reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

accofil - już Ci pisałam, ale tyle nas tu, że pewno Ci umknęło:) Też zapytam lekarza o ten atosiban ale nie wiem czy w macierzyństwie go w ogóle stosują... A miałaś jakieś badania np kurczliwości macicy, że Ci go teraz podadzą?
Już pewno pisałaś ale zapytam:) Jakie leki miałaś po transferze?? Miałaś encorton?? Miałaś jaieś badania w kierunku immunologii??
 
reklama
Kochana trzymaj się, co się odwlecze to nie uciecze, ja czekam na crio teraz jak na skazanie... Są lepsze i gorsze dni ale ostatnio przeważają gorsze... To czekanie jest bez sensu ale nic nie zrobimy... A ja na antyki mało co zareagowałam a na gonapeptyl super, po kilku dniach zniknęły wszystkie pęcherzyki z jajników (mam pco) a nie miałam kompletnie ŻADNYCH skutków ubocznych, wręcz czułam się po nim lepiej niż normalnie, takiego powera miałam jakbym znów miała 15 lat. Może faktycznie twój organizm na niego nie zareagował ale skutki uboczne nie zawsze występują :) U mnie ostatnio była torbiel na prawie 5cm i lekarz dał mi ORGAMETRIL, podobno bardzo skuteczny i faktycznie tak było - po 2 tygodniach nie było po niej śladu. Nie wiem natomiast czy torbiele mogą się wchłaniać tak szybko, że np w ciągu kilku dni...
Lekarz nie powiedział, ze zniknie tylko, ze powinna zacząć się zmniejszać, a ona urosła :wściekła/y: nie wiem, ale ufam swojemu lekarzowi, karze czekać to czekam
 
A no tak:) Nie miałam żadnych badań ale zapytałam lekarza o ten atosiban i powiedział że możemy spróbować i powiedział że skurcze macicy wcale nie muszą być bolesne. Co do twojego leku to pytałam w sobotę immunologa i powiedział że acofil podaje się jak są złe KIRy. A co do atosibanu to ja z forum się dowiedziałam że u mnie coś takiego jest więc tam pytaj smiało. A zapytaj lekarza o intralipid może.
A wiesz może jaka jest cena tego atosibanu?
 
Dziewczyny czy po nieudanym transferze odstawialyscie wszystkie leki . czy luteine pod język zostawić?
Jeżeli na 100% jesteś pewna, że nic z tego to odstawiasz wszystkie. Ewentualnie jeśli jest jakiś cień cienia szansy to powtórz betę i wtedy odstaw... U Ciebie jest 10dpt ale jakie miałaś zarodki ? 3 czy 5 dniowe?
 
Jeżeli na 100% jesteś pewna, że nic z tego to odstawiasz wszystkie. Ewentualnie jeśli jest jakiś cień cienia szansy to powtórz betę i wtedy odstaw... U Ciebie jest 10dpt ale jakie miałaś zarodki ? 3 czy 5 dniowe?[/QUO
Oczywiście ja może się nie wczytałam, trzeba mieć pewność , że nic z tego.
Ja powtórzyłabym betę w 12 dpt i skontaktowałabym się ze swoim lekarzem.
 
reklama
Już pewno pisałaś ale zapytam:) Jakie leki miałaś po transferze?? Miałaś encorton?? Miałaś jaieś badania w kierunku immunologii??
Po pierwszym miałam tylko duphaston, lutinus i progynovę, na własną rękę kilka rau zażyłam nospę - encortonu nie brałam.
Potem z badań miałam ana1, ana2, przeciwciała przeciwłożyskowe i czynnik V-leiden. Wszystko ok...
A u mnie skurcze macicy potrafią być naprawdę bezbolesne - przekonałam się o tym przy IUI - miałam zainstalowaną pompę EVIE i tam jest taki "balonik" o wielkości chyba 1cm, który wkładają do macicy i potem go napełniają solą fizjologiczną, a to wszystko po to, żeby cewniczek nie wypadł. Po czym to "urządzenie" przez 4 h podaje nasienie (można z tym jechać normalnie do domu). No ale ciężko przez 4 godz czasem nie iść siku. Więc raz poszłam a to dziadostwo wypadło... Jakim cudem - nie wiem, ale skurcze musiały być naprawdę niezłe, skoro balonik w całości wyskoczył... Pamiętam, że w ogóle w tym momencie o mało nie zemdlałam... Ale nic nie bolało... (miałam tą pompę 3 razy i tylko za pierwszym razem wypadło).
A co to są te KIRy i za co odpowiadają?????????
 
Do góry