reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Gosiek,
nie martw sie nie ma lepszych i gorszych metod.Krio maja taka sama skutecznosc jak na cyklu z punkcja ,niektorzy twierdza ze nawet lepsze. Kwestia jest tylko doboru tego WLASCIWEGO leczenia do potrzeb pacjentki. To jest najwazniejsze..A w jaki sposob zarodek trafi do mamy ,to juz kolejna sprawa.Bedziesz miala jakies pytania,pytaj.Nie ma nic gorszego niz strach i nie pewnosc:):):)
 
reklama
W Skive a Ty? :)
Tez masz takie pozne terminy skanow kontrolnych?
Ja w Holbæk. Teraz czekam dopiero na okres. Jak w końcu się pojawi to będę przystępować do crio. Jeżeli chodzi o wizyty przy stymulacji to nie mogę narzekać. Nie wiem jak będzie teraz. Może tak samo. Ale jak do tej pory byłam zadowolona. Jedyny minus to bardzo ubogi zakres badań. Jak czasami czytam co tu dziewczyny badają i jakie leki biorą to włos staje na głowie.
 
Gosiek,
nie martw sie nie ma lepszych i gorszych metod.Krio maja taka sama skutecznosc jak na cyklu z punkcja ,niektorzy twierdza ze nawet lepsze. Kwestia jest tylko doboru tego WLASCIWEGO leczenia do potrzeb pacjentki. To jest najwazniejsze..A w jaki sposob zarodek trafi do mamy ,to juz kolejna sprawa.Bedziesz miala jakies pytania,pytaj.Nie ma nic gorszego niz strach i nie pewnosc:):):)
Dzieki dziewczynki gdyby nie wy to nawet bym nie wiedziala na jakim cyklu jestem.Cale wakacje odpoczywalam psychicznie i nawet nie wczytywalam sie w nic.
 
Hope z progesteronem musisz zaczac jakies 6,5,albo 4 dni wczesniej ,zeby okno implantacyjne sie otworzylo.Na pewno na nastepnej wizycie Ci powiedza.

jako ciekawostka:
Badania eksperymentalne na modelach zwierzęcych wykazały, że endometrium jest przygotowane do implantacji w ściśle określonym przedziale czasowym określanym jako "okno implantacyjne", które w cyklach naturalnych obejmuje 16-22 dzień cyklu natomiast w cyklach stymulowanych egzogennymi gonadotropinami dni 16-19.

problem w tym ,ze to okno implantacyjne lubi sie przesuwac w przod i w tyl. U wielu dziewczyn ,po paru nieudanych transferach i zrobieniu ERA TEST,wyszlo to na jaw. Rozpoczyna sie szybciej brac prg albo pozniej,zalezy od wyniku i funkcjonuje:)

Co to jest ERA TEST?
I czy można ustalić termin okna na podstawie badania hormonów?
U mnie w klinice datę tranferu ustalają tylko na postawie endometrium :(
 
Ja w Holbæk. Teraz czekam dopiero na okres. Jak w końcu się pojawi to będę przystępować do crio. Jeżeli chodzi o wizyty przy stymulacji to nie mogę narzekać. Nie wiem jak będzie teraz. Może tak samo. Ale jak do tej pory byłam zadowolona. Jedyny minus to bardzo ubogi zakres badań. Jak czasami czytam co tu dziewczyny badają i jakie leki biorą to włos staje na głowie.
Z tego co pisza dziewczyny, to maja wiecej wizyt. Poza tym ja tez nie narzekam. Co do badan to masz racje. Ja przez przystapieniem do procedury mialam badania poziomu witaminy d3 i hormonow tarczycy. Sporo badan mialam natomiast kiedy szukali przyczyny nieplodnosci. Pierwsze crio na cyklu naturalnym sie udalo, wiec chyba widza co robia. W ciazy o kazde badanie trzeba bylo sie prosic. Zeby zbadac krew na toksoplazmoze musialam oklamac, ze mam kota w domu, to samo z badaniem na cukrzyce ciazowa, sklamalam, ze u mnie choruja na cukrzyce :p
 
reklama
Jestem [emoji6]po usg wszystko ok
1504633360-aaaaaa.jpeg

mały ułożony główką w dół, i waży 1729g[emoji6]kawał chłopa, nabrał masy tydzień z usg to 31 i 5 , a z Om to 30 i 1 [emoji6]nastawiam się na większe dziecko ,tak jak jego starszy brat , ciuszki raczej 62 będę kupować [emoji2] szyjka długa i zamknięta, mam Wód płodowych powyżej normy, i to mnie trochę martwi , ale z usg wszystko wychodzi dobrze i tak będzie [emoji110]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry