał chłopa, nabrał masy tydzień z usg to 31 i 5 , a z Om to 30 i 1 [emoji6]nastawiam się na większe dziecko ,tak jak jego starszy brat , ciuszki raczej 62 będę kupować [emoji2] szyjka długa i zamknięta, mam Wód płodowych powyżej normy, i to mnie trochę martwi , ale z usg wszystko wychodzi dobrze i tak będzie [emoji110]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Ale fotogeniczny!! Cudny bobo!
 
mam pytanie do właścicielek kotów, czy Wy też zauważyłyście zmianę w zachowaniu Waszych kotów. Mam dwie kocice, jedna taka na pol dzika zawsze stronila od pieszczot, kladla sie na boku z dala od wszystkich, odkad wrocilam z wakacji kladzie sie blisko mnie a nawet kilka razy weszla mi na kolana , czego wczesniej nie robila. tak sie zastanawiam czy moze koty cos czuja i to dobry znak. jak to u Was?

Mój pies po ostatnim transferze nie odpuszczał mnie na krok. Chodził nawet za mną do ubikacji. A najdziwniejsze było to, jak wieczorem szłam do sypialni to też się budził i od razu szedł za mną i spał przy łóżku do rana. Ma już 9 lat i zawsze spał w swoim legowisku.
 
Średnio, nie nastawiam się bo nic nie czuje, nic nie boli nic nie kłuje. Mąż mowi że będzie dobrze, pytam go skąd ta pewność on że tak czuje. Boję się go rozczarować.
Mnie od niedzieli tez prawie nic juz nie boli! Bedzie dobrze, w koncu na sztucznym sa wieksze szanse!! :) tego sie trzeba trzymac!:) trzymam kciuki juz od dawna!!! :)
 
Jestem [emoji6]po usg wszystko ok
1504633360-aaaaaa.jpeg

mały ułożony główką w dół, i waży 1729g[emoji6]kawał chłopa, nabrał masy tydzień z usg to 31 i 5 , a z Om to 30 i 1 [emoji6]nastawiam się na większe dziecko ,tak jak jego starszy brat , ciuszki raczej 62 będę kupować [emoji2] szyjka długa i zamknięta, mam Wód płodowych powyżej normy, i to mnie trochę martwi , ale z usg wszystko wychodzi dobrze i tak będzie [emoji110]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Piekne malenstwo. Gratulacje! :)
 
Kochana, najpierw wizyta w klinice. Badania i dobranie strategii - to rola lekarza. Sa rozne rodzaje protokolow - krotki, dlugi, ulrta dlugi. Zalezy co lekarz uzna za najbardziej korzystne dla ciebie. W tym czasie a nawet wczesniej zazywaj kwas foliowy i suplementy na poprawe wszystkiego co sie da np ja lepsze jajka. Jak sie juz poklujesz na tyle ze jajka beda ok to bedzie punkcja zaplafnianie komorek i transfer zarodkow. Jak zarodkow bedzie wiecej to sie je mrozi. Wino i wszelkiego rodzaju orzechy, tluste ryby, olej z wiesiolka - to najlepiej od poczatku cyklu w ktorym jest stymulacja do transferu. 3dni przed i 3 dni po transferze prawie wszystkie tu zajadamy po ok 2 plastry ananasa dziennie, ktory ma ulatwic ponoc implantacje zarodka. Kosmetyki bezzapachowe - najlepiej juz do punkcji a napewno 2-4dni przed i po transferze bo Kropki nie lubia zapachow. Pytaj zawsze na biezaco - tu sie caly czad te info przewijaja :)
Dziewczyny a co wy bierzecie na poprawę jajek?
 
Uuuu to dobrze wiedzieć takie rzeczy. U mnie znana była przyczyna braku dzieci. Najpierw były 4 IUI a dopiero później zaproponowali in vitro. U mnie nawet badania na witaminę d3 nie było hehehe Zobaczymy co będzie później.
Lepiej troszke posciemniac, bo inaczej nie zleca badan bez potrzeby ;) Jak crio sie uda to bedziesz miala w klinice jeden skan "serduszkowy" a dalej ciaze prowadzi sie juz u swojego lekarza. Przy prawidlowej ciazy sa tylko dwa badania usg. Na przeziernosc karkowa i polowkowe. Potem jesli lozysko ulozone jest prawidlowo do samego konca ciazy nie ma juz skanow. Trzeba sobie radzic na wlasna reke, prywatnie.
 
Uuuu to dobrze wiedzieć takie rzeczy. U mnie znana była przyczyna braku dzieci. Najpierw były 4 IUI a dopiero później zaproponowali in vitro. U mnie nawet badania na witaminę d3 nie było hehehe Zobaczymy co będzie później.
Ja mialam jedno IUI, nieudana. Potem w miesiacu, w ktorym mialam podchodzic do drugiej zaszlam naturalnie w ciąże, okazala sie pozamaciczna i trzeba bylo usunac jajowod. Okazalo sie, ze przyczyna nieplodnosci byl wodniak w jajowodach. Drugi tez musialam usunac, bo bylo to samo, jajowod zniszczony. Takze mi poza in vitro juz nic nie pozostalo.
 
reklama
Kurcze dziewczyny nie straszcie mnie nawet :( jak szukalam kliniki to polecane bylo Gyncentrum. Zapisalam sie do dr M (bo tez dziewczyny pisaly ze ma reke do transferow) na 14 wrzesnia, a teraz to juz sama nie wiem :(

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom

Dr M ma naprawdę dobrą rękę do transferów. Co do stymulacji to miałam u niego tylko jedną wizytę w czasie kontroli. Ja polecam dr Piekarz. Poświęca naprawdę dużo czasu. Słucha i analizuje.
Wydaje mi się, że lekarze czasami źle dobierają leczenie bo za mało wiedzą o pacjentkach: oni nie mają w zwyczaju ciągnąć za język, a pacjentki nie wszystko mówią bo wydaje im się to nieistotne.
Sama widzę ogromną różnicę między 1 a 2 stymulacją, między 1 a 4 transferem.
Ale tak jak pisała annemarie - noszę przy sobie zawsze kartkę i jak coś mi się przypomni lub wyczytam tu na forum to zapisuję i potem u lekarza analizujemy te moje notatki☺
Inaczej wszystkiego bym zapomniala :p
 
Do góry